شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 16 , Tuesday - ساعت ۲۲:۲۰:۴۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > ویژه
 • کد مطلب : 79744
 • پاییز در آخرین روزهای خود گیلان را سفید پوش کرد/ خروج سامانه بارشی از جمعه

  Print Friendly, PDF & Email
    

  خبرها حکایت از بارش باران و برف در تمامی شهرستان‌های گیلان در آخرین روزهای پاییزی را دارد.

  خبرها حکایت از بارش باران و برف در تمامی شهرستان‌های گیلان در آخرین روزهای پاییزی را دارد.

  بارش باران در نیمه آخرین ماه پاییزی از بامداد روز پنجشنبه آغاز شد که این بارش‌ها در برخی نقاط استان به‌صورت بارش برف بوده است.

  مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان طی ساعات آتی اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر خروج سامانه بارشی از بامداد جمعه است.

  بهمن کمانگر با اشاره به مناطق برفی گیلان افزود: با توجه به گزارش‌های رسیده اکثر نقاط گیلان بارش باران را شاهد هستند اما در ماسوله بارش برف شدید بوده و در جیرنده رودبار و دیلمان سیاهکل هم برف به شکل خفیف می‌بارد.

  وی با بیان اینکه کسانی که قصد سفر به مناطق کوهستانی رادارند تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند گفت: به همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به‌خصوص زنجیر چرخ جهت تردد در محورهای کوهستانی و مواصلاتی گیلان طی امروز پنجشنبه الزامی هست زیرا اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد.

  کمانگر با اشاره به وضعیت جوی گیلان طی روزهای آینده گفت: طی پیش‌بینی‌های به‌عمل‌آمده جمعه آفتابی را در گیلان شاهد خواهیم بود.

  بخشدار دیلمان و پیرکوه، اظهار کرد: از ساعت ۱۱ پیش از ظهر امروز برف در این بخش کوهستانی آغاز شد. حسین یکتا با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتفاع برف در گردنه لاریخانی به ۱۰ سانتی متر و در شهر دیلمان نیز به پنج سانتی متر رسیده است بیان کرد: نیروهای راهداری از اولین دقایق بارش برف در راه های محورهای کوهستانی دیلمان حضور دارند و در حال برف روبی می باشند.

  وی با بیان اینکه نفت سفید در نقاط مختلف دیلمان توزیع شده است، گفت: هیچ مشکلی از بابت مصف سوخت گاز خانگی و نفت سفید در این منطقه وجود ندارد.

  بخشدار دیلمان و پیرکوه از تمامی افرادی که قصد تردد به این منطقه کوهستانی دارند خواست، قبل از حرکت از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشند و زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی با خود به همراه داشته باشند.

  در آزادراه رشت قزوین نیز شاهد بارش برف هستیم که مسیر برای تردد خوردروها بدون مشکل است. در رودبار بارش برف پاییزی امروز ظهر ارتفاعات بخش های عمارلو و خورگام شهرستان رودبار را سفید پوش کرد.

  از ماسوله نیز خبر می‌رسد که بارش برف با سفیدپوش کردن این شهر موجب شعف مردم شده است.

  منبع: فارس

  برچسب ها :
  کانال تلگرام