شما اینجا هستید
اجتماعی » محرز شدن ضرب و شتم دانش آموز رستم آبادی / پرونده مدیر و معلم به تخلفات اداری ارجاع داده شد

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان گیلان، ۲۵ اسفند ماه سال گذشته در پی تنبیه بدنی دانش آموزی در یکی از مدارس رستم آباد شهرستان رودبار و درج مطالبی خلاف واقع در یکی از پایگاه‌های خبری و اطلاع رسانی در پانزدهم مرداد ماه جاری با عنوان فلج شدن دانش آموز رودباری با لگد آقای معلم / ادعای نفوذ در شهر کوچک رستم آباد، اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان برای تنویر افکار عمومی، موارد زیر را به اطلاع می‌رساند.

مطابق دستورالعمل‌های موجود و تاکید مکرر مسئولان آموزش و پرورش، هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان به هر دلیل و توجیهی ممنوع است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد. از آنجا که با بررسی‌های انجام شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،ضرب و شتم دانش آموز از سوی آموزگار مدرسه محرز شده، پرونده مدیر و معلم مدرسه به هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان ارجاع شد که منجر به صدور حکم برای مدیر مدرسه شده و پرونده معلم نیز در مرحله صدور حکم قرار دارد.

همزمان با بررسی پرونده در هیات رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش گیلان، محاکم قضایی نیز پیگیر این پرونده هستند.

در طی این مدت مدیرکل آموزش و پرورش استان به همراه جمعی از همکاران این اداره کل و مسئولان اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبار از دانش آموز عیادت کرده و قول همه نوع مساعدت و همکاری در فرایند درمان او داده شده و برای جلوگیری از عقب ماندن دانش آموز از برنامه‌های آموزشی، سرگروه درسی پایه ششم مدارس شهرستان به مدت ۱۲ جلسه در منزل دانش آموز حضور یافته و به تدریس پرداخت.

برخلاف ادعا‌های مطرح شده، آموزش و پرورش استان گیلان نه تنها در پی منصرف کردن خانواده او از احقاق حقشان نبوده، بلکه در تامین مخارج و هزینه‌های درمان او نیز مشارکت کرده و با اعزام مشاور در پی تقویت اوضاع روحی این دانش آموز گرامی و خانواده محترمشان برآمده است.

درباره انتشار اخباری مبنی بر تلاش مدیر مدرسه برای جلب رضایت، ولی دانش آموز در ازای پرداخت مبلغ ۴۰ هزار تومان وجه نقد، به استحضار می‌رساند مبلغ فوق از هدایای جمع آوری شده در جشن عاطفه‌ها بوده که مدیر مدرسه قبل از وقوع حادثه، به تمامی خانواده‌های نیازمند از جمله خانواده این دانش آموز، پرداخت و امضا دریافت کرده است

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی