شما اینجا هستید
اجتماعی » تبعیض در حقوق بازنشستگان و شاغلان باید رفع شود

استاد دانشگاه‌های گیلان با تاکید بر اینکه تبعیضی در پرداختی حقوق بازنشستگان و شاغلان نباید دیده شود، گفت: بازنشستگان باید در سن پیری و سالمندی مورد تکریم و احترام قرار گیرند.

سیدمحمد احمدی در نشست با جمعی از بازنشستگان شهرستان رشت با بیان اینکه سن امید به زندگی در استان گیلان ۷۶ سال است، اظهار کرد: با این آمار شاهد افزایش تعداد سالمندان در استان گیلان هستیم که باید برای این قشر زحمتکش و تلاشگر برنامه ریزی شود.
وی با تاکید بر اینکه تبعیضی در پرداختی حقوق بازنشستگان و شاغلان نباید دیده شود، افزود: بازنشستگان باید در سن پیری و سالمندی مورد تکریم و احترام قرار گیرند.
استاد دانشگاه های گیلان با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰هزار سالمند در این استان زندگی می‌کنند، گفت: سالمندان در سنین بالا احتیاج به مراقبت جدی دارند و در این خصوص نیاز دارند که مراقبین سالمندان در مراکز دانشگاهی آموزش دیده و مهارت‌های لازم را آموزش دهند.
احمدی با بیان اینکه بیمه تکمیلی یارانه‌ای برای تمامی بازنشستگان مصوب و اجرایی شود، تصریح کرد: باید بدانیم که فردی که امروز بازنشسته شده ۲۵ تا ۳۵ سال از عمرش را برای خدمت به مردم و کشور هزینه کرده و باید قوانین حمایتی از سالمندان تصویب و اجرایی شود.
وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از تجارب حدود ۷۰هزار بازنشسته گیلانی در آموزش مدیران جوان گفت: بازنشستگان از سرمایه ها و تجربیاتی که طی سالیان طولانی برخوردار شده اند و باید در برای توسعه و تعالی کشور و اداره بهتر امور از این تجارب بهره برد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی