شما اینجا هستید
اخبار اصلی » التهاب‌های مفصلی‌ای که شما را از پا می‌اندازند

اگر با شنیدن نام آرتریت، افراد پیری را تصور می کنید که زانوهایشان صدا می دهد و یک بسته قرص ایبوپروفن همراه دارند باید در دانسته های خود تجدید نظر کنید. رایج ترین انواع آرتریت، ۴۰ میلیون نفر از مردم اروپا را ناتوان کرده و در نشریه روماتولوژی (uk) آمده است که ۴۵ درصد افراد به التهاب زانو و ۲۵ درصد به التهاب لگن مبتلا هستندواین مهم ترین دلیل ناتوانی افراد است .انواع التهاب ها مانند نقرس، آرتریت، پسوریازیس و روماتیسم همراه با درد و رنج فراوان و ناتوانی است، با وجود این که هیچ درمانی برای انواع آرتریت وجود ندارد اما علم، موفقیت زیادی در یافتن چگونگی عملکرد التهاب و درد ناشی از آن وهمچنین ثابت نگه داشتن آسیب ها به دست آورده است .
آرتریت استخوان

در آرتریت استخوان( OA ) که سایش و پارگی غضروف بین مفصل ها اتفاق می افتد، استفاده از اشعه ایکس بهترین روش تشخیص است . نتایج مطالعات محققان دانشگاه واشنگتن نشان می دهد، اشعه ایکس می تواند آرتریت استخوان را دقیق تر ، سریع تر و ارزان تر از روش MRI تشخیص دهد .
اهمیت تشخیص به موقع التهاب
تشخیص زودهنگام به شما فرصت می دهد، نحوه زندگی خود را قبل از این که آسیب غیر قابل برگشتی اتفاق بیفتد، تغییر دهید .
رایج ترین درمان
درمان رایج برای آرتریت استخوان در ۸۵ درصد مبتلایان مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مثل ایبو پروفن است. با این که ممکن است این داروها در طول روز موثر واقع شود اما محقق دانشگاه نورث کارولینا معتقد است این داروها از آسیب های در حال پیشرفت جلوگیری نمی کند و ممکن است اثرات جانبی هم داشته باشد.
بی خوابی یکی از عوارض آرتریت است اما رفع می شود . طبق مطالعات استادان دانشگاه جان هاپکینز دربالتیمور، کم خوابی باعث افزایش حساسیت به درد می شود و درمان رفتارشناختی در کنار درمان دارویی با تغییر نگرش نسبت به درد، رنج و اختلال بی خوابی را کاهش می دهد .
پسوریازیس
آرتریت پسوریازیس PSA یک بیماری خود ایمنی است که سیستم ایمنی به مفصل های سالم حمله می کند وعلایم آن قرمزی ، دانه های قرمز روی پوست و پوست سر است .
پسوریازیس به اشتباه آرتریت روماتوئید تشخیص داده می شود در حالی که علت و علایم آن ها متفاوت است . تشخیص به موقع آن می تواند از آسیب های دایمی مفصل جلوگیری کند.مطالعه روی ۱۷۴ هزار نفر نشان می دهد بعضی از داروهایی که برای درمان آرتریت استفاده می شود، نشانه های التهاب روده ای را افزایش می دهد .
افراد مبتلا به بیماریPSA بیشتر در معرض دیابت، پوکی استخوان و بیماری های خودایمنی قرار می گیرند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی