شعاع مشرق

امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , September 26 , Wednesday - ساعت ۰۴:۱۰:۴۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید : ویژه > یادداشت
 • کد مطلب : 71656
 • استانداری و تحرکات جدید

  Print Friendly, PDF & Email
    

  با توجه به قوانین مصوب کشور، استانداری ها به عنوان مهمترین جایگاه رسمی تصمیم گیری و مرکز ثقل امورات اجرایی در هر استانی به حساب می آیند، در این میان جایگاه استاندار به جهت اهمیت و رسالت حساس و به دلیل مرکزیت سوق الجیشی آن مهمترین جایگاه اجرایی محسوب می شود.

  با توجه به قوانین مصوب کشور، استانداری ها به عنوان مهمترین جایگاه رسمی تصمیم گیری و مرکز ثقل امورات اجرایی در هر استانی به حساب می آیند، در این میان جایگاه استاندار به جهت اهمیت و رسالت حساس و به دلیل مرکزیت سوق الجیشی آن مهمترین جایگاه اجرایی محسوب می شود.

  طبیعی ست هر استانداری برای پیشبرد و تحقق اهداف و سیاستهای ابلاغی دولت، البته نیازمند مدیران همسو و امین و خاصه بکار گیری حامیان امتحان داده دولت است تا از این طریق برنامه های مدون خود در چارچوب اهداف دولت را پیش ببرد. و این امر خصوصا در زمانی که استانداری غیر بومی وارد یک استان می شود بسیار چشمگیرتر و پر اهمیت تر جلوه کرده و نمود پیدا می کند که او چگونه وبا چه مکانیزمی قادر به تحقق چنین مقاصدی خواهد بود.
  در حالیکه جناب آقای سالاری به عنوان جوان ترین استاندار دولت از دورترین یعنی جنوبی ترین نقطه ایران، برای تصدی استانداری گیلان در دوره دوم دولت، رحل اقامت افکنده است فضا برای تغییرات منطقی، ضروری و امید بخش و نهایتا حرکت معقول و حتمی به سمت توسعه پایدار در استان مهیا شده است.
  با اینکه استاندار جوان گیلان اکنون ترجیح داده در بدو ورود خود بیشتر به مسایل عمرانی استان بپردازد اما شواهد وقراین عینی نشان می دهد در این بین یکی از مدیران کل جنوبی استانداری، انحصار طلبانه فرصت را غنیمت شمرده تا نهایت سوء استفاده از همشهری بودن با استاندار جوان را بنماید و با اجرای دستورات و منویات معاونین استاندار قبلی و آسوده نشسته در جنب استاندار فعلی، گعده های قبلی را راسخ تر و مستحکم تر نماید! این مسوولین برجامانده از پیش که در فهم جمعی هرگز هیچ ارتباط و سنخیتی با دولت تدبیر و امید نداشته وندارند و حتی قدمی در راه تحقق آن برنداشته اند امروز با برخی از تحرکات حذفی خود را درخط مشاوران اصلی استاندار جوان معرفی می نمایند و چون گذشته همچنان در تثبیت موقعیت و مسیر پیگیری و تحقق مطالبات خاص خود حرکت می نمایند، این مدیرکل جنوبی حتی تلاشی افزون بر حد می نماید با اعلان همشهری و حتی ادعای فاملیت و مسایلی از این قبیل در پیوند با استاندار جوان در پاره ای از محافل، امروز قوی تر و با اعتماد به نفس و تکبر و وزن بیشتر با حامیان دولت مجادله کند و آنان را گاه حتی تهدید به استعفا وانصراف و… از بودن در استانداری کرده تا به زعم و سهم خود سینگال و پیامی مقتدرانه برای همه مدیران و فعالین سیاسی بومی بفرستد.
  ماموریت غیر رسمی روزهای جاری این مرد برای پیش بردن اهداف معاونتهای موجود وابسته به اردوگاه قالیباف چیزی نیست که بتوان آن را پنهان و انکار نمود! روند و منشی که به این جهت در طول این سالها زبانزد عام وخاص نیروهای اصلاح واعتدال بوده است کسانی که در سکان همین استانداری در طول این چند سال گذشته با در اختیار گرفتن و بها دادن به عده ای مشخص، سعی کرده اند تا با ناپایدار و ملتهب نگه داشتن فضای استان، حامیان راستین واصیل دولت را ایزوله و نهایتا از مدار مدیریت اجرایی دور نگه دارند و کار خود را جلو ببرند اکنون نیز باسوء از موقعیت جدید استاندار جدید و جوانسال بودن ایشان بسیار میکوشند بر همان روال ومنوال و حتی پرشتاب تا از گذشته با حذف نیروهای کیفی و پرچمداران اعتدال استان، مطامع و منافع شخصی وجمعی خود را به پیش ببرند. این مدیر کل که در همه دوران احمدی نژاد تا اکنون پست کلیدی و مهمی را در کشور فراچنگ و تصاحب خود داشته است در ظرف این چند هفته تلاش مجدانه وسازمان یافته ای نموده که بیش از پیش نقش اصلی را در زدن و متواری نمودن پرچمداران جان برکف دولت اعتدال از استان ایفا نماید!
  حال باید دید در همین مدت کوتاه با چنین اوصاف وتصمیمات اتخاذ شده، هزینه های مترتب بر این مشاوره های کذایی و شکل گیری حرکات جهت دار و بروز رفتارهای منفعت طلبانه این مرد میانسال و بظاهر آرام و خیز برداشته بوشهری با حمایت جانانه متحدان سوگند خورده او در حوزه معاونین استانداری- خدای ناخواسته در اتخاذ تصمیمات سریع، شکننده و پرهزینه برای استاندار جوان و فاقد اشراف کافی بر مسایل استان چقدر، تا کجا و در چه سقف و شعاعی خواهد بود!؟

  منبع: گیل و دیلم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام
  آخرین ارسال ها
 • استانداری و تحرکات جدید