شما اینجا هستید
اخبار اصلی » کی گفته که ما باید همیشه تحمل کنیم؟

دهه نود را باید «دهه استیلای سرمایه داران لیبرال» بر سلامت و زندگی مردم در کشورمان وبخصوص در گیلان دانست. در این دهه بود که دولت بعنوان “اپوزیسیون حاکمیت” و حتی “ناجی” چنان استقرار یافت که به مفروض بدیهی همه بحثهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی تبدیل شد. و هرکس هر دیدگاهی درباره آزادی، دموکراسی، بازار آزاد، سوسیالیسم، حقوق بشر، توسعه، فرهنگ، ایدئولوژی، تمدن، ملیت یا حتی دین و عقلانیت ابراز می کرد در زیرساخت فکر خود استیلای دولت به اصطلاح اعتدالی را مفروض انگاشته و در واقع از موضعی دولتی موقعیت امور دیگر را تعیین می کرد. هر دو دولت روحانی با فروش دو کالای مهم یکی در عرصه سیاست و روابط خارجه بنام ” برجام “و دیگری در عرصه سلامت وبهداشت بنام ” طرح تحول سلامت” توانسته بود تا حدودی موفقیت هایی کسب کند و راه را بر استیلای هر چه بیشتر ” بوروژازی لیبرال” بگشاید.

آنها همه چیز را بدست گرفتند از فرهنگ گرفته تا آموزش از سیاست گرفته تا اقتصاد و البته سلامت مردم.وقتی بحث بازدهی و به صرفه بودن عرصه بهداشت ودرمان پیش آمد دولت اعتدالی ” طرح تحول سلامت ” را براه انداخت.تا در سایه شعارهایی مردم فریب، یک شبه درآمد پزشکان متخصص دهها بلکه صدها برابر شود. و بدین ترتیب سلامتی ما به خرید و فروش گذاشته شد.هتل بیمارستان ها براه افتاد،مطب های خصوصی بر مراکز بیمارستانی دولتی استیلا یافت و ما هر روز بیمارتر شدیم وپدران ما و مادران ما و اهل و عیال و خانواده ما و عزیزترین دوستان مان پیش چشمان مان از دست رفتند و زندگی و مال و اندوخته خویش را برای اندکی سلامتی خرج‌نمودند و ما ناامیدانه و از سر استیصال تماشا کردیم.ولی بقول نوید محمدزاده در فیلم متری شیش ونیم ” کی گفته که ما باید همیشه تحمل کنیم؟

مدیران یکی پس از دیگری منتصب شدند، وزیری که قرار بود ناجی سلامت ما باشد و آن طرح کذایی را راه انداخت با مدعیاتی گزاف تر از سمت خود کنار رفت تا آنچنان که بوده وهست یکی دیگر از یاران نوبخت بر مصدر وزارتخانه ای تکیه زند‌. تا او بیاید و به بهانه های مختلف و البته در راستای سیاست تجاری سازی همه چیز و همه جا بهر قیمتی که هست با ظاهری پوپولیستی که” چرا این بیمار بالش ندارد”!!!! عزل و نصب های خودش را بکند و فی المثل رییس سازمان امور مالیاتی را به عنوان معاون خود منصوب کند! سازمانی که خودش از آنجا آمده بود. و صبح تا شب پروپاگاندای رسانه ای راه بیاندازند که پزشکان باید در مطب ها کارت خوان راه بیاندازند ومالیات بدهند و ما مردم بیخبر از همه جا فکر کنیم چقدر خوب دولت از سرمایه داران هم می خواهد مالیات بستاند ،غافل از آنکه دولت بدنبال رفع کسری بودجه‌خود است و کسب بودجه از طریق آقایان وگرنه اصلا چرا باید مطب خصوصی داشته باشیم که کارت خوان داشته باشد؟!!!! در کدام کشور پیشرفته دنیا بهمین راحتی و مثل نقل ونبات مطب خصوصی راه می افتد که اینجا هست واصلا چرا سلامت رایگان نیست؟ و وزیر بهداشت چرا بر موضوع افزایش بی قید و بند تعرفه ها دست نمی گذارد؟ پاسخ که مشخص است برای نیولیبرال های حاکم بر دولت اصلا ” عدالت ” مطرح نیست.برای همین است که در گیلان‌خودمان ریاست دانشگاه را تغییر می دهند تا او بیاید انتصاباتی بکند که رنگ وبوی تجاری دارد ،شما همین سرپرست تازه معاونت آموزشی را ببینید ، ایشان چه سوابق آموزشی ومدیریتی دارد که حالا شده است معاون آموزشی دانشگاه! و حالا که معاون شده با مطب و کار زیبایی خود و لاکچری های تجاری که دارد باید چکار کند؟

چرا باید ما سلامتی خود و خانواده و دوستان مان و همشهری و هم وطنان مان را بدست عده ای تاجر بدهیم؟!!!!. چرا باید سکوت کنیم تا هر روز انتصاب عجیب و یک بازی تصنعی را شاهد باشیم.اصلا ” کی گفته که ما باید همیشه تحمل کنیم ؟!!!!”

زمان گیلان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی