شما اینجا هستید
اخبار اصلی » صرفه جویی ۶ میلیون تومانی هر خودروی گازسوز

هفته گذشته بود که مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر دوگانه سوز کردن بیش از یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی با کمک بلاعوض ۶۵۰۰ میلیاردی منتشر شد.

طرحی که محاسبات خراسان نشان می داد به درآمدزایی ۱۳٫۵ تا ۱۵٫۵ هزار میلیارد تومانی از محل صرفه جویی مصرف بنزین منجر می شود. با این حال، دو روز قبل مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در شبکه خبر تلویزیون حضور یافت و اعداد و ارقامی ارائه کرد که نشان می دهد این طرح علاوه بر دولت، برای خانوارهای دارای خودروهای عمومی نظیر ون ها، وانت بارها و تاکسی ها نیز منفعت قابل ملاحظه ای به همراه خواهد داشت. به گزارش مهر، حمید قاسمی با بیان این که هزینه گازسوز کردن هر خودرو چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و تمام آن هزینه از محل صادرات فراورده های نفتی تامین می شود، افزود: ۱۰۰ درصد خودروهایی که در این طرح باشند می توانند اقدام کنند. گاز سوز کردن خودرو ماهانه ۴۰۰ هزار تومان صرفه جویی برای خانوار به همراه خواهد داشت که این رقم طی سال به پنج تا شش میلیون تومان می رسد. به گفته وی، از دو میلیون و ۴۰۰ (هزار) خودروی وانت در کشور، یک میلیون و ۱۰۰ هزار وانت سی ان جی سوز هستند. همچنین تمام ون ها و ۲۰۰ هزار تاکسی مسافربر شخصی در طرح هدف گذاری شده است که به این ترتیب ۱۰۰ درصد بار و مسافر را پوشش خواهند داد.
در این زمینه اردشیر دادرس رئیس انجمن CNG نیز از صرفه جویی روزانه ۲۰ میلیون لیتر بنزین با دوگانه سوز کردن خودروها خبر داد. وی با اشاره به ظرفیت بالای تولید مخزن CNG در کشور گفت: پنج تا شش کارخانه مخزن سازی در تهران سالانه بالای یک میلیون مخزن می توانند تولید کنند که در دنیا بی نظیرند اما اکنون نیمه فعال هستند که دولت با ترمیم کارخانه ها می تواند به تولید و خدمات رسانی کمک کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی