شعاع مشرق

امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , June 20 , Wednesday - ساعت ۱۵:۵۲:۴۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > سیاسی > یادداشت
 • کد مطلب : 45262
 • خون محیط‌بان و مسافران قطار

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سخت نیست. یک بار قانون اساسی را بخوانید و طبق همان با هم و با مردم رفتار کنید. یک عده در پایتخت نه در نیمه‌شب که در ساعت‌های شلوغ در یکی از شلوغ‌ترین محل‌ها حمله می‌کنند به یک درمانگاه خیریه و با پتک تخریب می‌کنند و با سلاح سرد کتک می‌زنند و نهایتا خبری که […]

  سخت نیست. یک بار قانون اساسی را بخوانید و طبق همان با هم و با مردم رفتار کنید.

  یک عده در پایتخت نه در نیمه‌شب که در ساعت‌های شلوغ در یکی از شلوغ‌ترین محل‌ها حمله می‌کنند به یک درمانگاه خیریه و با پتک تخریب می‌کنند و با سلاح سرد کتک می‌زنند و نهایتا خبری که همکاران روزنامه‌نگار من منتشر می‌کنند عنوانش سرقت است.

  از کی تا به حال سرقت دسته‌جمعی بوده و با تخریب با پتک همراه بوده است؟ دو قطار به هم می‌خورند و ۵۰ نفر آدم در یک آن از میان می‌روند. بلندپایه‌ترین مقام کشور می‌گوید توقعش از مسئولان نظام پی‌گیری چنین فاجعه‌هایی است. همه باز دست به دست می‌کنند.

  باز هم مثل همیشه چند شکارچی متخلف با اسلحه‌ی شکاری به محیط‌بانی مظلوم – این بار موسی قهرمانی در فسا – شلیک کرده‌اند و گریخته‌اند. مسئولان چه می‌کنند؟ جنگ. جدال. دعوا. گلایه. این به آن پرخاش می‌کند آن به این.

  شب می‌روند در خانه‌ی نماینده‌ی مجلس که بازداشتش کنند. انگار اگر تا صبح صبر کنند فرار می‌کند. نماینده‌ی مجلس مردم را می‌کشد در خانه‌اش که نگذارند ببرندش. انگار اگر ببرندش همان شب محاکمه و اعدامش می‌کنند. روسای قوا در جنگ. وزیران و دادستانان در جدال.

  این چه وضعی است؟ حرفی هم اگر کسی به هر کدام بزند احتمالا می‌شود توهین و باید چوبش را بخورد. تا کی و چرا باید این وضع را تحمل کرد؟ قسم به هر چه قبول دارید سخت نیست که یک بار قانون اساسی را بخوانید و طبق آن با هم و با مردم رفتار کنید. نمی‌شود که مسئولان رده‌های مختلف قوا خودشان به هرج و مرج در کشور دامن بزنند.

   

  کوروش علیانی

  منبع: خبرانلاین

  برچسب ها :
  کانال تلگرام