شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 17 , Monday - ساعت ۱۰:۲۷:۲۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ دی, ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 82677
 • مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستارا خبر داد:

  صادرات بیش از ۱۱۳ هزار تن محصول کشاورزی از مرز آستارا

  Print Friendly, PDF & Email
    

  ایرج شیارکار، مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستارا از صادرات ۳۴ نوع محصول کشاورزی به وزن ۱۱۳ هزار و ۹۶۱ تن به ارزش ۱۰۲ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۵۰ دلار از مرز زمینی این شهرستان طی ۹ ماه گذشته خبر داد.

  ایرج شیارکار، مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستارا از صادرات ۳۴ نوع محصول کشاورزی به وزن ۱۱۳ هزار و ۹۶۱ تن به ارزش ۱۰۲ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۵۰ دلار از مرز زمینی این شهرستان طی ۹ ماه گذشته خبر داد.

  ایرج شیارکار ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به صادرات ۳۴ نوع محصول کشاورزی به وزن ۱۱۳ هزار و ۹۶۱ تن از مرز زمینی این شهرستان اظهار کرد: از محل صادرات این مقدار محصول کشاورزی، ۱۰۲ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۵۰ دلار ارز وارد کشور شده است.

  وی با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی به لحاظ ارزش اقتصادی و وزن نسبت به مدت مشابه سال گذشته برابر بوده است، تصریح کرد: پیاز، چغندر، خرما، کیوی، کلم، سیب‌زمینی، آلوچه، آلو، آلبالو، پرتقال و خیار از جمله محصولات صادر شده به روسیه، آذربایجان، بلاروس و کشورهای آسیای میانه هستند.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستارا با اشاره به اینکه ترانزیت محصولات کشاورزی در مقایسه با سال گذشته ۵۶ درصد رشد داشته است، گفت: در مدت مذکور ۱۱ نوع محصول به وزن ۴۹ هزار و هشت تن از طریق مرز زمینی این شهرستان با نظارت و اعمال کنترل به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس ترانزیت شده است.

  به گفته شیارکار، تخته سوزنی‌برگ، عدس، آرد گندم، نخود، پیاز، برگ بوی خشک شده، سیب‌درختی، زغال‌اخته، نخودفرنگی، انار، مغز فندق، گوجه‌فرنگی، جو، دسته بیل و ریشه شیرین‌بیان از جمله محصولات ترانزیت شده هستند.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستارا با اشاره به واردات ۱۸ نوع محصول کشاورزی از آغاز سال جاری تاکنون بیان کرد: این تعداد محصول کشاورزی به وزن ۱۵۲ هزار و ۲۶۰ تن از کشورهای روسیه و گرجستان از طریق مرز زمینی گمرک شهرستان آستارا وارد کشور شده است.

  وی، محصولات وارداتی را شامل موز، ارزن، مغز دانه آفتابگردان، دسته بیل، دانه گل‌رنگ، دانه کتان، تخته سوزنی‌برگ، نخودفرنگی، تخته راش، تخته چندلا، سیب، ذرت، لوبیا قرمز و باریکه چوب دانست و گفت: محصولات وارداتی به لحاظ وزن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

  منبع: فارس

  برچسب ها :
  کانال تلگرام