شعاع مشرق

امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 19 , Friday - ساعت ۰۶:۳۰:۴۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > سیاسی > ویژه
 • کد مطلب : 78784
 • در پی شنیده ها برای انتصاب افرادی از بیرون شهرداری رشت؛

  آیا اعضای شورای پنجم شهر به رشت خیانت می کنند!؟

  Print Friendly, PDF & Email
    

  انتخاب معاونین و مدیران از خارج بدنه شهرداری رشت قطعا خیانت به این مجموعه، نادیده گرفتن سرمایه های انسانی و قطع مسیر شغلی کارکنان خواهد بود.

  انتخاب معاونین و مدیران از خارج بدنه شهرداری رشت قطعا خیانت به این مجموعه، نادیده گرفتن سرمایه های انسانی و قطع مسیر شغلی کارکنان خواهد بود.

  در روزهای اخیر خبرهای عجیبی از شهرداری به گوش می رسد و آنهم نادیده گرفتن سرمایه های انسانی شهرداری رشت و همچنین قطع مسیر شغلی کارکنان است.

  وجود مسیر پیشرفت شغلی این امکان را برای کارکنان فراهم می‌کند که آینده و مسیر حرکت خود را در سازمان ببینند و دیدن اینکه در این مسیر جایی برای انها در نظر گرفته نشده است باعث از بین رفتن پویایی خواهد شد. استفاده از نخبگان کشوری در دولت ها امری عادی است اما شهرداری یک شهر مانند رشت شباهتی به دولت ندارد. دولت ها به دلیل اینکه حوزه مدیریتی آنها تمام کشور را در بر می گیرد کابینه خود را نیز از سرمایه های کشوری تامین می کنند. همه چیز در یک دولت مشخص هست و مشخصا همه پس از یک دوره منتظر تغییرات خواهند بود.

  در حالیکه شهر رشت و شهرداری رشت دارای سرمایه های انسانی بی نظیری است قطعا مهاجرت معاونین و مدیران از خارج بدنه شهرداری رشت به این مجموعه می تواند آسیب های زیادی به این شهرداری وارد کند.

  یکی از مواردی که در سالیان گذشته به شهر رشت آسیب رسانده بی انگیزگی کارکنان شهرداری بوده است. انگیزه خدمت به شهر و شهروندان هیچگاه آنچنان که باید در بین پرسنل این مجموعه ایجاد نشد و عدم وجود ساختار مناسب نیز به این مسئله دامن زد.

  ثابت قدم شهردار سابق رشت با وجود اینکه امنیت شغلی کارکنان نادیده گرفت و نتوانست موفقیتی برای ایجاد انگیزه کسب کند اما به صورت کامل انگیزش های مرتبط با “خودشکوفایی” را از بین نبرد اما گویا قرار است این اتفاق در زمان مدیریت شهردار جدید رخ دهد.

  شورای پنجم شهر رشت نیز با نشان دادن چراغ سبز به هجوم نیروهای خارج از بدنه شهرداری به این مجموعه و به تبعه آن بی انگیزگی کارکنان و فسادی که در آینده رخ خواهد داد نه تنها بی تقصیر نخواهند بود بلکه باید پاسخگو نیز باشند.

  اگر در نقاط مختلف کشور نیروهای قابلی برای مدیریت شهری وجود دارند قانون، حق گزینش مشاور را برای شهرداران لحاظ کرده است و این یک مدیر است که باید با توانایی مدیریت خود یک شهر را با نیروهای یک مجموعه اداره و آن را به سوی چشم انداز ترسیم شده رهنمون نماید.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام