شما اینجا هستید
اخبار اصلی » فواید کشمش از درمان تنگی نفس تا خرد کردن سنگ مثانه

داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: کشمش دارای طبیعت سرد و خشک است و برا افراد گرم مزاج بسیار مفید است.
او تصریح کرد: برای بهبود تنگی نفس حاصل از فشار قلب و خفقان قلبی می‌توان از دمنوش کشمش استفاده کرد؛ افراد می‌توانند از دم کرده مخلوط ۱۰ عدد کشمش با مقداری گل‌گاوزبان در یک لیوان آب جوش استفاده کنند.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: برای افزایش هوش می‌توان به مدت ۴۰ روز، روزانه ۱۰ الی ۲۰ عدد کشمش را صبح ناشتا میل کرد.
او بیان کرد: توصیه می‌شود افرادی که زخم معده دارند برای بهبود و درمان این عارضه ۲۰ عدد کشمش بدون هسته را شب در آب خیس کرده و صبح پس از صبحانه میل کنند. همچنین برای جلوگیری از فراموشی و آلزایمر می‌توانند ۳۰ عدد کشمش را با ۵ عدد کندر کوبیده و سپس با عسل مخلوط کرده و در طول روز مصرف نمایند.

او ادامه داد: برای خرد کردن سنگ مثانه می‌توان ترکیب کشمش با فلفل سیاه را به کار برد. برای تهیه این ترکیب باید ابتدا هسته کشمش را خارج کرده و بجای آن فلفل سیاه را جایگزین کنیم.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: برای درمان زخم و جوش های عفونی می‌توان مخلوط کشمش کوبیده شده و سرکه انگور قرمز را بر روی پوست ضماد کرد تا زخم و جوش بهبود پیدا کند. همچنین ترکیب کشمش و پیه به درمان درد و ورم ناحیه ناخن کمک می‌کند، برای این منظور کشمش کوبیده شده را با پیه آب شده مخلوط کرده و برروی ناخن‌ها ضماد کنید.
او در پایان توصیه کرد: افراد گرم مزاج بهتر است کشمش را در فصل تابستان مصرف نکنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی