شعاع مشرق

امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , June 20 , Wednesday - ساعت ۱۵:۵۵:۲۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
 • شما اینجا هستید : سیاسی > ورزشی > یادداشت
 • کد مطلب : 45281
 • آقای (…) جای برای پنهان شدن نیست ؟!

  Print Friendly, PDF & Email
    

  در کمال تعجب و بهت حاضرین آقای سخنران با حرکتی خجالت آور و پوپولیستی با زانو زدن و شیرجه زیر پای آن مقام مسول با زبان بی زبانی از ایشان خواست که وی را مدیر کل نماید !! البته همانطور که خداوند در قرآن کریم متذکر شده که ما از حیله مکاران کاملا آگاهیم در […]

  در کمال تعجب و بهت حاضرین آقای سخنران با حرکتی خجالت آور و پوپولیستی با زانو زدن و شیرجه زیر پای آن مقام مسول با زبان بی زبانی از ایشان خواست که وی را مدیر کل نماید !! البته همانطور که خداوند در قرآن کریم متذکر شده که ما از حیله مکاران کاملا آگاهیم در کمال مسرت این حرکت شیرجه وار آقای… نه تنها به مدیر کلی اش منتهی نشد بلکه فقط برای وی روسیاهی ماند و بس.

  مقوله ورزش همیشه برای تمام اقشار مردم جذاب دوست داشتنی و مهم بوده چنانکه بعد از شنیدن کلمه ورزش مفاهیم و کلماتی چون سلامتی ،تحرک، راستی ، درستی و حرکتهای انسان دوستانه در ذهنشان نقش می بندد اما همیشه آنچه برای دوستداران واقعی ورزش جای سوال دارد این بود که چرا عده ای از افراد سود جو و فرصت طلب از این امتیاز جهت پوشش تخلفات خود استفاده و نه تنها به نکات مثبت ورزش نمی اندیشند بلکه فقط بدنبال منافع شخصی خود و خانواده شان از این فرآینده هنجارساز میباشند ؟!

  نگارنده به همین جهت بر آن شده است با آشکار ساختن چهره اصلی افرادی که از نمد ورزش در دهه ۷۰ و ۸۰ برای خود و بعضی اعضای خانواده کلاههای سلطنتی دوخته اند گوشه ای از خیانت این افراد انگشت شمار در آن دو دهه را بر ملاء ساخته تا شاید خانواده بزرگ ورزش با برداشته شدن ماسک های خوش خط و خال از صورت این تافته های جدا بافته چهره واقعی شان را با دقت بیشتری بنگرند و با تفکرات منفعت طلبانه این افراد و مزدورانشان که با اندکی سکه سیاه حاضر به هر گونه فعالیت برای این چسبیده های ورزش هستند موشکافانه تر آشنا شوند.
  داستان آقای (….)
  وقتی با زندگی نامه مدیریت این فرد که نزدیک به دو دهه در لایه های میانه ی مدیریت ورزش این خطه با باند بازی ، سرکوب افراد مستعد و توانمند، و فراافکنی خود را دردانه ی یک پست به خصوص در ذهن مسولین و ورزشی ها ترسیم نموده نگاهی عدالت محور بیندازیم با واقعیتهایی آشنا خواهید شد که مطمئنا شما را با علامتهای سوال بسیاری مواجه خواهد کرد.
  نگارنده با نوشتن این متن میخواهد گوشه ای از زوایای تاریک و پنهان این فرد را به نگارش در آورد تا خود به قضاوت بنشینید و درباره خیانتهای این سوگلی در ورزش بیندیشید ….
  اپیزود اول: خاطره تاریخی … دم خروس را باور کنیم یا …. ؟!
  بعد از فوت یکی از چهره های اسطوره ای رشته ورزشی (…) که همه مردم گیلان اعم از زن و مرد پیر و جوان را متاثر نمود فاکتور سازی و صورت هزینه های آقای (…) ( که مدیریت مراسم تدفین را بعهده داشت ) برای دریافت مطالبات به ظاهر خرج شده توسط ایشان از بودجه در نظر گرفته شده توسط مسولین ورزش با سماجت یک خبرنگار ورزشی محلی برملاء شد !! که اصل ماجرا نشان دهنده آن بود که شخص مورد نظر با سند سازی و بالا بردن هزینه های مراسم در فکر دریافت مبلغی هنگفت از بودجه این اتفاق بسیار ناگوار میباشد ؟!خوشبختانه انعکاس این خبر در یکی از روزنامه های اجتماعی. هنری . ورزشی دهه ۸۰ اولین رونمایی از فرصت طلبی کثیف این فرد لایه های میانی مدیریت ورزش آن مقطع زمانی بود که مورد توجه بسیاری از اهالی ورزش و قهرمانان قرار گرفته واکنش های مختلفی را در برداشت(هر چند بعد از چند هفته با فرمول ماست مالاسیون این گند تاریخی آقای … سرپوش نهاده و خبرنگار مذکور مورد خشم وی قرار گرفت ؟! و توطئه های بسیاری برای ضربه زدن به موقعییت شغلی این دوست خبرنگار انجام داد )
  اپیزود دوم…. انتقال پولهای نجومی به حساب (…) و سند سازی جهت چپاول این مبالغ توسط آقای ….

  چند سال بعد از اتفاق اول جنجال دیگر با آشکار شدن یک مسله مالی برای آقای… دردسر ساز شد؟! داستان از این قرار بود که آقای… با همدستی یکی از دوستان( گرمابه و قهوه خانه ) خود مبالغی نجومی را از هیات….

  به حساب یکی از …. منتقل نموده با فاکتورهای جعلی و شیوه های منسوخ شده بیشتر پول را از حساب هیات…خارج کرده مبلغی را هم بعنوان پاداش این تخلف به شخص مسول در هیات … اهدا کرد که این موضوع با پیگیریهای پدر یکی از قهرمانان ورزشی آن رشته آشکار و انتخابات آن هیات با حاشیه های فراوانی روبرو شد که باز هم انعکاس اخبار این آبرو ریزی اسفناک در رسانه های نوشتاری و… جنجالهای زیادی را بوجود آورد که متاسفانه باز هم با همان روشی که در قسمت اول متن ذکر کردیم این داستان هم سرپوش نهاده شد هر چند افراد آگاه و عادل کاملا با تخلف آقای… در این قضییه واقف بودند !!
  اپیزود سوم: پروژهای ورزشی خانوادگی ؟!!
  همانطور که اشاره نمودیم بعضی چسبیده های ورزش فقط از فرصت حضورشان در لایه های مدیریتی برای کسب منفعت مالی و استفاده از منابع آن مجموعه برای خود و خانواده شان بهره میبرند که مراجع به بایگانی عملکرد آقای(…) در واگذاری پروژهای بزرگ ورزشی به شرکتهای وابسته به خانواده اش با لابی گری و پارتی بازی بسیار خواندنی است !! که از آن جمله میتوان به پروژه محوطه سازی یکی از استادیومهای معروف این منطقه بدون رعایت کردن تشریفات اداری به شرکت وابسته به برادر آقای …. اشاره کرد قابل توجه است که این طرح عمرانی در آن مقطع زمانی مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان نصیب شرکت خانواده آقای… نمود که این نشاندهنده آلودگی بالای مالی برخی افراد در ورزش… است
  اپیزود چهارم : شیرجه ای که بجا پست سر از فاضلاب در آورد؟!
  بعد از تغییر دو مدیر کل بالاخره ماهیت اصلی این فرد برای یکی از مدیران تحصیلکرده ورزش (که خدمات زیادی به ورزش این خطه نموده است ) نمایان شد و ایشان در یک حرکت انقلابی آقای… را از پست مادام العمریش اخراج و فرد دیگری را به این سمت انتخاب کرد آقای(…) که انتظار چنین برخوردی را اصلا در ذهن خود متصور نبود با متصل شدن به یک جریان خاص سعی در باز سازی حیثیت از دست رفته اش و تخریب مدیر کل آن مقطع زمانی با اجرا ی یک شوی نمایشی با عنوان مراسم تودیع و تقدیر از خود را داشت که تصویر سازی این شو برای خوانندگان عزیز بسیار جالب و آموزنده است .آقای… در ابتدای این مراسم با لحنی توهین آمیز مواردی را به مدیر کل آن دوران نسبت داد و از یکی از مسولین اداره دولتی دهه هشتاد حاضر در مراسم (که فردی مورد احترام ، تحصیلکرد و دوست داشتنی میباشد ) در خواست کرد که در انتخاب مدیران ورزشی وسواس و دقت بیشتری بکار ببندند و شرایط کار را در ورزش برای مدیران بومی (البته بظاهر منظور بیشتر خودش بود ) در آینده فراهم آورد!! جالب است که بدانید این پایان ماجرا نبود زیرا در کمال تعجب و بهت حاضرین آقای سخنران با حرکتی خجالت آور و پوپولیستی با زانو زدن و شیرجه زیر پای آن مقام مسول با زبان بی زبانی از ایشان خواست که وی را مدیر کل نماید !! البته همانطور که خداوند در قرآن کریم متذکر شده که ما از حیله مکاران کاملا آگاهیم در کمال مسرت این حرکت شیرجه وار آقای… نه تنها به مدیر کلی اش منتهی نشد بلکه فقط برای وی روسیاهی ماند و بس ؟!و بقول ما گیلانیها شیرجه ایشان در نهایت به شعار این فرد قهرمان شیرجه بزه طاق میان منجر شد …
  اپیزود پنجم: آقای( …) بعد از دو دهه به جایگاهی که استحاقش را داشت دست یافت ؟!
  بعد از انتخاب آخرین مدیر کل دولت اصولگرا مردی از جنس فولاد بالاخره توانست این فرد را به پستی که استحقاقش را داشت رهنمود سازد و ابلاغش را صادر نماید ؟ مدیریت حفاظت از محوطه یکی از استادیومها ورزشی خارج از شهر برای عدم ورود گاوها و احشام مردم محلی آخرین پست آقای… در طول حضورش در لایه های میانه ی ورزش … بود که الحق و والنصاف این انتخاب شدیدا به مذاق ورزشیها چسبید! و بسیاری از کارشناسان و دوستداران بر این عقیده بودند که ایشان بعد از مدت ها انتظار به پستی که استحقاقش را به تمام و کمال داشتند منصوب گردیدند واقعا این حرکت آخرین مدیر اصولگرا ورزش نشان داد شناخت از افراد و گماردن پستهای تخصصی چقدر میتواند لایقت فردی چون آقای … را بروز دهد… یکسال فراری دادن احشام سرگردان و حضور در استادیومی که از آن خاطرات زیادی در ذهن دارد.

  و حرف آخر …. نگارنده این متن را با آن که هنوز مسایل حاشیه ای آقای … در گرفتن پستهای من در آوردی در یک سری از هیاتها…. جهت رسیدن به منافع مالی هنگفت ، سیم خاردار کشیدن دور هیات… و …. هنوز مطرح نکرده ام به پایان میبرم به امید آن که عقیده های پاک . آزاد اندیش و عدالت محور با گوشه ای از خیانتهای اینگونه افراد در… آشنا شده باشند و اگر باز وی و پاچه خوارانش دست از پا خطا نمایند مطمنا خبرنگاران با وجدان و عدالت خواه که در حرکتی قابل ستایش انسجام خود را نیز اعلام نموده اند در مقابل شان خواهند ایستاد.

   

  منبع: گیل خبر/ علیرضا هوشیاری

  برچسب ها :
  کانال تلگرام