شما اینجا هستید
اخبار اصلی » سوزش کف پا نشان‌دهنده کدام بیماری است؟

ایرج خسرونیا متخصص داخلی درباره سوزش کف پا گفت: سوزش کف به ۲ علت اختلال عصبی و اختلال قلبی و عروقی در بدن انسان اتفاق می‌افتد. اختلال قلبی و عروقی به معنی تنگی عروق و رگ‌ها و نرسیدن خون کافی به رگ‌های پا است که منجر به گزگز کردن پا می‌شود، ولی اختلال عصبی در اثر کم‌خونی، ناراحتی‌های کمر و مشکلات عصبی به علت بیماری‌های سیستمیک است.

او افزود: گزگز کردن و خواب رفتن پا هنگام شب ممکن است به علت اختلال قند خو ن بالا، دیابت و اوره در بدن باشد که مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات مرتبط امری لازم و ضروری است.

این متخصص داخلی تصریح کرد: علائمی مانند خشم، عصبانیت زیاد، پرخاشگری و استرس در افراد همراه با گزگز پا نشان دهنده بیماری پای بی قرار است که با مراجعه به متخصص اعصاب و روانپزشک این بیماری بهبود می‌یابد.

خسرونیا افزود: نارسایی کلیه و دیابت ارثی منجر به سوزش کف پا خواهد شد که در صورت ادامه پیدا کردن و شدت گرفتن موجب بروز بیماری‌های دیگر می‌شود.

او با اشاره به سن ابتلا به سوزش کف پا بیان کرد: سوزش کف بیشتر در سنین ۵۰ تا ۷۰ سالگی در میان افراد میان سال به علت فعالیت زیاد بیشتر در فصل سرما اتفاق می‌افتد.

این متخصص داخلی گفت: کاهش وزن، دوری از مصرف دخانیات و الکل، تغذیه مناسب، رعایت اصول بهداشتی، کنترل و انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های مناسب در پیشگیری به سوزش کف پا موثر است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی