شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲ عدد “ماسک” بزنید!

دکتر سیاوش وزیری با اشاره به قدرت نفوذ بالای کرونای انگلیسی، گفت: متاسفانه این نوع ویروس جهش یافته هم قدرت انتقال بالایی داشته و هم قدرت بیماری زایی بیشتری دارد ، بنابراین محافظت های فردی در برابر این ویروس باید با حساسیت بیشتری انجام شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک های سه لایه جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس، گفت: توصیه می شود در بحث محافظت بیشتر در برابر ویروس کرونای انگلیسی از دو عدد ماسک سه لایه استفاده شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: توصیه به استفاده از دو ماسک به خاطر این است که اگر ماسک اول خوب صورت را نپوشانده و یا سوراخ بوده و یا آسیب دیده باشد، ماسک دوم بتواند محافظت موثر را اعمال کند.
وزیری تصریح کرد: از طرفی تحقیقات علمی نشان می‌دهد که استفاده از یک عدد ماسک سه لایه تا ۸۰ درصد و استفاده همزمان از دو عدد ماسک سه لایه تا ۹۳ درصد می تواند در بحث ابتلا به کرونا پیشگیری داشته باشد.
این متخصص بیماریهای عفونی افزود: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس کرونای انگلیسی و شدت بیماری زایی این ویروس توصیه بر این است افراد سطح محافظت را بالا برده و حتما از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند.

ایسنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی