شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۰۶:۲۹:۳۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 81939
 • تولید افزون بر ۱۰۴ هزار تن محصولات کشاورزی در آستانه اشرفیه

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: امسال افزون بر ۱۰۴ هزار تن از انواع محصولات زراعی و باغی توسط کشاورزان این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: امسال افزون بر ۱۰۴ هزار تن از انواع محصولات زراعی و باغی توسط کشاورزان این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

  محمد باقر قاسمپور روز سه شنبه ارزش این میزان از تولیدات کشاورزی را بیش از ۷۶۶ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: سال زراعی امسال در این شهرستان بیش از ۶۲ هزار و ۷۹۰ تن برنج به ارزش افتصادی افزون بر ۶۲۷ میلیارد تومان، ۹ هزار و ۵۲۷ تن بادام زمینی به ارزش ۷۶۲ میلیارد ریال و یکهزار و ۷۰۸ تن حبوبات به ارزش ۱۵۳ میلیارد ریال تولید شده است.

  وی گفت: همچنین امسال یکهزار و ۲۵ تن باقلا برکت، ۴ هزار و ۱۶۴ تن سبزیجات برگی و غده ای، یکهزار و ۲۸۱ تن گوجه فرنگی، ۴۸۰ تن خیار، ۱۰۹ تن خربزه، ۱۱۰ تن سیب زمینی، ۳۶۰ تن پیاز، ۴۸۰ تن سیر، ۹۰۰ تن بادمجان و ۲ هزار و ۲۵۰ تن فلفل سبز نیز در این شهرستان تولید شده است.

  وی ادامه داد: تولید ۳ هزار تن هندوانه، ۶ هزار و ۲۵۰ تن کدو، ۳ هزار و ۵۸۵ تن کیوی، ۵۶۹ تن گوجه سبز، یکهزار و ۳۶۲ تن از انواع مرکبات، و ۵۰۰ تن خرمالو از دیگر فعالیت های کشاورزان این شهرستان در سال زراعی امسال است.

  قاسمپور میزان اراضی زراعی و باغی شهرستان آستانه اشرفیه را بیش از ۲۹ هزار هکتار عنوان و خاطرنشان کرد: برنج با دارا بودن ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار از اراضی زیر کشت و بادام زمینی با دارا بودن ۲ هزار و ۵۰۷ هکتار سطح زیر کشت، به عنوان مهمترین محصولات کشاورزی این شهرستان به شمار می روند.

  وی این شهرستان را از کانون های مهم کشاورزی استان گیلان دانست و گفت: این شهرستان از ظرفیت های بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است که انتظار می رود به منظور توسعه این بخش حمایت بیشتری از کشاورزان منطقه صورت گیرد.

  شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در شرق استان گیلان قرار دارد.

  ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام