شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 10 , Monday - ساعت ۱۳:۵۶:۱۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ دی, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > گزارش > ویژه
 • کد مطلب : 81834
 • گزارش تصویری مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی در دانشگاه گیلان با حضور عضو شورای مرکزی کارگزاران

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مراسم بزرگداشت مجاهد آیت الله هاشمی رفسنجانی به همت انجمن اسلامی دانشجویان گیلان و با سخنرانی جهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت کشور دولت اصلاحات در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

  مراسم بزرگداشت مجاهد آیت الله هاشمی رفسنجانی به همت انجمن اسلامی دانشجویان گیلان و با سخنرانی جهانبخش خانجانی  عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت کشور دولت اصلاحات در تالار حکمت دانشگاه گیلان  برگزار شد.

   

  جهانبخش خانجانی در این مراسم با تقدیر از نقش گیلانیان در عرصه های سیاسی و نقش دانشگاه ها در تحولات جامعه بیان داشت: دانشگاه وقتی می تواند رو به رشد حرکت کند و  مجال سخن گفتن داشته باشد که  خودمان شرایط گفتگو را فراهم کنیم.

  وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه اظهار داشت: ایشان یار و همراه امام خمینی بود و نقش ایشان در تحولات انقلاب اسلامی کم نظیر است و ویژگی اصلی ایشان دلدادگی به نظام و انقلاب و رهبری بود. بسیاری تلاش می کنند نقش هاشمی را کمرنگ جلوه دهند، در سالهای پس از ۸۴ ، شرایط سختی ایجاد شد و مجال برای گفتگوی ایشان به وجود نمی آمد ولی  هاشمی در سالهای مبارزه و دفاع مقدس نقش زیادی داشته است و دور اندیشی و زیرکی ایشان در تاریخ تحولات بی بدیل بود.

  عضو شورای مرکزی کارگزاران در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: هاشمی با تفکر تسامح و تساهل از جمله شخصیت هایی بود که اندیشه ی سیاست ورزی خاصی برای اداره ی کشور داشتند که نمونه آن را می توان در شخصیتی چون شهید بهشتی نیز جستجو کرد. همچنین هوش و ذکاوت وی به حدی بود که در همه زمینه های امار و ارقام دقیق و جزئی نگر بودند و در این زمینه استاندارانی که با ایشان کار کردند می توانند این را شهادت دهند. وی ادامه داد: از منظر سیاسی آقای هاشمی سعی می کرد با همه ی سیاسیون از هر طیفی ارتباط حسنه داشته باشد و در مجمع تشخیص مصلحت ایشان به طور پیوسته با همه سیاسیون با تفکرات مختلف دیدار و گفتگو داشت.

  خانجانی در ادامه تاکید کرد: دید آیت الله نسبت به زمان خود بیشتر بود و همین بود که بسیاری از اتفاقات سالهای اخیر را پیش بینی می کرد و با واقع بینی خطراتی که نظام را تهدید می کرد بازگو می کرد. وی افزود:  صبر و سعه ی صدر ایشان به حدی بود که بارها ایشان و  فرزندانش  مورد هجمه و دشنام قرار گرفتند اما همواره صبور بودند. در انتخابات گذشته ریاست جمهوری رد صلاحیت شدند اما پا پس نکشیدند و با حمایت از آقای روحانی عقیده داشتند که نباید کشور دوباره به دست جریان پوپولیستی بیفتد.

  وی در مورد افکار دینی آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز گفت: مرحوم هاشمی علاوه بر اینکه سیاستمدار برجسته ای بود عالمی اندیشه ورز بود و این اندیشه در خطبه های نماز جمعه ایشان مشخص است.

  مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت کشور دولت اصلاحات در ادامه گفت: باید از هاشمی و همه ی بزرگانی که برای کشور زحمت کشیدند یاد بگیریم که امیدوار زندگی کنیم که نسل بدون امید نسل سازنده ای نیست.

  منبع: گیل خبر

  برچسب ها :
  کانال تلگرام