شما اینجا هستید
اجتماعی » نمایشگاه نقاشی مسیر سیاه با آثاری از فرید شمس یوسفی در رشت برگزار می شود

نمایشگاه نقاشی مسیر سیاه با آثاری از فرید شمس یوسفی ۲۴ الی ۳۰ آبان در نگارخانه الهی رشت برگزار می شود.
این نمایشگاه که آیین افتتاحیه آن روز جمعه ۳۰ آبان برگزار می شود، هرروز از ساعت ۱۶ الی ۲۱ برای بازدید علاقمندان دایر است.
در بیانیه این نمایشگاه آمده:
زندگی بشری همیشه همراه با تضاد و تفاوت بوده است و این تضاد و تفاوت خود را در جنگ اهریمن و اهورا، خیر و شر، روز و شب نشان می دهد. جنگی که در ابتدای تاریخ از نزاع هابیل و قابیل شروع شده و تاکنون ادامه داشته است، در نمادشناسی اسطوره ای همیشه نیروهای خیر و شر در برابر هم صف آرایی کرده و نتیجه این نزاع ها و کشمکش های چیزی نیست
جز جنگ و کشتار، جنگی که ریشه در طمع و خودخواهی عدهای داشته و انسانها را در مسیری قرار می دهد که من از آن به عنوان »مسیر سیاه« یاد می کنم. همان مسیر تاریکی که الهام
بخش بنده در انجام مجموعه این نمایشگاه است.
در این مجموعه نماد و سمبل نقش محوری داشته و تالش شده است با بکارگیری نمادهای حیوانی پرده از بخشی از رفتارهای متناقض انسانها که در جای جای کره خاکی دیده میشود، برداشته شود. حیوانات این مجموعه هریک نمادی هستند بازگو کنندهی بخشی از خودخواهی ها و طمع کارهای انسان. انسانی که خود با دست خویش در حال نابودی خویشتن است.
درمجموع می توان گفت مجموعه مسیر سیاه نقدی است برجامعه کنونی بشر، معصومیتهای از دست رفته، خشونتهای نهادینه شده، طمع کاری در تولید کاالهای بی کیفیت به قصد تولید ثروت و… که نتیجهای برای بشر نخواهد داشت جز آیندهای تاریک و نامعلوم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی