شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 17 , Monday - ساعت ۱۰:۳۹:۲۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 82444
 • رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا خبر داد:

  تخلیه و بارگیری ۱۵۴ فروند کشتی در بندر آستارا

  Print Friendly, PDF & Email
    

  میرمحمود میرنبیلی، رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا از تخلیه و بارگیری ۱۴۱ هزار و ۵۶۵ تن انواع کالا توسط ۱۵۴ فروند کشتی در بندر این شهرستان در ۹ ماه گذشته خبر داد.

  میرمحمود میرنبیلی، رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا از تخلیه و بارگیری ۱۴۱ هزار و ۵۶۵ تن انواع کالا توسط ۱۵۴ فروند کشتی در بندر این شهرستان در ۹ ماه گذشته خبر داد.

  میرمحمود میرنبیلی اظهار کرد: طی ۹ ماه امسال، ۱۴۱ هزار و ۵۶۵ تن انواع کالا توسط ۱۵۴ فروند کشتی در بندر این شهرستان تخلیه و بارگیری شده که در این ‌مدت تعداد کشتی‌های پهلوگرفته نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است.

  وی با بیان اینکه از مقدار کالای مذکور، ۹۱ هزار و ۱۵ تن انواع کالا به بخش واردات و ۵۰ هزار و ۵۵۰ تن انواع کالا به بخش صادرات تعلق دارد، تصریح کرد: تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود هشت درصد رشد داشته است.

  رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا آهن گالوانیزه، تخته، ام دی اف و شمش آهن را از جمله کالاهای تخلیه‌شده و کربنات کلسیم، پی‌‌.وی‌.سی، پلی‌اتیلن، پلی پروپلن، پودر تالک و گرانول پی‌.وی‌.سی را از جمله کالاهای بارگیری‌شده از بندر این شهرستان دانست.

  میرنبیلی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در شمالی‌ترین نقطه از کشور در مجاورت دریای خزر نزدیک‌ترین بندر به کشورهای cis و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا است، خاطرنشان کرد: این بندر یکی از بنادر پویای کشور در بعد گمرکی، اقتصادی، تجاری و گردشگری محسوب می‌شود.

  منبع: فارس

  برچسب ها :
  کانال تلگرام