شما اینجا هستید
اخبار اصلی » بیماری که با کاهش وزن و تپش قلب خود را نشان می‌دهد

بری بری، یک نوع سوء تغذیه است که در اثر کمبود ویتامین B۱ (تیامین) به وجود می‌آید. تیامین در شکاندن مولکول‌های قند برای تولید انرژی نقش مهمی دارد.

علت‌ پیدایش بری بری چیست؟
بدن انسان قادر به تولید تیامین نیست به همین علت بری بری در بدن انسان ظاهر می‌شود. افرادی که از رژیم غذایی مناسب همچون (غلات، اردکامل، گوشت تازه، حبوبات، سبزیجات، میوه‌ها و شیر وجو) استفاده نمی‌کنند دچار این عارضه می‌شوند؛ بنابراین بری بری در اشخاصی آشکار می‌شود که به دلایلی مانند قحطی این غذا‌ها را از رژیم غذایی خود حذف یا میزان آن‌ها را از مقدار مورد نیاز بدنشان کم کرده اند.

علاوه بر این بیماری بری بری در افرادی که از برنج سفید با تیامین کم مصرفی می کنند نیز دیده شده‌ است همچنین نوزادان شیرخواری که مادر آن‌ها کمبود تیامین دارند، نیز در معرض ابتلا به بری‌بری هستند.

در گوشت بعضی ماهی‌ها آنزیم تیامیناز وجود دارد و باعث از بین رفتن تیامین بدن انسان می‌شود که با پختن ماهی آنزیم تیامیناز از بین می‌رود اما مصرف خام ماهی در برخی کشور‌های خام خوار مانند ژاپن ممکن است بری بری را به همراه داشته باشد.

علائم بری بری چیست؟
بری بری نیز مانند بیماری‌های دیگر علائم و نشانه‌هایی چون کاهش وزن، اختلالات هیجانی، اختلال در ادراک وحواس، ضعف و درد در اعضای بدن، نامنظمی ضرب‌آهنگ قلب و تورم را در بخش‌های بدن دارد.

درمان بری بری
درمان بری بری با مصرف تیامین به صورت تزریق یا قرص صورت می‌گیرد. نشانه‌های بهبود ببماری بری بری از لحظاتی پس از شروع درمان آشکار می‌شود. در صورتی وجود نداشتن این ویتامین به شکل دارو، درمان با رژیم غذایی از تیامین (مانند نان کامل) می‌توان صورت گیرد. روند بهبود درمان از طریق رژیم غذایی کندتر خواهد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی