شما اینجا هستید
اخبار اصلی » وزیر آموزش و پرورش:آموزش حضوری تا آخرین روز کاری سال با جدیت ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری شعاع مشرق، به نقل از ایسنا، یوسف نوری گفت: مدارس در دوران کرونا بسته شدند و آموزش‌ها به صورت غیرحضوری ادامه پیدا کرد و از این بابت کودکان و نوجوانان ما آسیب های زیادی دیدند؛ لذا آموزش حضوری یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که ممکن است مدارس در روزهای پایانی سال برگزار نشود؟ اظهار کرد: مدارس مطابق آیین نامه های آموزشی تا آخرین روز کاری سال باز هستند و  فعالیتهای آموزشی و تربیتی خود را ادامه می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مدرسه مهمترین مکان برای تربیت اجتماعی و جامعه پذیری کودکان و نوجوانان است و دانش آموزان با حضور در مدرسه و بین همسالان خود این آموزشها را می‌بینند و در هنگام اردوها و بازدیدها نیز فضایی امن از نظر روانی و تربیتی برای دانش آموزان فراهم می شود؛ بنابراین ضرورت دارد خانواده ها  بر حضور کودکان و نوجوانانشان در مدرسه تاکید داشته باشند و بدانند مدرسه بهترین مکان برای آموزش های مورد نیاز فرزندانشان است.

نوری با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال تصریح کرد: معاونت پرورشی و فرهنگی برنامه هایی در این مورد دارد و آموزش هایی در طول این هفته و هفته های قبل به دانش آموزان داده شده است، اما  ضروری است خانواده ها نیز در این موضوع تمهیداتی انجام داده و در پیشگیری از خطرات و حوادث چهارشنبه آخر سال مشارکت کنند.

وی گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور،  جلسات مشترک ریشه‌یابی فوری بدحالی تعدادی از دانش‌آموزان در برخی مدارس کشور به طور مستمر برگزار می شود و گزارش کمیته ها در جلسات ارائه می شود. در حال حاضر نگرانی ها در مورد این موضوع کاهش یافته است، لذا موضوع آموزش های حضوری به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی