شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 17 , Monday - ساعت ۱۱:۱۷:۰۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 83164
 • آغاز خرید توافقی ۵ رقم برنج در گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  جهاد کشاورزی گیلان ۵ رقم برنج را از شالیکاران خریداری می کند.

  جهاد کشاورزی گیلان ۵ رقم برنج را از شالیکاران خریداری می کند.

  علیرضا شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: نرخ خرید توافقی برنج بر اساس ۸ درصد شکستگی به ازای هر کیلوگرم رقم صدری و هاشمی ۹ هزار و ۱۰۰ تومان، شیرودی ۵ هزار و ۴۵۰ تومان و همچنین ندا و نعمت ۴ هزار و ۸۵۰ تومان تعیین شده است.

  وی افزود: به ازای هر درصد شکستگی بیشتر از ۸ درصد شکستگی تعیین شده از نرخ برنج کسر و به ازای شکستگی کمتر از ۸ درصد به نرخ برنج می شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد: حداکثر شکستگی قابل قبول برای خرید توافقی برنج ۱۵ درصد و حداقل شکستگی قابل قبول برای افزایش نرخ خرید توافقی ۷ و نیم درصد تعیین شده است.

  علیرضا شعبان نژاد با بیان اینکه برنج های قابل خرید توافقی باید تولید داخل و محصول فصل زراعی امسال باشد خاطر نشان کرد: برنج ها باید آفت زنده نداشته باشند.

  وی افزود: رقم های بومی صدری و هاشمی فقط از کشاورزان گیلانی و رقم های پر محصول شیرودی، ندا و نعمت از فقط کشاورزان مازندران خریداری می شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: شالیکاران گیلانی و مازندران تا ۱۵ بهمن فرصت دارند برنج های خود را به قیمت توافقی به فروشند.

  علیرضا شعبان نژاد تصریح کرد: خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود، حمایت از شالیکاران و تامین بخشی از ذخایر راهبردی از اهداف خرید توافقی برنج است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام