شما اینجا هستید
اخبار اصلی » نشست خبری اولین جشنواره تئاتر تک نفره و دونفره بزرگداشت علیرضا پارسی برگزار شد

مراسم رونمایی از پوستر و نشست خبری اولین جشنواره تئاتر تک نفره و دونفره بزرگداشت استاد پارسی، با حضور اصحاب رسانه و هنرمندان برگزار شد.
دکتر افشین عموزاده دبیر این جشنواره در این مراسم گفت: یکی از روش های به تکاپو در آوردن و جاری کردن آثار هنری فراخوان آنها برای یک جشنواره است. اصولاً جشنواره ها یک زمان محدودی دارند و همین مورد باعث می شود تا کارها تازگی داشته و افرادی که در آن شرکت می کنند بتوانند برای اولین بار یک اثر نمایشی را ببینند. خصوصا در هنرهای نمایشی جای خالی یک جشنواره یک تا دو نفره برای اجرا و نمایشنامه نویسی در استان ما خالی بود که این جشنواره می تواند فرصت خوبی در این زمینه باشد.
وی در اشاره به بزرگداشت علیرضا پارسی که این جشنواره به نام او برگزار می‌شود اشاره کرد و افزود: همه ما در ۴۰ سال گذشته استاد پارسی را به عنوان یک چهره تئاتری و فرهنگی می شناسیم. چه آن زمانی که زمانی بعنوان کارشناس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کرد و چه زمانی که آثارش در جشنواره های مختلف مورد تقدیر واقع می شد. این جشنواره به همت طرفداران و علاقمندان ایشان برگزار می شود. امیدوارم جشنواره امسال، سنگ بنایی باشد برای دوره های آینده تا هرساله برگزار شود. این جشنواره به دلیل اهمیتش در اجرای صحنه ای و همینطور تاکید این جشنواره بر متن نمایشی که فرصتی است که نویسندگان استانی بتوانند آثار تم نفره و دو نفره خود را ارائه‌ دهند.
دبیر جشنواره تک نفره و دو نفره استانی ادامه داد: متقاضیان شرکت در جشنواره با ارسال فیلم آثار خود تا ۲۰ بهمن می توانند اعلام آمادگی کنند و بازبینان جشنواره ۸ اثر را انتخاب خواهند کرد که در جشنواره راهیابی کنند. جشنواره از ۲۰ اسفند در مجتمع خاتم الانبیا (ص) برگزار خواهند است.
علیرضا پارسی پیشکسوت تئاتر گیلان که این جشنواره در بزرگداشت وی برگزار می شود نیز در صحبت های کوتاهی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: این جشنواره در دو بخش صحنه ای و نمایشنامه نویسی برگزار می شود و در هر بخش نویسندگی، کارگردانی، بازیگری مرد و زن و… تنها یک برگزیده معرفی خواهد شد و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی را از آن خود خواهند کرد. داوران جشنواره چند جوان تئاتری استان و چند چهره مطرح کشوری خواهند بود که بزودی معرفی خواهند شد.
آثار جشنواره امسال باید از کتاب پروانه ها می خوانند که مجموعه نمایشنامه های نوشته من است، انتخاب و اجرا شوند. امیدوارم با همت همه دوستان، هنرمندان و اصحاب رسانه بتوانیم این جشنواره را همه ساله برگزار نماییم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی