شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۱۲:۱۷:۵۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ دی, ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 82989
 • انتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بانک ها

  Print Friendly, PDF & Email
    

  عضو کمیسیو برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بانک ها گفت: با این رویه بانک ها نگران جذب اعتبارات اشتغال زا در استان هستیم.

  عضو کمیسیو برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بانک ها گفت: با این رویه بانک ها نگران جذب اعتبارات اشتغال زا در استان هستیم.

  علی قربانی پنجشنبه اظهار کرد: برای توسعه طرح های کوچک در روستاها ۱٫۵ میلیارد دلار اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی به طرح های اشتغال از اختصاص یافته است و امید می رو جذب شود.

  نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: با روند کنونی بانک ها نگرانی وجود دارد که اعتبارات جذب نشود.

  وی خاطرنشان کرد: بانک ها مهم ترین مانع در تحول اقتصادی هستند و متاسفانه در هیچ جای دنیا بانک ها چنین رویه ای ندارند که اکنون در کشور مشاهده می شود.
  قربانی خاطرنشان کرد: بانک ها سود ۱۸ درصد و ۲۶ درصد دریافت می کنند اما باز هم اعلام می کنند که ورشکسته اند.

  وی گفت: برای بازسازی مناطق زلزلزده زده استان، مصوب شد تا اعتبارات تسهیلاتی بدون توجه به بدهی های معوق بانکی و یا چک های برگشتی پرداخت شود و ضامن ها به صورت زنجیره ای باشد اما در عمل بانک ها نه تنها ضامن درخواست کردند بلکه سند ملکی نیز خواسته اند.

  * کاهش اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه
  نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی به کاهش اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه سال ۹۷اشاره کرد و افزود: مهم تر از میزان اعتبار تصویب شده، میزان تخصیص است.
  وی گفت: سهم منابع اعتبارات ملی خراسان شمالی در لایحه بودجه سال ۹۷ به نصف رسیده است و تنها ۴۵۰ میلیارد ریال پیشنهاد شده است که این رقم کم است.

  *مجلس به بودجه شرکت ها ورود داشته باشد
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات شرکت ها و موسسات وابسته به دولت در لایحه بودجه سال ۹۷، بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است که البته مجلس شورای اسلامی تا کنون وررودی به این بودجه نداشت که نیاز است تا از این پس مجلس به این اعتبارات نیز ورود داشته باشد.

   

  ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام