شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۱۲:۱۲:۲۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آبا, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
 • شما اینجا هستید : بین الملل
 • کد مطلب : 76721
 • آلمان محبوب ترین کشور دنیا؛ سقوط آمریکا به رده ششم

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ با گرفتن جای آمریکا به محبوب ترین کشور جهان تبدیل شده است. پس از آلمان کشورهای فرانسه و بریتانیا قرار گرفته اند و کانادا و ژاپن در رده چهارم و پنجم این لیست قرار گرفته و ایالات متحده آمریکا که در رده بندی پارسال محبوب ترین کشور جهان بود به رده ششم سقوط کرده است.

  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ با گرفتن جای آمریکا به محبوب ترین کشور جهان تبدیل شده است.  به نقل از وب سایت روزنامه “یو اس ای تودی” بر اساس مطالعه مشترک انجام شده بین موسسه آلمانی پژوهش بازار” GfK ” و شرکت بریتانیایی مشاور سیاسی، “سیمون آنهولت” و از میان ۵۰ کشور مورد مطالعه، آلمان به عنوان محبوب ترین کشور دنیا انتخاب شده است.

  پس از آلمان کشورهای فرانسه و بریتانیا قرار گرفته اند و کانادا و ژاپن در رده چهارم و پنجم این لیست قرار گرفته و ایالات متحده آمریکا که در رده بندی پارسال محبوب ترین کشور جهان بود به رده ششم سقوط کرده است.

  عمده دلیل سقوط آمریکا از میان شاخص های شش گانه مورد بررسی ، سقوط این کشور در شاخص “حکومتداری” از رده نوزدهم پارسال به رده بیست و سوم امسال بوده است و این مساله بدون تردید بی ارتباط با روی کار آمدن دولت جدید در این کشور از ژانویه سال جاری میلادی نبوده است.

  ایالات متحده آمریکا در رده بندی امسال در هیچ یک از شاخص ای شش گانه مورد بررسی این مطالعه، در رده نخست قرار ندارد.

  ایتالیا، سوییس، استرالیا و سوئد به ترتیب در رده های هفتم و دهم این رده بندی قرار گرفته اند.

  آلمان در رده بندی پارسال همین دو موسسه، در رده دومین کشور محبوب دنیا جای داشت.

  در این مطالعه شش متغبر ۵۰ کشور بررسی شده مورد مطالعه قرار گرفته است:

  ۱- مردم آنها

  ۲- شیوه حکومتداری شان

  ۳- صادرات کشورها

  ۴- گردشگری

  ۵- سرمایه گذاری

  ۶- میزان مهاجرت

  گفتنی است با وجودی که در رده بندی پارسال این دو موسسه نام ۳ کشور ایران، کوبا و قزاقستان هم دیده می شد اما در رده بندی سال ۲۰۱۷ این ۳ کشور حذف شده و به جای آنها نام کشورهای بوتسوانا، اوکراین و نروژ قرار داده شده است.

  از میان کشورهای خاورمیانه نام کشورهای ترکیه، مصر، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در این رده بندی ۵۰ کشوری قرار دارد.

   

  منبع: عصر ایران

  برچسب ها :
  کانال تلگرام