شما اینجا هستید
اخبار اصلی » آخرین نتایج انتخابات آمریکا؛ ترامپ اعلام پیروزی کرد

جو بایدندونالد ترامپآرای الکترال باقیمانده
۲۲۵۲۱۳۱۰۰

۱۱:۴۴/ بایدن دو رای الکترال دیگر ایالت مین را از آن خود کرد

۱۱:۳۷/ شبکه خبری ای‌بی‌سی در واکنش به اعلام پیروزی زودهنگام از سوی ترامپ عکسی از آرای الکترال او و بایدن منتشر کرد و نوشت: هیچ‌کس هنوز این انتخابات را نبرده است.

۱۱:۱۲/ سی‌ان‌ان در واکنش به اعلام پیروزی ترامپ نوشت: او به غلط خود را پیروز انتخابات اعلام کرد در حالی که هنوز آرا نهایی نشده است.

۱۰:۵۵/ ترامپ در سخنرانی خودش را پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد

۱۰:۵۱/ در ایالت های کارولینای شمالی و جورجیا با شمارش بیش از ۹۰ درصد آرا ترامپ پیشی گرفته است

۱۰:۳۸/ ترامپ تا دقایقی دیگر صحبت می کند

۱۰:۳۲/ ایالت‌هایی که نتیجه رأی‌گیری در آنها هنوز مشخص نشده است

*ایالت‌ آلاسکا (با ۳ رأی الکترال)
* ایالت نوادا (با۶ رأی الکترال)
*آریزونا (با ۱۱ رأی الکترال)
*جورجیا (۱۶ رأی الکترال)
* کارولینای شمالی (۱۵ رأی الکترال)
* پنسیلوانیا (۲۰ رأی الکترال)
* «میشیگان (۱۶ رأی الکترال)
* ویسکانسین (۱۰ رأی الکترال)

۰۹:۴۴/ تنها نتیجه ۱۰۰ رای الکترال دیگر برای تعیین رئیس جمهور باقی مانده است

۰۹:۴۲/ نانسی پلوسی کرسی خود را در مجلس نمایندگان حفظ کرد

۰۹:۴۱/ رقابت شانه شانه در تگزاس به پایان رسید؛ ترامپ برنده شد

۰۹:۲۰/ ترامپ در توئیتی نوشت: دموکرات ها به دنبال سرقت انتخابات هستند اما به آنها اجازه این کار را نمی دهیم

۰۹:۱۷/ بایدن در اقدامی غیرمنتظره قبل از پایان اعلام نتایج سخنرانی کرد و در این سخنرانی تاکید کرد ایمان داشته باشید، پیروز خواهیم شد

۰۹:۰۴/ در مین و آریزونا، بایدن برنده شد

۰۹:۰۱/ ترامپ برنده آیووا شد

۰۸:۵۶/ بایدن تا دقایق دیگر سخنرانی می کند

۰۸:۵۵/  29 رای الکترال ایالت جنجالی فلوریدا به ترامپ رسید

۰۸:۴۶/ بایدن فاتح “مینه سوتا” شد

۰۸:۴۲/ ۴ رای ایالت هاوایی به بایدن رسید

۰۸:۲۸/  هم‌زمان با ادامه شمارش آرا در آمریکا،‌ گروهی از معترضان حامی جنبش سیاه‌پوستان با تجمع در نیویورک از رئیس‌جمهوری کنونی کشورشان و معاون او خواستند تا از سمت‌هایشان کناره‌گیری کنند.

۰۸:۲۱/ آرای الکترال ایالت حیاتی اوهایو به ترامپ رسید

۰۸:۱۰/ پیش بینی رکورد ۶۷ درصدی حضور آمریکایی ها در انتخابات

۰۸:۰۸/ اورگون هم به بایدن رای داد

۰۸:۰۷/ کالیفرنیا با ۵۵ رای الکترال به بایدن رسید

۰۸:۰۶/ نیومکزیکو با ۵ رای الکترال به بایدن رای داد

۰۷:۵۰/ برنده قطعی آرای الکترال می سی سی پی ترامپ شد

۰۷:۴۸// بایدن برنده ایالت ماساچوست شد

۰۷:۳۱/ ۴ رای الکترال نیوهمپشایر به بایدن رسید

۰۷:۲۹/ بایدن در ایالت دلاویر پیروز شد

۰۷:۲۴/ ترامپ در ایالت های میسوری ، یوتا و آیداهو برنده شد

۰۶:۴۵/ پس از شمارش ۷۳ درصد آرای آریزونا، بایدن ۹ درصد در این ایالت پیش افتاده است. آریزونا در چند انتخابات اخیر همیشه قرمز (جمهوری خواه) بوده است.

۰۶:۴۰/ ترامپ برنده ایالت کانزاس شد.

۰۶:۳۰/ ستاد ترامپ اعلام کرد که در ایالت فلوریدا پیروز شده است.

۰۶:۲۵/ اینطور که نتایج انتخابات پیش می رود و ترامپ در تگزاس پیش افتاده و در اوهایو فاصله اش را بسیار کم کرده است به نظر می رسد پنسیلوانیا با ۲۰ رای الکترال نقش بسیار مهمی در مشخص کردن پیروز این انتخابات خواهد داشت. پس از شمارش ۱۹ درصد آرا در پنسیلوانیا، ترامپ با فاصله کمتر از یک درصد پیش است.

۰۶:۱۵/ الهان عمر نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا توانست کرسی اش را در مجلس حفظ کند. دونالد ترامپ بارها طی سخنرانی های انتخاباتی و توییت هایش به این نماینده سومالی تبار حمله کرده بود.

۰۶:۱۲/ بایدن فاتح ایالت کلرادو شد.

۰۶:۰۹/ در ایالت ویسکانسین فاصله دو رقیب پس از شمارش ۱۰ درصد آرا کمتر از ۲ درصد است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با فاصله ۲۳ هزار رای این ایالت را از آن خود کرد.

پیروزی ترامپ در ایالت ویسکانسین و میشیگان به اضافه پنسیلوانیا سه شگفتی ای بودند که او را به ریاست جمهوری رساندند. پیش بینی می شود که ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ رقابت را در این سه ایالت واگذار کند.

۰۶:۰۷/ در ایالت میشیگان که پیش بینی میشد بایدن برنده آن شود پس از شمارش ۱۹ درصد آرا ترامپ ۵۸ درصد آرا را از آن خود کرده است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ تنها با  فاصله ۱۱ هزار رای در این ایالت پیروز شد.

۰۶:۰۵/ در دو ایالت مهم اوهایو و پنسیلوانیا بایدن همچنان پیش است. 

۰۶:۰۳/ تگزاس برای چندمین بار دست به دست شد و ترامپ با فاصله بسیار کمی پس از شمارش ۷۳ درصد آرا جلو افتاده است.

۰۶:۰۰/ بایدن همان طور که انتظار می رفت پیروز منطقه کلمبیا شد و ۳ رای الکترال این منطقه را از آن خود کرد.

۰۵:۵۵/پس از شمارش ۷۲ درصد آرای تگزاس، بایدن، کمتر از نیم درصد از ترامپ پیش است.

۰۵:۵۰/ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا هم برگزار می شود. فاکس نیوز پیش بینی کرده است که دموکرات ها علاوه بر اینکه سیطره بر مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد ۵ کرسی بیشتر نیز نسبت به دوره قبل پیروز شده اند.

۰۵:۳۶/ جو بایدن در نتایج اولیه ایالت های اوهایو، پنسیلوانیا و تگزاس پیش است. اگر او بتواند این ایالت ها را فتح کند در دروازه های کاخ سفید قرار خواهد گرفت. البته تگزاس بسیار نزدیک پیش می رود. پس از شمارش ۶۵ درصد آرا در این ایالت، بایدن کمتر از یک درصد پیش است.

۰۵:۳۳/ با اعلام نتایج چند ایالت جدید بایدن ۱۱۹ به ۹۴ از ترامپ پیش است. نامزدی که ۲۷۰ رای الکترال کسب کند پیروز انتخابات خواهد شد.

۰۵:۳۲/ بر اساس نتایج اولیه بایدن پیروز ایالت های نیومکزیکو و نیویورک شد.

۰۵:۳۱/ ایالت های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای جنوبی، داکوتای شمالی و لوییزیانا را ترامپ فتح کرد.

۰۵:۳۰/ تا کنون در آرای شمرده شده ترامپ ۲۰ میلیون و بایدن ۱۹ میلیون رای کسب کرده اند. در آرای الکترال بایدن ۸۵ به ۷۲ پیش است.

۰۵:۲۵/ با پیروزی ترامپ در ایندیانا آرای الکترال او به ۷۲ رسید. همچنان بایدن دارای ۸۵ رای الکترال است.

۰۵:۱۳/ با شمارش ۶۱ درصد آرای تگزاس، بایدن با فاصله ۴ درصدی همچنان پیش است. احتمالا کمتر کسی تصور میکرد که تگزاس تا به این حد شاهد رقابتی نزدیک باشد.

۰۵:۰۳/ دونالد ترامپ در ایالت آرکانزاس پیروز شد و به این ترتیب بایدن ۸۵ رای الکترال و ترامپ ۶۱ رای الکترال را تا این ساعت از آن خود کرده اند.

۰۴:۵۸/ پس از شمارش حدود ۴۳ درصد آرای تگزاس، جو بایدن ۶ درصد از رقیب جمهوری خواهش جلوتر است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با فاصله ۸۰۰ هزار رای در این ایالت پیروز شده بود. با توجه به اینکه تگزاس ۳۸ رای الکترال دارد در صورت شکست ترامپ در این ایالت باید تقریبا کار او را تمام شده دانست.

۰۴:۵۵/ در ایالت مهم کارولینای شمالی پس از شمارش ۶۰ درصد آرا جو بایدن ۱۰ درصد از ترامپ پیش است. ترامپ سال ۲۰۱۶ این ایالت را با اختلاف ۱۷۰ هزار رای از آن خود کرد. در انتخابات ۲۰۱۲ هم میت رامنی نامزد جمهوری خواه برنده این ایالت شده بود.

۰۴:۴۰/ با شمارش ۸۷ درصد آرای فلوریدا ترامپ با فاصله کمتر از یک درصد از بایدن پیش افتاده است. در ایالت تگزاس که ایالتی قرمز (جمهوری خواه) به شمار می رود پس از شمارش ۲۳ درصد آرا، بایدن حدود ۱۵ درصد از ترامپ پیش است. در ایالت اوهایو پس از شمارش ۴۰ درصد آرا، بایدن حدود ۱۴ درصد از ترامپ پیشی گرفته است.

۰۴:۳۶/ نتایج چند ایالت دیگر اعلام شد. بایدن در آرای الکترال ۸۵ به ۵۵ از ترامپ پیش افتاده است. 

۰۴:۲۸/ ترامپ برنده ایالت کارولینای جنوبی شد. اکنون ترامپ ۲۲-۱۶ از بایدن پیش افتاده است. در ۵ ایالتی که نتایج شان قطعی شده است تا کنون شاهد شگفتی نبوده ایم و نتایج قابل انتظاری رقم خورده است.

۰۴:۲۴/در ایالت چرخشی اوهایو پس از شمارش ۲۰ درصد آرا بایدن حدود ۲۶ درصد از ترامپ پیش است. نکته جالب درباره ایالت اوهایو این است که در ۶۰ سال اخیر همیشه نامزد پیروز این ایالت، برنده انتخابات شده است.

۰۴:۱۱/نیویورک تایمز نتایج ۴ ایالت را به صورت قطعی اعلام کرده است. ویرجیانای غربی و کنتاکی را به ترامپ داده و بایدن را برنده ورمونت و ویرجیانا اعلام کرده است. بدین ترتیب فعلا بایدن ۱۶-۱۳ پیشتاز است. نامزدی که بتواند حداقل ۲۷۰ رای الکترال را دریافت کند برنده نهایی انتخابات است.

۰۴:۰۷/ نیویورک تایمز شانس پیروزی ترامپ در ایالت فلوریدا را ۹۴ درصد ارزیابی کرده است. این یک آغاز خوب برای ترامپ در شب طولانی انتخابات است.

۰۴:۰۴/ بر اساس نتایج اعلام شده توسط نیویورک تایمز، با شمارش ۶۵ درصد آرای فلوریدا بایدن حدود دو درصد از ترامپ پیش افتاده است.

۰۳:۵۳/ با شمارش ۴۳ درصد آرای ایالت فلوریدا ترامپ بار دیگر با فاصله یک درصد از بایدن پیش افتاد.

۰۳:۵۱/ در شمارش اولیه ایالت جورجیا که در انتخابات های اخیر ایالتی قرمز (جمهوری خواه) بود، بایدن با کسب ۵۵ درصد آرا جلو افتاده است.

۰۳:۴۷/ با شمارش ۳۱ درصد آرای فلوریدا، بایدن بر فاصله اش با ترامپ افزود و اکنون با ۱٫۸۳۲٫۰۰۰ رای حدود ۳ درصد از ترامپ پیش افتاده است. این خبر بسیار خوبی برای دموکرات هاست.

۰۳:۴۴/ با شمارش ۲۰ درصد آرای ایالت فلوریدا جو بایدن در این ایالت با فاصله کمی پیش افتاد. پیروزی بایدن در این ایالت راه او را برای پیروزی بسیار هموار می کند.

۰۳:۴۰/ ۱۳ درصد آرای ایالت مهم فلوریدا که ۲۹ رای الکترال دارد شمرده شده که فعلا دونالد ترامپ ۵۳ به ۴۲ پیش است.

۰۳:۳۵/ نیویورک تایمز ترامپ را برنده ایالت کنتاکی و جو بایدن را برنده ایالت ورمونت اعلام کرده است. سی ان ان هم ایالت ایندیانا را به ترامپ داده است. نتایج هر سه ایالت قابل پیش بینی بود.

۳:۲۷/ جو بایدن امشب صرف نظر از اینکه نتیجه انتخابات قطعی شود یا خیر سخنرانی خواهد کرد.

۳:۲۵/مراکز رای گیری در ایالت های ورمونت، ویرجیانا، جورجیا، کارولینای جنوبی، اندیانا و کنتاکی تا دقایقی دیگر بسته خواهد شد و پس از آن شمارش اولیه آرای این ایالت ها هم منتشر خواهد شد. در میان این ایالت ها نتایج ایالت جورجیا که در دوره های اخیر قرمز بوده اما در نظرسنجی های انتخابات ۲۰۲۰ شاهد پیشتازی بایدن بود بیشتر قابل توجه است. 

۳:۱۵/ در مقایسه با انتخابات ۲۰۱۶، به نظر می رسد در نتایج اولیه آرا که شامل دو ایالت قرمز (جمهوری خواه) است، بایدن وضع بهتری نسبت به کلینتون دارد. پس از شمارش ۱۰ درصد آرا در ایالت کنتاکی بایدن ۵۰ به ۴۸ از ترامپ پیش است. آخرین بار در سال ۱۹۹۶ یک دموکرات توانسته بود در این ایالت پیروز شود.

ساعت ۳:۱۰/ در دو ایالت کنتاکی و ایندیانیا شمارش آرا آغاز شده است. هر دو ایالت به عنوان ایالت های جمهوری خواه شمرده می شوند و پیروزی ترامپ در این دو ایالت قطعی تلقی می شود. به گزارش سی ان ان، ترامپ در شمارش اولیه ایندیانا پیشتاز است و بایدن با فاصله حدود ۱۰ درصد در کنتاکی از رقیب پیشی گرفته است.

منبع: آخرین خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی