شما اینجا هستید
اخبار اصلی » پیام ویژه سیدحسن نصرالله به ظریف

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: وقتی که دولت آمریکا شخص شما را مورد تحریم قرار داد و شما را به فهرست شرف اضافه کرد، من و برادرانم تصمیم گرفتیم که برای شما پیامی بفرستیم و طی آن مراتب همبستگی وارادت خود را به شما اعلام داریم ، اما من تصمیم گرفتم که ارسال این پیام را تا امروز یعنی تا ۱۴ روز اوت به تاخیر بیندازم ، روزی که در آن ، مقاومت لبنان، امریکا و اسرائیل را در جنگ ۳۳ روزه در ماه های ژوئیه و اوت سال ۲۰۰۶ با حمایت و پشتیبانی کامل جمهوری اسلامی ایران، شکست داد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه این پیام اظهار داشت: در آن جنگ ظالمانه و آن تجاوز بزرگ، دولت امریکا که در آن زمان جرج بوش پسر بر مسند قدرت بود و کاندولیزا رایس و جان بولتون سکاندارن سیاست خارجه این رژیم بودند شکست خوردند، آنهایی که از ارتش اسرائیل به عنوان ابزاری اجرایی و به ادعای خودشان قویتریتن ارتش منظقه یاد می کردند، شکست خوردند.

در متن پیام سید حسن نصرالله آمده است:اما چند هفته بعد، بولتون به یک مسئول عرب گفت: اکنون باید جنگ را متوقف کنیم. مسئول عرب به او گفت: آیا حزب الله راشکست دادید؟ گفت: نه آن مسئول عرب گفت: آیا حزب الله تسلیم شد؟ بولتون پاسخ داد: نه، درصورتیکه جنگ ادامه پیدا کند، اسرائیل با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهد شد؛ حال بولتون که نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید به سرنگونی می کرد، تا کنون نتوانسته است در زندگی خود به هیچ دستاورد و پیروزی برسد و در چنین روزهایی در سال ۲۰۰۶ ، امریکا درحال عقب نشینی و شکست در برابر مقاومت مردمی بود در کشوری با مساحت کم ، اما اکنون در برابر کشور بزرگ منطقه و ملتی یکپارچه و نظامی منسجم و رهبری بزرگوار چگونه عمل خواهد کرد؟

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: شما، جناب وزیر که همواره در محافل بین المللی فریادتان بلند است و حقیقت را می گویید و به حق سخن می گویید و در برابر طاغوت های زمانه (امریکا و ترامپ و امثال آن ها) می ایستید، این بزرگ ترین جهاد است.

دبیرکل حزب الله لبنان در پایان این پیام گفت: آن ها خواستند شما را محاصره و تبعید کنند و بترسانند اما با تحریم آمریکا حضورتان را مقتدرانه‌تر و تاثیرگذارتر کرده است و مقام و جایگاه‌تان برتر شده و ان شاالله به همین شکل مدافع مظلومان ومستضعفان و مقاومت باقی خواهید ماند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی