شما اینجا هستید
اخبار اصلی » بانک جهانی به ۶۴ کشور فقیر درگیر کرونا کمک مالی می‌کند

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از مبدا لندن با انتشار این خبر گزارش داد: بانک جهانی در نظر دارد تا مبلغ ۱۹۵ میلیون ۸۴۰ دلار را در قالب برنامه موسوم به «کمک‌ها مالی اپیدمی» در میان ۶۴ کشور فقیر جهان که بیماری کووید-۱۹ در آن‌ها شایع شده است، توزیع کند.  
رویترز افزود: بانک جهانی این کمک را برای مقابله با ویروس کرونا به این کشورها پرداخت می‌کند.  
بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که بسته کمک‌های مالی مبلغی بین یک تا یک و نیم میلیون دلار برای هرکشور بوده و بیشترین بسته کمک‌های مالی به آن دسته از کشورهایی که بعنوان آسیب پذیرترین کشورها در برابر این ویروس دسته‌بندی می‌شوند، تعلق خواهد گرفت.  
این خبر در ادامه می‌افزاید: کمک‌های مالی بانک جهانی به این گروه از کشورها برای تامین مالی بخش‌های مهمی مانند تامین تجهیزات حیاتی درمانی و بهداشتی، دارو، تشخیص و درمان بیماری و همچنین حمایت از افرادی که در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، می‌باشد.  
بنابراین گزارش، بانک جهانی پس از وقوع همه گیری «ابولا» در جهان که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶میلادی ادامه داشت، شماری از ابزار کمک رسانی در چارچوب برنامه‌ای تحت عنوان «تامین مالی اضطراری (مقابله با) اپیدمی» را راه‌اندازی کرد، در آن زمان بانک جهانی تحت این برنامه به کشورهای «گینه»، سیرالئون، لیبریا کمک مالی کرد.  
هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از سه میلیون و ۶۴ هزار نفر و جان باختگان آن نیز ۲۱۱ هزار و ۶۰۹ نفر رسیده است.
آمریکا با یک میلیون و ۱۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۵۶ هزار و ۸۰۰ جان باخته، یک سوم جمعیت مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده است. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی