شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 16 , Tuesday - ساعت ۲۲:۲۰:۴۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ورزشی
 • کد مطلب : 79597
 • مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، آمریکا؛

  تیم ملی وزنه‌برداری ایران برای نخستین بار در تاریخ قهرمان جهان شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان با ۵ مدال طلا، ۳ نشان نقره و ۶ گردن آویز برنز و کسب ۵۰۹ امتیاز، عنوان قهرمانی مسابقات جهانی را بدست آورد.

  تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان با ۵ مدال طلا، ۳ نشان نقره و ۶ گردن آویز برنز و کسب ۵۰۹ امتیاز، عنوان قهرمانی مسابقات جهانی را بدست آورد.در شرایطی که ۲ وزنه‌بردار کشورمان موفق شدند روی سکوی مسابقات جهانی در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم قرار بگیرند، قهرمانی تیم وزنه‌برداری کشورمان در مسابقات جهانی قطعی شد.

  در شب آخر، تیم ایران با پنج نقره و برنز بهداد سلیمی و سعید علی حسینی و با احتساب امتیازهای سلیمی و حسینی به عنوان قهرمانی جهان رسید و بالاتر از کره جنوبی برای نخستین بار این عنوان را بدست آورد.

  در اخرین شب مسابقات جهانی آمریکا، بهداد سلیمی برای اعتراض به تصمیمات هیئت ژوری در حرکت دوضرب، بعد از دریافت مدال‌ها، آن ها را در جیبش گذاشت.

  سعید علی حسینی ۹ سال پیش برای آخرین بار وزنه زد و سه رکورد جوانان جهان را شکست. پولادمرد اردبیلی در ۲۹ سالگی برگشت و سه مدال جهانی گرفت.

  تیم ملی وزنه برداری کشورمان با ۸ وزنه بردار راهی مسابقات جهانی شد که در نهایت با ۵ مدال طلا، ۳ نشان نقره و ۶ گردن آویز برنز و کسب ۵۰۹ امتیاز برای نخستین بار قهرمان رقابت‌های جهانی شد. پس از تیم کشورمان، تیم‌های کره جنوبی و ازبکستان در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

  منبع: تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام