شما اینجا هستید
اجتماعی » دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است

مجید فاریابی در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم اطلاع رسانی دقیق وجوه دریافتی توسط مدیران مدارس، اظهار کرد: دریافت هرگونه هزینه‌های اختیاری و دیگر خدمات با هماهنگی و موافقت انجمن اولیای مدرسه و رعایت سایر قوانین پس از آغاز سال تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به بازدیدهای مستمر بازرسان ستاد نظارت بر ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان از برخی مدارس، افزود: از شروع ثبت‌نام تا ۱۲ تیر ماه از ۱۴ ستاد ثبت‌نام ادارات و همچنین ۸۲ مدرسه بازدید شده که در این بین، نسبت به احضار دو مدیر، تذکر به ۶ مدیر مدرسه و یک مورد برگشت وجه اقدام شده است.

رئیس ستاد نظارت بر ثبت‌نام مدارس آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس عادی دولتی و هیئت امنایی بر اساس محدوده بندی جغرافیایی انجام می‌شود.

فاریابی با اشاره به گشایش پایگاه‌های سنجش سلامت از اول مرداد، بیان کرد: مدیران مدارس موظفند از تاریخ ۱۰ تیرماه نسبت به ثبت‌نام در سامانه سنجش دانش‌آموزان بدو ورود و یا پیش دبستان برای نوبت گیری اقدام کنند.

وی درباره ثبت‌نام مدارس غیر دولتی نیز گفت: انعقاد قرارداد شهریه بین ولی دانش‌آموز و مدرسه غیر دولتی در سامانه تعیین شهریه به نشانی www.mosharekatha.ir انجام می‌شود که یک نسخه از آن پس از مهر و امضا به اولیا تحویل می‌شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان گیلان گفت: سامانه رسیدگی به شکایات به نشانی shekayat.medu.ir و شماره تلفن ۳۳۳۲۴۸۷۶ آماده پاسخگویی به شکایات احتمالی اولیا است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی