شما اینجا هستید
اخبار اصلی » همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از مهر؛ پرداخت پاداش تا آخر شهریور

محمدباقر نوبخت ظهردیروز در جلسه با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به این‌که آمریکا با تحریم تلاش کرد تا نفتی از سوی ایران به فروش نرسد و منابعی به ایران وارد نشود اظهار داشت: این یعنی اینکه ایران نباید توانایی وارد کردن دارو را داشته باشد.
وی افزود: در سال گذشته ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ناگزیر به واردات دارو‌های مورد نیاز بوده‌ایم و حداقل در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد دلار برای کالا‌های اساسی پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه آمریکا فقط با این نیت انجام می‌شود که آستانه مردم در داخل کشور پایین‌تر بیاید، افزود: زمانی که درآمد ارزی نباشد و صادرکنندگان غیرنفتی با چالش مواجه شوند مشخص است که آمریکا درصدد آن است که پرداخت حقوق و یارانه و واردات دارو و … با مشکل مواجه شود.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا بسیار تلاش کرد که توسط این تحریم‌ها، مردم کشورمان را به قیام علیه نظام وادار کند ولی همگان مشاهده کردند که همچین اتفاقی در خود آمریکا رخ داد  و خودشان امروزه درگیر آن هستند.
نوبخت تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه که در هر ماه سه واریزی مهم دارد و در ۱۰ روز نخست ماه پرداخت‌های یارانه معیشتی به مبلغ ۲ هزار‌ و ۵۰۰ میلیارد تومان، در دهه دوم ماه  ۳ هزار و‌ ۵۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه و سرانجام در دهه پایانی ماه ۳۰ هزار میلیارد تومان به خاطر حقوق کارکنان دولت انجام می‌دهد ولی اگر همین سازمان  یک روز در پرداخت یارانه‌ها تاخیر کند دشمنان قسم خورده نظام فوراً اعلام می‌کنند که سیستم ناتوان است.
این مسئول با اشاره به اینکه منابع ما امروزه بسیار محدود شده است، گفت:  البته همین مقدار کم منابع مالی را با اولویت‌بندی مدیریت می‌کنیم و نمی‌توانیم بودجه را بدون مدیریت تخصیص دهیم.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهر اجرایی می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این‌که در همین وضعیت تحریم‌ها به لطف خدا خط دوم راه‌آهن زنجان -قزوین در اسفند ماه افتتاح می‌شود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر شبکه ریلی کشور در حال گسترش است و امروزه ریل‌های کشور از همدان به سمت سنندج و بستان‌آباد به سمت تبریز و در جنوب کشور ۷۴۰ کیلیومتر راه‌آهن از بندر چابهار به سمت زاهدان در حال افزایش است.
این مسئول در ادامه گریزی به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در کشور زد و افزود: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهر اجرایی می‌شود و همه پاداش بازنشستگان قبل از اتمام ماه آینده واریز می‌شود.
وی با بیان این بدنه سازمان برنامه و بودجه امروز حساس‌ترین کار را بر عهده دارد عنوان کرد: ما در یک جنگ بزرگ با خشن‌ترین دولت جهان هستیم و این در حالی است که اروپا و کشورهای همسایه با اینکه می‌دانند حق با ایران است ولی جرات ندارند که پول نفتی که از ما خریدند را به حساب ما واریز کنند.
نوبخت تاکید کرد: با تمام این مسائل سازمان برنامه و بودجه موظف است که کشور را اداره کند و خواه و ناخواه امروزه درگیر یک جنگ نابرابری در جهان هستیم که همگان می‌دانند که حق با ماست و برجامی که محصول چندین سال‌ مذاکره بود توسط یک فرد نابه‌خرد کنار گذاشته شد و مکشلات فراوانی را برای ما و کل دنیا ایجاد کرد و در حال حاضر مردم دنیا لحظه‌شماری می‌کنند که انتخابات آمریکا از راه برسد و این شخص بازنده رقابت باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی