شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۰۵:۲۶:۴۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ دی, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی > هنری
 • کد مطلب : 82667
 • راه یابی آثار هنرمندان گیلانی به جشنواره ملی تئاتر ایثار

  Print Friendly, PDF & Email
    

  قاسم مصفا مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: با اعلام نتایج بازخوانی متون ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی، متن هشت نمایش‌نامه از آثار هنرمندان گیلانی برای بازبینی اثر پذیرفته شد.

  متن ۸ نمایش نامه از هنرمندان گیلانی برای بازبینی درششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار پذیرفته شد.

  قاسم مصفا مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: در بخش صحنه‌ای جشنواره ملی تئاتر ایثار “از کوچه تا حرم” نوشته‌ پرستو آزاد به کارگردانی هومن میرمعنوی و “حیاط خلوت” کاری از مجید کاظم‌زاده مژدهی از گیلان مورد پذیرش قرار گرفت.

  مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: در بخش خیابانی “ایست” به نویسندگی لیلا نوری و کارگردانی صادق حسین پور، “و آر” اثری از امیر امینی، “یادگاری” نوشته‌ محمدرضا جعفری به کارگردانی میلاد حسین‌زاده، “ما درد” کاری از امیر رجب پور (شرکت کننده از قزوین)، “زخم و خاطره” کاری از نگار نادری و “چشمان دردمند او” نوشته‌ محسن پورنظری به کارگردانی سید‌رضا مولوی از گیلان پذیرفته شدند.

  مصفا افزود: متون نمایشی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در بخش صحنه‌ای ٣٩٠ اثر و در بخش خیابانی ١٧٨ اثر بود که هیات داوران جشنواره پس از بررسی متون، ۶٨ اثر را در بخش صحنه‌ای و ۶١ اثر را در بخش خیابانی مورد پذیرش قرار دادند.

  وی افزود: ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار ازسوی اداره‌کل امور هنری و گروه تلویزیونی شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف تبیین ارزش‌های والای انسانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

  مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: این جشنواره با موضوعات جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا، ایثارگران، شهدای مدافع حرم و شهدای مظلوم منا، جلوه های ایثار و از خود‌گذشتگی همسران جانبازان، آزاده‌ها و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به خصوص تاریخ معاصر انقلاب در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

  ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در آستانه گرامیداشت روز شهدا، هفته نخست اسفندماه ٩۶ برگزار خواهد شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام