شعاع مشرق

امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 14 , Friday - ساعت ۱۱:۴۹:۵۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > گزارش > ویژه
 • کد مطلب : 82827
 • در جلسه سی و یکم کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت مطرح شد؛

  لزوم استفاده از نخبگان در پروژه های بزرگ شهری+ گزارش تصویری

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سی و یکمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با موضوع سند بازآفرینی رشت برگزار شد.

  سی و یکمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با موضوع سند بازآفرینی رشت برگزار شد.
  به گزارش شعاع مشرق، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت در نشست با نمایندگان شرکت پلشیر که شامگاه سه شنبه با موضوع سند بازآفرینی در رشت برگزار شد اظهار کرد: بحث مربوط به بازآفرینی دیر زمانیست که مطرح شده است اما همچون بسیاری از طرح های دیگر به جهت های مختلفی حرکت کرد.

  رضا رسولی با بیان اینکه مباحث شهرسازی، مستقل از نگاه و رویکردهای نخبگان است خاطر نشان کرد: بازآفرینی از بحث های بنیادی بوده و لازم است از نخبگان در پرده برداری از پروژه های بزرگ شهری استفاده کرد.

  وی گفت: به نظر می رسد که روز به روز کیفیت زندگی رو به افول بوده و به اندازه تلاشی که می شود نتیجه درستی به دست نمی آید و نشان از این دارد آنطور که باید به کیفیت زندگی انسان ها توجه نمی شود.

  این‌مسئول تاکید کرد: اقدامات شهری باید انسان محورتر صورت بگیرد.

  رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای پنجم کلانشهر رشت رویکرد توسعه محور موجود در دولت را بسیار ارزشمند خواند و گفت: اگر این رویکردها از حالت سفارشی و فرمایشی خارج شود بدون شک آورده های بهتری می تواند برای شهر رقم بزند.

  رسولی ادامه داد: اکر اشکالات موجود پیگیری نشود و از مشاوران مطالبه به عمل نیاید این طرح نیز همچون بسیاری از طرح های دیکر کنار گذاشته می شود.

  وی بر لزوم تلاش بیشتر برای حقوق شهروندان تاکید کرد و بیان داشت: باید از بیشترین امکانات بیشترین استفاده ها را ببریم و اگر نجنبیم نمی توانیم به منابع موجود نیز دسترسی پیدا کنیم.

  این‌مسئول افزود: باید از فرماندار به دلیل اختیارات گسترده ای که دارد کمک گرفته شود تا مسیر فعلی بهتر طی شود.

  رسولی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا براساس منافع عمومی به ساختار شهر بپردازیم زیرا تعجیل و شتابزدگی، خروجی مناسبی را ارائه نخواهند کرد.

  در ادامه فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست با بیان اینکه هویت شهری با اهمیت است گفت: از نوسازی و بهسازی محلات غافل شدیم که نیاز به اسیب شناسی دارد.

  شیرزاد ادامه داد: در اجرای پروژه های عمرانی باید پیوست های فرهنگی اجتماعی محیط زیستی داشته باشیم که متاسفانه به ان توجه نمی شود.
  باید جدوی خالی شدن محلات قدیمی گرفته شود قلب ما برای این شهر می تپد.

  وی با بیان اینکه نظرسنجی و نیازها باید در اولویت قرارگیرند تاکید کرد: مشاوران بومی باید در کنار شرکت مشاور قرار بگیرند که این موضوع به دلیل شناختی که این عزیزان از شهر دارند به این پروژه کمک خواهد کرد.

  فاطمه شیرزاد ادامه داد: قدم هایی برای بازآفرینی مانند پیاده راه انجام شد که که البته انتقادهایی به آن وارد است که نشان می دهد این پروژه نیاز به کارشناسی بیشتر داشته است‌.

  وی به نتایج پروژه پیاده راه اشاره کرد و گفت: سلامت، هوای پاک نتایج مثبت این طرح و ایجاد مشکلاتی برای سالمندان و بازاریان از آسیب های موجود است.

   

  فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت نیز به مشکلات پیاده راه اشاره کرد و گفت: برای اجرای پیاده راه تدابیر لازم اندیشیده نشد و همین مسئله سبب شد تا مشکلات زیادی را شاهد باشیم.

  اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز با انتقاد از عدم حضور مدیران دستگاه های دولتی در جلسات گفت: قانون این دستگاه ها را موظف کرده که در صورت دعوت در جلسات شورای شهر شرکت کنند. وی افزود: اگر نماینده از دستگاه ها نیایند تکلیفمان را جور دیگری مشخص خواهیم کرد.

   

  وی با بیان اینکه من به رشتی بودن خود افتخار میکنم افزود: در بازافرینی باید منافع مردم را ببینیم و به احیای داشته هایمان که در حال نابودی هستند بپردازیم.

  شهردار رشت نیز در ادامه این‌جلسه اظهار کرد: از دیدگاه شهرسازی به ویژه در طرح بازآفرینی، ضعف های مدیریتی وجود دارد.
  مسعود نصرتی با بیان اینکه سند بازافرینی هدف واحدی را در میان تمام اقشار دنبال می کند گفت: از باز آفرینی نباید انتظار معجزه داشت زیرا قرار نیست کار عجیب و غریبی روی دهد.

  وی افزود: اگر موفق به تولید انگیزه در میان شهروندان شویم، اجرای بافت های بازافرینی نیز با انگیزه دنبال می شوند.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام