شما اینجا هستید
اخبار اصلی » آخرین نتایج انتخابات آمریکا؛ “بایدن” چشم انتظار “نوادا”

جو بایدندونالد ترامپآرای الکترال باقیمانده
۲۵۳۲۱۴۸۷

۰۷:۵۰/ نتایج انتخابات ایالت تعیین کننده نوادا جمعه مشخص می‌شود. فعلا بایدن جلوتر است. اگر نتیجه به شکل فعلی باقی بماند، بایدن رییس جمهور می شود.

۰۷:۲۷/ رییس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه در نامه‌ای به نمایندگان دموکرات نوشت: بایدن به اندازه کافی رای الکترال برای پیروزی در کاخ سفید دارد.

۰۷:۰۰/ ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: وکلای ما [در حوزه‌های شمارش آرا] درخواست دسترسی قابل قبول کرده‌اند، اما چه کاری از ما ساخته است؟ آسیب همین حالا هم به تمامیت سیستم ما و خود انتخابات ریاست جمهوری وارد شده است. 

۰۶:۳۰/ با توجه به رقابت تنگاتنگ نامزد دموکرات‌ها و جمهوریخواهان، مقامات ایالت نوادا بامداد پنجشنبه اعلام کردند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این ایالت تا فردا (جمعه به وقت ایران) به طول خواهید کشید. 

۰۱:۰۵/ بایدن: واضح است که در مسیر کسب ۲۷۰ رأی الکترال هستیم
نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه فعلا اعلام پیروزی نمی‌کند اما گفت واضح است که در مسیر پیروزی در ایالت‌های کافی برای کسب ۲۷۰ رأی الکترال قرار دارد.

۰۱:۰۰/ سی‌ان‌ان: بایدن پیروز ایالت میشیگان شد
بایدن با پیروزی در میشیگان ۱۶ الکترال دیگر پیش افتاد؛ فاصله‌ی نامزد دموکرات‌ها تا پیروزی در انتخابات به ۶ رای رسید

۰۰:۱۰ پنجشنبه ۱۵ آبان/ هنوز شمارش آرای ایالت های میشیگان، پنسیلوانیا، آلاسکا، آریزونا، نوادا، کارولینای شمالی و جورجیا ادامه دارد.

اگر همین الان شمارش آرا متوقف شود و نتایج فعلی ایالت های در حال شمارش به عنوان نتیجه نهایی اعلام شود، بایدن با توجه به پیشتازی در میشیگان، آریزونا و نوادا با ۲۷۰ رای الکترال برنده انتخابات خواهد شد. در عین حال دموکرات ها امیدوارند که بتوانند پنسیلوانیا و حتی جورجیا را هم از آن خود کنند که در این صورت، بایدن با ۲۹۰ یا حتی ۳۰۶ رای الکترال پیروز انتخابات خواهد شد.

۲۳:۰۰/ آرای الکترال ایالت ویسکانسین به بایدن رسید.

۲۲:۱۳/ ترامپ در حوزه انتخابیه دوم ایالت مین برنده شد و ۱ رأی الکترال دیگر کسب کرد و آرای الکترال او به ۲۱۴ رأی رسید.

۲۱:۳۰/ در انتخابات امسال با وجود اینکه تا این لحظه شمارش آراء همچنان ادامه دارد، ترامپ با کسب ۶۷ میلیون رأی نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۶ که حدود ۶۳ میلیون رأی را به خود اختصاص داده بود، رکورد زده است.

۲۱:۲۱/ رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین شده است. 

۲۱:۰۸/ میچ مک‌کانل، رئیس اکثریت سنا اعلام کرد: اگر دو طرف به دیوان عالی برای تعیین فرد پیروز انتخابات مراجعه کنند، متعجب نخواهیم شد. میچ مک‌کانل اظهار کرد: بعد از پایان شمارش آخرین رای نتیجه انتخابات مشخص خواهد شد.

۲۰:۴۴/ رئیس کمیسیون انتخاباتی ویسکانسین در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت همه آرا در این ایالت شمارش شده‌اند و جو بایدن با اختلاف ۲۰۶۹۷ رأی پیروز شده است.

۲۰:۰۹/ جنیفر اومالی دیلون، رئیس کارزار انتخاباتی بایدن در یک نشست خبری گفت: «جو بایدن در مسیر پیروزی در این انتخابات قرار دارد و وی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

۱۸:۴۳/ با شمارش ۹۴ درصد از آرای ایالت کارولینای‌شمالی اعلام کرد ترامپ با ۵۰.۱ بر بایدن با کسب ۴۸.۷ درصد از آراء، در این ایالت پیشتاز است.

۱۸:۱۰/ سایت انتخابات آمریکا با شمارش ۹۴ درصد از آرای ایالت کلیدی میشیگان اعلام کرد بایدن با ۴۹.۳ بر ترامپ با کسب ۴۹.۱ درصد از آراء، در این ایالت کلیدی پیشتاز است.

۱۷:۵۰/ بایدن پس‌از ساعت‌ها عقب‌بودن در ویسکانسین، البته تنها با ۹هزار رای، یعنی سه‌دهم درصد رای بیش‌تر پیش‌ افتاده و تنها پنج‌درصد آرا شمرده نشده است.

۱۷:۳۵/ ناحیه «مونتگومری» در ایالت پنسیلوانیا، از اکنون خود را درگیر یک چالش حقوقی انتخاباتی می‌بیند، زیرا ادعاهایی مطرح شده است مبنی بر اینکه این ناحیه، به واسطه آغاز فرآیند بررسی و شمارش آرای پستی پیش از فرا رسیدن روز انتخابات، قوانین انتخاباتی این ایالت را نقض کرده است.

۱۵:۵۵/ مقامات نوادا اعلام کرده اند که کار شمارش را تا صبح فردا متوقف می کنند، تا پیش از توقف شمارش در این ایالت، بایدن ۴۹.۲ درصد آراء و ترامپ ۴۸.۶ درصد آراء را به دست آورده بودند. 

۱۴:۲۱/ ایالت پنسیلوانیا درحال حاضر با ۳۶ درصد آراء شمرده‌نشده به عنوان بیشترین سهم در آرای شمرده‌نشده و دارا بودن ۲۰ رای الکترال به عنوان بیشترین سهم در بین ایالت‌های باقی‌مانده، تعیین کننده‌ترین ایالت در مشخص‌شدن نتیجه انتخابات آمریکاست

۱۴:۱۸/ ستاد انتخاباتی بایدن در واکنش به تهدید ترامپ درباره کشاندن پرونده انتخابات به دیوان عالی، اعلام کرد اگر او به تهدید خود عمل کند، تیم‌های حقوقی دموکرات‌ها با این اقدام مقابله خواهند کرد.

۱۴:۱۷/ نخست‌وزیر اسلوونی، کشور زادگاه ملانیا ترامپ، در پیامی توییتری پیروزی ترامپ را تبریک گفت.

۱۳:۴۸/نتایج شمارش آرا در ایالت ویسکانسین که تا دقایقی پیش به نفع ترامپ بود با ادامه شمارش ها به نفع بایدن تغییر کرد.

۱۲:۱۶/ آخرین نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه:

*بایدن 67,259,632 
*ترامپ 65,514,366

۱۲:۰۶/ وضعیت آخرین نتایج شمارش آراء در شش ایالت سرنوشت‌ساز باقی‌مانده از پیشتازی ترامپ در پنج ایالت حکایت دارد

۱۱:۴۵/ آرای الکترال آریزونا برخلاف ۴ سال گذشته برای دموکرات ها شد

۱۱:۴۴/ بایدن دو رای الکترال دیگر ایالت مین را از آن خود کرد

۱۱:۳۷/ شبکه خبری ای‌بی‌سی در واکنش به اعلام پیروزی زودهنگام از سوی ترامپ عکسی از آرای الکترال او و بایدن منتشر کرد و نوشت: هیچ‌کس هنوز این انتخابات را نبرده است.

۱۱:۱۲/ سی‌ان‌ان در واکنش به اعلام پیروزی ترامپ نوشت: او به غلط خود را پیروز انتخابات اعلام کرد در حالی که هنوز آرا نهایی نشده است.

۱۰:۵۵/ ترامپ در سخنرانی خودش را پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد

۱۰:۵۱/ در ایالت های کارولینای شمالی و جورجیا با شمارش بیش از ۹۰ درصد آرا ترامپ پیشی گرفته است

۱۰:۳۸/ ترامپ تا دقایقی دیگر صحبت می کند

۱۰:۳۲/ ایالت‌هایی که نتیجه رأی‌گیری در آنها هنوز مشخص نشده است

*ایالت‌ آلاسکا (با ۳ رأی الکترال)
* ایالت نوادا (با۶ رأی الکترال)
*آریزونا (با ۱۱ رأی الکترال)
*جورجیا (۱۶ رأی الکترال)
* کارولینای شمالی (۱۵ رأی الکترال)
* پنسیلوانیا (۲۰ رأی الکترال)
* میشیگان (۱۶ رأی الکترال)
* ویسکانسین (۱۰ رأی الکترال)

۰۹:۴۴/ تنها نتیجه ۱۰۰ رای الکترال دیگر برای تعیین رئیس جمهور باقی مانده است

۰۹:۴۲/ نانسی پلوسی کرسی خود را در مجلس نمایندگان حفظ کرد

۰۹:۴۱/ رقابت شانه شانه در تگزاس به پایان رسید؛ ترامپ برنده شد

۰۹:۲۰/ ترامپ در توئیتی نوشت: دموکرات ها به دنبال سرقت انتخابات هستند اما به آنها اجازه این کار را نمی دهیم

۰۹:۱۷/ بایدن در اقدامی غیرمنتظره قبل از پایان اعلام نتایج سخنرانی کرد و در این سخنرانی تاکید کرد ایمان داشته باشید، پیروز خواهیم شد

۰۹:۰۴/ در مین و آریزونا، بایدن برنده شد

۰۹:۰۱/ ترامپ برنده آیووا شد

۰۸:۵۶/ بایدن تا دقایق دیگر سخنرانی می کند

۰۸:۵۵/  29 رای الکترال ایالت جنجالی فلوریدا به ترامپ رسید

۰۸:۴۶/ بایدن فاتح “مینه سوتا” شد

۰۸:۴۲/ ۴ رای ایالت هاوایی به بایدن رسید

۰۸:۲۸/  هم‌زمان با ادامه شمارش آرا در آمریکا،‌ گروهی از معترضان حامی جنبش سیاه‌پوستان با تجمع در نیویورک از رئیس‌جمهوری کنونی کشورشان و معاون او خواستند تا از سمت‌هایشان کناره‌گیری کنند.

۰۸:۲۱/ آرای الکترال ایالت حیاتی اوهایو به ترامپ رسید

۰۸:۱۰/ پیش بینی رکورد ۶۷ درصدی حضور آمریکایی ها در انتخابات

۰۸:۰۸/ اورگون هم به بایدن رای داد

۰۸:۰۷/ کالیفرنیا با ۵۵ رای الکترال به بایدن رسید

۰۸:۰۶/ نیومکزیکو با ۵ رای الکترال به بایدن رای داد

۰۷:۵۰/ برنده قطعی آرای الکترال می سی سی پی ترامپ شد

۰۷:۴۸// بایدن برنده ایالت ماساچوست شد

۰۷:۳۱/ ۴ رای الکترال نیوهمپشایر به بایدن رسید

۰۷:۲۹/ بایدن در ایالت دلاویر پیروز شد

۰۷:۲۴/ ترامپ در ایالت های میسوری ، یوتا و آیداهو برنده شد

۰۶:۴۵/ پس از شمارش ۷۳ درصد آرای آریزونا، بایدن ۹ درصد در این ایالت پیش افتاده است. آریزونا در چند انتخابات اخیر همیشه قرمز (جمهوری خواه) بوده است.

۰۶:۴۰/ ترامپ برنده ایالت کانزاس شد.

۰۶:۳۰/ ستاد ترامپ اعلام کرد که در ایالت فلوریدا پیروز شده است.

۰۶:۲۵/ اینطور که نتایج انتخابات پیش می رود و ترامپ در تگزاس پیش افتاده و در اوهایو فاصله اش را بسیار کم کرده است به نظر می رسد پنسیلوانیا با ۲۰ رای الکترال نقش بسیار مهمی در مشخص کردن پیروز این انتخابات خواهد داشت. پس از شمارش ۱۹ درصد آرا در پنسیلوانیا، ترامپ با فاصله کمتر از یک درصد پیش است.

۰۶:۱۵/ الهان عمر نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا توانست کرسی اش را در مجلس حفظ کند. دونالد ترامپ بارها طی سخنرانی های انتخاباتی و توییت هایش به این نماینده سومالی تبار حمله کرده بود.

۰۶:۱۲/ بایدن فاتح ایالت کلرادو شد.

۰۶:۰۹/ در ایالت ویسکانسین فاصله دو رقیب پس از شمارش ۱۰ درصد آرا کمتر از ۲ درصد است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با فاصله ۲۳ هزار رای این ایالت را از آن خود کرد.

پیروزی ترامپ در ایالت ویسکانسین و میشیگان به اضافه پنسیلوانیا سه شگفتی ای بودند که او را به ریاست جمهوری رساندند. پیش بینی می شود که ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ رقابت را در این سه ایالت واگذار کند.

۰۶:۰۷/ در ایالت میشیگان که پیش بینی میشد بایدن برنده آن شود پس از شمارش ۱۹ درصد آرا ترامپ ۵۸ درصد آرا را از آن خود کرده است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ تنها با  فاصله ۱۱ هزار رای در این ایالت پیروز شد.

۰۶:۰۵/ در دو ایالت مهم اوهایو و پنسیلوانیا بایدن همچنان پیش است. 

۰۶:۰۳/ تگزاس برای چندمین بار دست به دست شد و ترامپ با فاصله بسیار کمی پس از شمارش ۷۳ درصد آرا جلو افتاده است.

۰۶:۰۰/ بایدن همان طور که انتظار می رفت پیروز منطقه کلمبیا شد و ۳ رای الکترال این منطقه را از آن خود کرد.

۰۵:۵۵/پس از شمارش ۷۲ درصد آرای تگزاس، بایدن، کمتر از نیم درصد از ترامپ پیش است.

۰۵:۵۰/ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا هم برگزار می شود. فاکس نیوز پیش بینی کرده است که دموکرات ها علاوه بر اینکه سیطره بر مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد ۵ کرسی بیشتر نیز نسبت به دوره قبل پیروز شده اند.

۰۵:۳۶/ جو بایدن در نتایج اولیه ایالت های اوهایو، پنسیلوانیا و تگزاس پیش است. اگر او بتواند این ایالت ها را فتح کند در دروازه های کاخ سفید قرار خواهد گرفت. البته تگزاس بسیار نزدیک پیش می رود. پس از شمارش ۶۵ درصد آرا در این ایالت، بایدن کمتر از یک درصد پیش است.

۰۵:۳۳/ با اعلام نتایج چند ایالت جدید بایدن ۱۱۹ به ۹۴ از ترامپ پیش است. نامزدی که ۲۷۰ رای الکترال کسب کند پیروز انتخابات خواهد شد.

۰۵:۳۲/ بر اساس نتایج اولیه بایدن پیروز ایالت های نیومکزیکو و نیویورک شد.

۰۵:۳۱/ ایالت های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای جنوبی، داکوتای شمالی و لوییزیانا را ترامپ فتح کرد.

۰۵:۳۰/ تا کنون در آرای شمرده شده ترامپ ۲۰ میلیون و بایدن ۱۹ میلیون رای کسب کرده اند. در آرای الکترال بایدن ۸۵ به ۷۲ پیش است.

۰۵:۲۵/ با پیروزی ترامپ در ایندیانا آرای الکترال او به ۷۲ رسید. همچنان بایدن دارای ۸۵ رای الکترال است.

۰۵:۱۳/ با شمارش ۶۱ درصد آرای تگزاس، بایدن با فاصله ۴ درصدی همچنان پیش است. احتمالا کمتر کسی تصور میکرد که تگزاس تا به این حد شاهد رقابتی نزدیک باشد.

۰۵:۰۳/ دونالد ترامپ در ایالت آرکانزاس پیروز شد و به این ترتیب بایدن ۸۵ رای الکترال و ترامپ ۶۱ رای الکترال را تا این ساعت از آن خود کرده اند.

۰۴:۵۸/ پس از شمارش حدود ۴۳ درصد آرای تگزاس، جو بایدن ۶ درصد از رقیب جمهوری خواهش جلوتر است. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با فاصله ۸۰۰ هزار رای در این ایالت پیروز شده بود. با توجه به اینکه تگزاس ۳۸ رای الکترال دارد در صورت شکست ترامپ در این ایالت باید تقریبا کار او را تمام شده دانست.

۰۴:۵۵/ در ایالت مهم کارولینای شمالی پس از شمارش ۶۰ درصد آرا جو بایدن ۱۰ درصد از ترامپ پیش است. ترامپ سال ۲۰۱۶ این ایالت را با اختلاف ۱۷۰ هزار رای از آن خود کرد. در انتخابات ۲۰۱۲ هم میت رامنی نامزد جمهوری خواه برنده این ایالت شده بود.

۰۴:۴۰/ با شمارش ۸۷ درصد آرای فلوریدا ترامپ با فاصله کمتر از یک درصد از بایدن پیش افتاده است. در ایالت تگزاس که ایالتی قرمز (جمهوری خواه) به شمار می رود پس از شمارش ۲۳ درصد آرا، بایدن حدود ۱۵ درصد از ترامپ پیش است. در ایالت اوهایو پس از شمارش ۴۰ درصد آرا، بایدن حدود ۱۴ درصد از ترامپ پیشی گرفته است.

۰۴:۳۶/ نتایج چند ایالت دیگر اعلام شد. بایدن در آرای الکترال ۸۵ به ۵۵ از ترامپ پیش افتاده است. 

۰۴:۲۸/ ترامپ برنده ایالت کارولینای جنوبی شد. اکنون ترامپ ۲۲-۱۶ از بایدن پیش افتاده است. در ۵ ایالتی که نتایج شان قطعی شده است تا کنون شاهد شگفتی نبوده ایم و نتایج قابل انتظاری رقم خورده است.

۰۴:۲۴/در ایالت چرخشی اوهایو پس از شمارش ۲۰ درصد آرا بایدن حدود ۲۶ درصد از ترامپ پیش است. نکته جالب درباره ایالت اوهایو این است که در ۶۰ سال اخیر همیشه نامزد پیروز این ایالت، برنده انتخابات شده است.

۰۴:۱۱/نیویورک تایمز نتایج ۴ ایالت را به صورت قطعی اعلام کرده است. ویرجیانای غربی و کنتاکی را به ترامپ داده و بایدن را برنده ورمونت و ویرجیانا اعلام کرده است. بدین ترتیب فعلا بایدن ۱۶-۱۳ پیشتاز است. نامزدی که بتواند حداقل ۲۷۰ رای الکترال را دریافت کند برنده نهایی انتخابات است.

۰۴:۰۷/ نیویورک تایمز شانس پیروزی ترامپ در ایالت فلوریدا را ۹۴ درصد ارزیابی کرده است. این یک آغاز خوب برای ترامپ در شب طولانی انتخابات است.

۰۴:۰۴/ بر اساس نتایج اعلام شده توسط نیویورک تایمز، با شمارش ۶۵ درصد آرای فلوریدا بایدن حدود دو درصد از ترامپ پیش افتاده است.

۰۳:۵۳/ با شمارش ۴۳ درصد آرای ایالت فلوریدا ترامپ بار دیگر با فاصله یک درصد از بایدن پیش افتاد.

۰۳:۵۱/ در شمارش اولیه ایالت جورجیا که در انتخابات های اخیر ایالتی قرمز (جمهوری خواه) بود، بایدن با کسب ۵۵ درصد آرا جلو افتاده است.

۰۳:۴۷/ با شمارش ۳۱ درصد آرای فلوریدا، بایدن بر فاصله اش با ترامپ افزود و اکنون با ۱٫۸۳۲٫۰۰۰ رای حدود ۳ درصد از ترامپ پیش افتاده است. این خبر بسیار خوبی برای دموکرات هاست.

۰۳:۴۴/ با شمارش ۲۰ درصد آرای ایالت فلوریدا جو بایدن در این ایالت با فاصله کمی پیش افتاد. پیروزی بایدن در این ایالت راه او را برای پیروزی بسیار هموار می کند.

۰۳:۴۰/ ۱۳ درصد آرای ایالت مهم فلوریدا که ۲۹ رای الکترال دارد شمرده شده که فعلا دونالد ترامپ ۵۳ به ۴۲ پیش است.

۰۳:۳۵/ نیویورک تایمز ترامپ را برنده ایالت کنتاکی و جو بایدن را برنده ایالت ورمونت اعلام کرده است. سی ان ان هم ایالت ایندیانا را به ترامپ داده است. نتایج هر سه ایالت قابل پیش بینی بود.

۳:۲۷/ جو بایدن امشب صرف نظر از اینکه نتیجه انتخابات قطعی شود یا خیر سخنرانی خواهد کرد.

۳:۲۵/مراکز رای گیری در ایالت های ورمونت، ویرجیانا، جورجیا، کارولینای جنوبی، اندیانا و کنتاکی تا دقایقی دیگر بسته خواهد شد و پس از آن شمارش اولیه آرای این ایالت ها هم منتشر خواهد شد. در میان این ایالت ها نتایج ایالت جورجیا که در دوره های اخیر قرمز بوده اما در نظرسنجی های انتخابات ۲۰۲۰ شاهد پیشتازی بایدن بود بیشتر قابل توجه است. 

۳:۱۵/ در مقایسه با انتخابات ۲۰۱۶، به نظر می رسد در نتایج اولیه آرا که شامل دو ایالت قرمز (جمهوری خواه) است، بایدن وضع بهتری نسبت به کلینتون دارد. پس از شمارش ۱۰ درصد آرا در ایالت کنتاکی بایدن ۵۰ به ۴۸ از ترامپ پیش است. آخرین بار در سال ۱۹۹۶ یک دموکرات توانسته بود در این ایالت پیروز شود.

ساعت ۳:۱۰/ در دو ایالت کنتاکی و ایندیانیا شمارش آرا آغاز شده است. هر دو ایالت به عنوان ایالت های جمهوری خواه شمرده می شوند و پیروزی ترامپ در این دو ایالت قطعی تلقی می شود. به گزارش سی ان ان، ترامپ در شمارش اولیه ایندیانا پیشتاز است و بایدن با فاصله حدود ۱۰ درصد در کنتاکی از رقیب پیشی گرفته است.

منبع: آخرین خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی