شما اینجا هستید
اخبار اصلی » معرفی یک هنرمند؛ رضا حقیقی

رضا حقیقی سال ۱۳۲۹ در رشت زاده شد و از دوران دانش آموزی با بازیگری تئاتر آشنا گردید. وی در نمایش های دانش آموزی شرکت کرد و کم کم خود را بیشتر شناخت و بازیگری تئاتر را به صورت تجربی جدی گرفت و به اندوخته های بازیگری خود افزود.
وی در دوران انقلاب، بازیگری تئاتر را با علی حاج علی عسکری و علیرضا پارسی دو تن از کارگردانان شناخته شده تئاتر آغاز کرد و این همکاری نزدیک و تنگاتنگ در طول سالها ادامه یافت.
مرگ دیگری، بیداران، بار دیگر ابوذر، حر، توبه گرگ مرگه و مرگ بر امریگا از جمله نمایش هایی بودند که به کارگردانی علی عسکری به روی صحنه رفتند و رضا حقیقی در آنها به ایفای نقش پرداخت
رضا حقیقی در ادامه فعالیت های بازیگری اش، از سال ۱۳۷۰ تصمیم می گیرد، با علیرضا پارسی، از نمایشنامه نویسان و کارگردانان تئاتر به همکاری خود ادامه دهد. وی در نمایش های طوبی، مضراب عشق، سوگنامه ای در فراق یار، کبوتران خونین بال نقش های متعددی را به عهده گرفت و در ایفای آنها خوش درخشید. تا جایی که رضا با بازی در نمایش های بلبل سرگشته، من هم خدا حافظ، سوگ جامه، روح بلند ایمان، مرگ در پاییز، روزنه آبی بیشتر درخشید و مشخصه های بازیگری خود را بیش از گذشته به رخ مخاطبان خود کشید و با بازی در هر نمایش قوام یافته تر و پخته تر نقش آفرینی کرد.
از مشخصه های بازیگری رضاحقیقی، بازی حسی و درک درست از نقش است و همینطور تعامل با کارگردان و احترام به همکاران و مهربان بودنش او را از بقیه جدا می سازد.
بازیگری که سالها رنج و غم و اندوه را در عرصه تئاتر به جان خرید و با همه کمبودها جنگید و به راه خود ادامه داد و این حرکت همچنان ادامه دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی