شما اینجا هستید
اجتماعی » تقویت کادر درمانی گیلان در اولویت است

محمدرضا نقی‌پور از مشارکت بالا و همراهی بسیار خوب عموم مردم گیلان در طرح غربالگری و بسیج ملی مبارزه با کرونا سخن گفت و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تمام ظرفیت‌های موجود برای تقویت کادر بهداشت و درمات استان استفاده می‌کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هم‌اینک خدمات درمانی به صورت مطلوب در سطح کلیه بیمارستان‌های استان ارائه می‌شود عنوان کرد: کادر درمانی گیلان اعم از پزشک و پرستار روزها است که به صورت مداوم مشغول ارائه خدمت به بیماران هستند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند.

نقی‌پور خستگی و فرسودگی کادر درمانی استان گیلان به علت فشار کار بالا و تلاش شبانه‌روزی نیروها در مراکز درمانی دولتی و خصوصی جهت مداوای بیماران را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با وجود اینکه پرستاران و پزشکان ایثارگر گیلان با سختی کار فراوانی مواجه‌اند اما لحظه‌ای دست از کار نکشیده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با شروع و ادامه یافتن بحران شیوع ویروس کرونا با مشکل کمبود پرستار و پزشک در گیلان مواجه هستیم ابراز داشت: صحبت روی کمبود کادر درمانی استان نیست بلکه بحث روی این مسئله است که باید نیروهای جدیدتری به سیستم تزریق شود که البته این کار در دستور کار قرار دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه این مجموعه از هر روشی جهت بازتوانی کادر درمانی استان استفاده می‌کند و فراخوان آن را نیز صادر کرده است افزود: جذب دانشجویان پرستاری ترم‌های بالا و یا دعوت به همکاری بازنشستگان حوزه بهداشت و درمان از جمله اقداماتی است که انجام شده است.

نقی‌پور استفاده از نیروهای سایر استان‌ها که کمتر دچار بحران شیوع کرونا شده‌اند را نیز یکی دیگر از راه‌هایی که برای تقویت کادر درمانی گیلان در نظر گرفته شده است اعلام کرد و گفت: در همین‌جا لازم است بگویم با وجود فشار کار بالای زیاد، روند ارائه خدمات به بیماران کرونایی حتی یه لحظه متوقف نشده است.

وی ضمن درخواست مجدد از تمامی مردم و شهروندان گیلانی برای شرکت فعال در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: غربالگری، بیماریابی و اجرای این برنامه مزیت‌های بسیار زیادی داشته است و طبق آمارها تا دیروز چیزی حدود ۷۰ درصد مردم گیلان در این طرح مشارکت کرده بودند.

تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی