شما اینجا هستید
اجتماعی » استاندار گیلان: از ظرفیت جوانانی که طرح و برنامه دارند، استفاده شود

استاندار گیلان گفت: باید به سمتی گام برداریم که از ظرفیت جوانانی که طرح و برنامه دارند، استفاده های لازم انجام شود.

به گزارش شعاع مشرق به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان در رشت افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت های جوانان، تنگناها را شناسایی و از طرح و برنامه های آنان برای رفع مشکلاتشان استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه جوانان ما باید جسارت کافی را داشته باشند و حرف خود را بزنند، تصریح کرد: باید فرصت های حضور جوانان را برای رفع مشکلات، اشتغال و شکوفایی فراهم کنیم.
نجفی با اشاره به اینکه حضور جوانان در جلسات صرفا مانور سیاسی تحت عنوان مشاورین جوان نباشد، خاطرنشان کرد: جوانان مان باید تصمیم ساز باشند.
وی با تاکید براینکه جلسات باید بازخورد داشته و موثر باشد، اظهار کرد: نهادها و دستگاه های مربوطه باید برنامه داشته باشند؛ در همین راستا، کمیته های هشتگانه باید فعال شوند و نگاه فرابخشی حاکم باشد.
استاندار گیلان گفت: همچنین باید از سازمان های مردم نهاد و جوانان، در کمیته ها استفاده کنیم و در صورت برنامه داشتن و موثر بودن جلسه ها ، این نشست ها بیشتر خواهد بود.
نجفی با بیان اینکه اکنون شرایطی فراهم شده تا جوانان بتوانند به سهولت در داخل کشور در مقاطع مختلف ادامه تحصیل دهند، گفت: امروز شرایطی فراهم شده که اگر دانشگاه ها جدیت لازم را داشته باشند، تحصیل بسیار خوب است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه بسیاری از خانواده ها به سختی معیشت شان را می گذرانند، اما شرایط را برای تحصیل فرزندانشان فراهم می کنند که این امر، نشان دهنده رشد فرهنگی و آگاهی در جامعه است.
وی بیان کرد: باید در شرایط کنونی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری ، زمینه را برای اشتغال جوانان فراهم کنیم.
وی گفت: در اشتغال گام های خوبی در استان برداشته شده اما در بحث جوانان و فارغ التحصیلان باید بیشتر کار شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه اگر در این زمینه تمرکز کنیم ثمربخش خواهد بود ، گفت: در زمینه مبارزه با بی سوادی با تمرکز بر این امر، جایگاه استان، دو سه پله بالاتر رفته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری جلسه های رفع موانع تولید نیز اشاره و بیان کرد: بدلیل داشتن برنامه، این جلسات در هر هفته دو بار برگزار می شود.
نجفی تصریح کرد: با تلاش های انجام شده در استان، هم در تعداد مصوبات و هم تعداد تسهیلات پرداختی، جزو سه استان اول کشور هستیم.
وی در خاتمه سخنانش گفت: فرمانداران نیز در شهرستان ها با تشکیل منظم ستاد ساماندهی جوانان از فرصت هایی که می توان برای جوانان ایجاد کرد، کمال بهره را ببرند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی