شعاع مشرق

امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 19 , Friday - ساعت ۰۶:۰۴:۱۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > سیاسی > ویژه
 • کد مطلب : 81615
 • نگاهی به عملکرد یازده عضو شورای شهر رشت؛

  قسمت سوم: سید امیرحسین علوی؛ هوشیار با روحیه تهاجمی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  چندین ماه از عمر شورای پنجم شهر رشت گذشته است. شورایی که متفاوت بودن آن از همه لحاظ بر همگان آشکار است حضور افراد شاخص در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رشت و به دنبال آن آراهای چند ده هزار نفری برای منتخبین گوشه هایی از این تفاوت هستند. تحریریه شعاع مشرق در هفته های […]


  چندین ماه از عمر شورای پنجم شهر رشت گذشته است. شورایی که متفاوت بودن آن از همه لحاظ بر همگان آشکار است حضور افراد شاخص در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رشت و به دنبال آن آراهای چند ده هزار نفری برای منتخبین گوشه هایی از این تفاوت هستند.

  تحریریه شعاع مشرق در هفته های گذشته نگاهی به عملکرد فردی اعضای شورای پنجم شهر رشت داشته باشد. پس از رمضانپور نرگسی در قسمت اول (اینجا بخوانید) و اسماعیل حاجی پور در قسمت دوم (اینجا بخوانید) به سراغ نفر سوم انتخابات سید امیر حسین علوی رفتیم …

  سید امیرحسین علوی؛ هوشیار با روحیه تهاجمی

  پای سید امیرحسین علوی از ستاد جبار کوچکی نژاد به سیاست باز شد مسئول تبلیغات و همچنین رئیس ستاد جوانان جبار کوچکی نژاد در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که خیلی زود توانست با حمایت تمام قد جریان اصولگرایی و کمک جوانان خودش را به سطح اول مدیریت شهری برساند.

  اگرچه این عضو شورا در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر رشت توانست با جامه اصولگرایی و به کمک هیات های مذهبی به عضویت شورای شهر در بیاید اما این اصولگرایی به تدریج کمرنگ شد تا جایی که رد پای وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ستاد یک اصلاح طلب به نام جمالی از حوزه رودبار دیده شد تا بدینگونه شانس علوی برای قرار گرفتن در لیست اصولگرایان در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت از دست برود. مسئله ای که تا آخرین روزهای بسته شدن این لیست نیز در کش و قوس قرار داشت.

  سید امیرحسین علوی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی علاوه بر جمالی اصلاح طلب از کاندیداهای اصولگرا مانند جبار کوچکی نژاد و عظمتی (فرماندار دولت احمدی نژاد) نیز حمایت کرد.

  امیر حسین علوی اگرچه در لیست اصلی اصولگرایان قرار نگرفت اما با آرایی خیره کننده پا به شورای پنجم گذاشت آرایی که از تشکیلات قوی این عضو جوان شورای شهر نشات می گرفت.

  علوی در دوره قبل شورا سه دوره برای رسیدن به ریاست شورا آنهم در آخرین لحظات ناکام ماند تا اینکه بالاخره این تلاش در شورای پنجم به ثمر رسید و وی با ۷ رای از ۱۱ رای به عنوان رئیس سال اول پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت برگزیده شد.

  پنجمین دوره شورای شهر رشت را می توان فصل جدیدی از زندگی علوی عنوان کرد. فصلی که با جدی ترین مسئولیت زندگی وی آغاز شده است و رفته رفته به سوی جلو پیش می رود بنابراین این عضو شورا باید به خوبی بداند که با فرو رفتن در حواشی شورای شهر رشت آینده بهتری از روسای ۱۰ سال گذشته همین شورا نصیبش نخواهد شد.

  این عضو شورای شهر رشت در دوره چهارم شورای شهر رشت سه سال رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بود کمیسیونی که نقش پر رنگی در وضعیت نا به سامان و بحران مالی امروز شهرداری رشت دارد.

  امیر حسین علوی در دوره چهارم یکی از حامیان اصلی محمدعلی ثایت قدم بود به طوری که می توان وی را تاثیر گذارترین عضو در شهردار شدن ثابت قدم معرفی کرد و از سوی دیگر این عضو شورا از اصلی ترین گزینه های استیضاح این شهردار نیز بود. در دوران قبل و پس از ثابت قدم نیز وی نقش پر رنگی در مدیریت شهری داشته است به طوری که از این رئیس جوان شورای شهر رشت به عنوان عضو علاقمند به حوزه منابع انسانی شهرداری رشت نام می برند و بنا بر اظهارات خودش در این حوزه از توانمندی خاصی برخوردار است.(در اینجا بخوانید) این علاقه به وضوح در دوران اولین شهردار شورای چهارم یعنی “محمد ابراهیم خلیلی”، دومین شهردار شورای چهارم “ثابت قدم”، “فرامرز جمشیدپور” سرپرست شهرداری رشت و “مسعود نصرتی” اولین شهردار شورای پنجم دیده می شود.

   

  در زمان انتخاب شهردار رشت و انتصابات پس از آن نیز عملکرد علوی جالب بود؛ رئیس شورای پنجم شهر رشت با اینکه در انتخاب شصت و پنجمین به دنبال گزینه دیگری غیر از نصرتی بود در نهایت به مانند سایر همکاران خود نام مسعود نصرتی را درون صندوق انداخت تا بدین ترتیب در نهایت مسعود نصرتی با آرایی یکدست بر روی صندلی شهرداری بنشیند. با اینکه پس از شهردار شدن نصرتی بسیاری از فعالان سیاسی هیچ شانسی برای مدیریت نیروهای نزدیک به علوی در بدنه شهرداری قائل نبودند اما این ستاره دنباله دار شورای چهارم شهر رشت با هوش و ذکاوت خود معادلات را بر هم زد تا نشان دهد قواعد بازی را حداقل در شورا و شهرداری به خوبی می داند. بسیاری از مدیران نزدیک به امیرحسین علوی در ارتباطی نزدیک با رئیس شورای پنجم شهر هستند و این ارتباط دو سویه با اینکه از جذابیت شیرینی برای کارکنان شهرداری برخوردار است اما برای سایر مراجعه کنندگان به شهرداری مشکلاتی را ایجاد کرده است.

  با اینکه علوی در روزهای اول ریاستش در جلسه با مدیران شهرداری رشت اظهار کرده بود که با مدیران شهرداری رشت کشور را فتح خواهد کرد (در اینجا بخوانید) اما با عدم مقاومتش در مقابل تغییرات جدید به خصوص حضور نیروهای خارج از بدنه شهرداری این دیالوگ را در حد شعار باقی گذارد و نشان داد که از انتصابات جدید در شهرداری رشت به هیچ وجه ناراضی نیست.

  این عضو خوش پوش شورای شهر رشت در چند ماه گذشته و پس از جلوس بر صندلی ریاست بسیار با انگیزه ظاهر شده است و شاید تاثیرات این انگیزه را بتوان در تصمیمات شهردار رشت به خوبی مشاهده کرد. عملکرد سید امیر حسین علوی در شورای پنجم نشان می دهد که وی به خوبی از تجربیات چهار ساله اش در شورای شهر در کنار هوش و ذکاوتش بهره برده است و در صورت دور کردن روحیه تهاجمی خود می تواند شرایط بهتری را برای خود، شهروندان و شهر رشت رقم بزند و حتی می تواند شانس خود را با توجه به پشتوانه آرای مردمی برای سطح کلان تری مانند مجلس شورای اسلامی امتحان کند.

   

  از علوی می توان به عنوان یکی از چهره های رسانه ای نام برد و این علاقه در دومین دوره عضویتش در شورای شهر کاملا ملموس است. وی در حالیکه در برخی از گفتگوها شهر رشت را نیازمند وفاق و همدلی می داند و  اعضای شورا را به همدلی فرا می خواند اما از طرق دیگر و به صورت غیر مستقیم به تخریب همکارانش می پردازد مسئله ای که از وی در تمام سال های عضویتش در شورای شهر دیده شده است و تداوم آن قطعا به نفع هیچ کسی نخواهد بود.

  این عضو شورای شهر رشت همواره از پروژه های ترافیکی انجام شده در رشت که ماحصل شورای چهارم است احساس شرمندگی می کند اما این احساس شرمندگی هیچگاه در ابراز میزان بدهی های شهرداری از وی دیده نمی شود!

  زمان ریاست امیر حسین علوی در شورای شهر رشت به دلیل بدهی های کلان شهرداری رشت مقارن با مشکلات عدیده این سازمان و فعالیت هایی در حد مذاکرات و جلسات هم اندیشی به جای افتتاح پروژه های کلان شده است که امیدورایم با تدبیر اعضای شورای شهر و شهردار رشت این مسائل ختم به خیر شود.

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. Warning: mysql_query(): Access denied for user 'caspinew'@'localhost' (using password: NO) in /home/caspinew/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 191

   Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/caspinew/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 191

   Warning: mysql_query(): Access denied for user 'caspinew'@'localhost' (using password: NO) in /home/caspinew/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 198

   Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/caspinew/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 198
   class="comment even thread-even depth-1" id="li-comment-4739">

   نوشته اید با آرای خیره کننده وارد شورا شد!
   ایشان با … شناسنامه های مردم بیچاره و فقیر را …و هیچکس با این کار … برخورد نکرد…از سوی ایشان را از هر کس که در کار انتخابات بود بپرسید برایتان شرح خواهد داد


  کانال تلگرام