شما اینجا هستید
اجتماعی » ۸۹ درصد مردم گیلان کارت ملی هوشمند دارند

قاسم روحانی فر مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: انعکاس به موقع اخبار و اعتماد سازی در جامعه از رسالت‌های مهم خبرنگاران است.

او با بیان اینکه تاکنون ۸۶۰ هزار شناسنامه مکانیزه صادر شده است افزود: ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال این استان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

روحانی فر با بیان اینکه از سال ۹۲ تا پایان تیرماه امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر شده است، ادامه داد: کارت ملی هوشمند ۸۹ درصد مردم گیلان صادر شد. گیلان جزء استان‌های برتر در صدور کارت ملی هوشمند است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان، ورود به دولت الکترونیک، شناسایی دیجیتال افراد، کاهش تقلب در شناسایی و امضای الکترونیکی را از مزایای کارت ملی هوشمند عنوان کرد.

او تصریح کرد: ۲۴ اداره، یک سیستم سیار در مرکز استان، ۲۵ اداره پست و ۴۷دفتر پیشخوان در گیلان با ثبت احوالهمکاری دارند.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به وجود ۲ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۵۴ نفر جمعیت در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: ۷ هزار و ۳۳۹ مورد در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ متولد شدند که ۵۱ درصد متولدین پسر و ۴۹ درصد دختر هستند.

او به تولد ۵۹ نفر در هر شبانه روز اشاره و افزود: تالش، آستارا و ماسال دارای بالاترین میانگین نرخ تولد استانی هستند، اما هرساله میزان تولد کاهش می‌یابد.

روحانی فر با اشاره به ۵ هزارو ۳۱۶ مورد فوت در ۴ ماهه امسال گفت: ۵۴ درصد فوتی مردان و ۴۶ درصد بانوان، ۵۷ درصد شهری و ۴۳ درصد روستایی هستند.

او با بیان اینکه بیشترین علت فوت، بیماری قلبی عروقی است تصریح کرد: بیشترین میزان سنی فوت ۸۰ سال به بالا و کمترین گروه فوتی ۱تا ۴سال است همچنین در هر شبانه روز ۴۳ نفر فوت می‌کنند.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به ۶هزار و ۴۲۰واقعه ازدواج با میانگین سن در مردان ۲۹ و بانوان ۲۵سال اضافه کرد: در ۴ماهه نخست امسال، ۲هزار و ۳۳۰مورد طلاق ثبت شد.

روحانی فر با بیان اینکه ۲۳۰مورد تغییر نام در ۴ماهه امسال ثبت شده است گفت: ۹۶۷مورد تغییر نام خانوادگی در ۴ ماهه نخست سال انجام شد که ۳۴ مورد نام خانوادگی و ۹۳۳مورد حذف پسوند بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی