شعاع مشرق

امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 19 , Friday - ساعت ۰۵:۴۶:۴۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > سیاسی > ویژه
 • کد مطلب : 79875
 • نگاهی به عملکرد یازده عضو شورای شهر رشت؛

  قسمت اول: احمد رمضانپور؛ مردی متفاوت با بیشترین سابقه سیاسی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  بالغ بر سه ماه از عمر شورای پنجم شهر رشت گذشته است. شورایی که متفاوت بودن آن از همه لحاظ بر همگان آشکار است حضور افراد شاخص در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رشت و به دنبال آن آراهای چند ده هزار نفری برای منتخبین گوشه هایی از این تفاوت هستند.

  بالغ بر سه ماه از عمر شورای پنجم شهر رشت گذشته است. شورایی که متفاوت بودن آن از همه لحاظ بر همگان آشکار است حضور افراد شاخص در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رشت و به دنبال آن آراهای چند ده هزار نفری برای منتخبین گوشه هایی از این تفاوت هستند. تحریریه شعاع مشرق سعی دارد تا پس از گذشت سه ماه از عمر این شورا نگاهی به عملکرد فردی این اعضا داشته باشد.

  احمد رمضانپور: مردی متفاوت با بیشترین سابقه سیاسی

  توانایی های احمد رمضانپور نرگسی بر هیچ کسی پوشیده نیست. وی با کمترین تبلیغات و در حالیکه حضورش در انتخابات تا آخرین روزها در هاله ای از ابهام قرار داشت در صدر منتخبین مردم رشت قرار گرفت.

  احمد رمضانپور را ریش سفید شورای رشت می نامند و یا حداقل خودش دوست دارد اینگونه نگاهش کنند. پربیراه نیست چنین لقبی برای کسی که بیشترین سابقه سیاسی را در بین اعضای شورا دارد؛ شهردار سالیان پیش رشت، نماینده دو دوره مردم رشت در مجلس و یکی از مهم ترین سیاسیون جناح اصلاحات در گیلان اینک عضو شورای شهر رشت است.

  او که دکترای اقتصاد دارد ترجیح می دهد در مسائل شهری بیشتر از روی تحقیق و نظر کارشناسان صحبت کند و درگیر حواشی و دعواهای منفعتی و جناحی نشود.

  رمضانپور نرگسی در چند ماهی که از عمر شورای پنجم می گذرد عملکرد مناسبی داشته است. با اینکه در حضور وی ریاست شورای شهر به یک جوان کم تجربه رسید اما هیچگاه سبب ایجاد حواشی نشد و با احترام به آرای منتخبین مردم سعی کرد تا همدلی و اتحاد اعضا خدشه دار نشود.

  رمضانپور نرگسی در انتخاب شهردار هم بسیار هوشمندانه عمل کرد وی که به دنبال انتخاب یک شهردار بومی به عنوان شهردار بود در زمانی که متوجه بازی تعدادی از اعضای شورا شد قید گزینه بومی را زد و تصمیم گرفت بین گزینه بی تجربه بومی و با تجربه غیر بومی گزینه دوم را انتخاب کند تا بدین ترتیب از قرار دادن شهر در شرایط اما و اگر و آزمون و خطا دوری کند.

  این اقتصاددان شورا از نادر نفرات در شوراست که کمتر در حوزه اختیارات مدیران و معاونین شهرداری رشت دخالت می کند و اعتقاد دارد که مدیران به ازای اختیارات تام باید پاسخگو باشند.

  وی در جایگاه حزبی خود نیز عملکرد قابل قبولی داشت و در شرایطی که بسیاری از سیاسیون در مقابل ورود استاندار غیر بومی سکوت اختیار کردند به انتقاد از سیاست های دولت برای نادیده گرفتن ظرفیت های انسانی استان پرداخت.

  البته عملکرد این ریش سفید شورای رشت بدون نقص هم نبود رمضانپور نرگسی در چندین گفتگو و مصاحبه آمار نادرستی از بدهی ها و تعداد پرسنل شهرداری اعلام کرد که نشان می دهد که آمار دریافتی وی آنچنان که باید درست نیست.

  واکنش این عضو شورای شهر رشت در قبال انتصاب مدیران غیر بومی در شهرداری رشت هم جالب توجه است در حالیکه اخباری دال بر مقاومتش برای این انتصابات در رسانه های محلی منتشر شده بود وی “مقاومت در مقابل انتصابات” را تکذیب کرد تا به اعتقاد خود مبنی بر عدم دخالت در عزل و نصب ها و در مقابل انتظار پاسخگویی از شهردار جامه عمل بپوشاند در حالیکه نظارت یکی از وظایفی است که بر عهده شوراها بوده و اعضای شورا باید در صورت مشاهده اقداماتی مغایر با منافع عمومی از این اختیار قانونی خود بهره ببرند تا خدای ناکرده مدیریت شهری در شرایطی مشابه امروز و به صورت لجام گسیخته (که نتیجه عدم نظارت شورای چهارم است) قرار نگیرد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام