شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , September 25 , Tuesday - ساعت ۲۱:۰۸:۲۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ورزشی
 • کد مطلب : 83494
 • قهرمان اسنوکر گیلانی:

  دکتر رهنما و مهندس بزرگ چنانی زحمات زیادی برای من کشیدند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  حامد ذره دوست بازیکن گیلانی تیم ملی اسنوکر و عضو باشگاه شادمان پاسارگاد است که افتخارات زیادی را برای استان گیلان رقم زده، در گفت و گویی صمیمانه با روابط عمومی هیات بیلیارد، بولینگ گیلان از زحمات اداره کل ورزش و جوانان و همچنین هیات بیلیارد و بولینگ گیلان قدردانی کرد.

  حامد ذره دوست بازیکن گیلانی تیم ملی اسنوکر و عضو باشگاه شادمان پاسارگاد است که افتخارات زیادی را برای استان گیلان رقم زده، در گفت و گویی صمیمانه با روابط عمومی هیات بیلیارد، بولینگ گیلان از زحمات اداره کل ورزش و جوانان و همچنین هیات بیلیارد و بولینگ گیلان قدردانی کرد.

   

  آقای ذره دوست از خودتان بگویید و چند ساله ورزش اسنوکر را دنبال می کنید؟

  من ۲۸ سال دارم و از سال ۸۲ اسنوکر را شروع کردم و پس از یک سال در سال ۸۳ موفق شدم قهرمان گیلان شوم و بعد از آن موفقیت های من آغاز شد و چندسال متوالی عناوین مختلفی را به دست آوردم.

  از سال ۸۹ اسنوکر را به صورت حرفه ای دنبال کردم و در آن سال برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شدم.

  تا کنون چه مقام ها و افتخاراتی را به دست آوردید؟

  نائب قهرمان مسابقات سیکس رد کشوری، کسب چهار مقام سوم در رنکینگ کشور، مقام سوم جشنواره بیلیارد و ماه گذشته نیز نائب قهرمان رنکینک کشور شدم و اکنون نیز نفر دوم اسنوکر ایران هستم.

   

  در مسابقات بین المللی حضور شما چه طور بود و چه عناوینی به دست آوردید؟

  در مسابقات آسیایی کیش که به صورت تیمی بود نائب قهرمان آسیا شدیم و سال گذشته نیز در مسابقات جهانی قطر موفق شدم در جمع ۸ بازیکن برتر دنیا قرار گیرم و امیدوارم سال آینده نیز قهرمان مسابقات شوم.

   

  به نظر شما ورزش اسنوکر در استان گیلان چه جایگاهی دارد؟

  استان گیلان از پتانسیل خوبی در اسنوکر برخوردار است و استعدادهای خوبی دارد در چند سال اخیر باشگاه های جدیدی با میز های استاندارد راه اندازی شده که اگر این روند ادامه یابد و همچنین این باشگاه ها تقویم برگزاری مسابقات هیئت را رعایت کنند موجب ایجاد انگیزه بیشتر در بازیکنان می شود و به نظر من بازیکنان گیلانی چیزی کمتر از سایر استان ها ندارند و بسیاری از بازیکنان گیلانی در بین ۲۰ بازیکن برتر کشور قرار دارند.

   

  عملکرد هیات بیلیارد، بولینگ گیلان و اداره کل ورزش و جوانان را چه طور ارزیابی می کنید؟

  هیات در زمان مدیریت مهندس سارنگ بزرگ چنانی عملکرد رو به جلویی انجام داده و امیدواریم این عملکرد مستمر و ادامه دار باشد و در بخش آموزش نیز هیات بیلیارد و بولینگ گیلان بخصوص امسال عملکرد بسیار خوبی داشت و بازیکنان گیلانی نیز خودم در جایگاه دوم کشور و آقای وارسته در رده سنی پیشکسوتان نیز دوم کشور است.
  همچنین از آقای بزرگ چنانی رئیس هیات استان تشکر ویژه می کنم که زحمات بسیار زیادی برای ارتقای اسنوکر در گیلان کشیدند.
  همچنین از آقای دکتر رهنما، مدیرکل محترم ورزش و جوانان گیلان تشکر می کنم و تمام سعی خود را می کنم در اکثر مسابقات دست پر خارج شوم و پرچم استان و کشورم را بالا نگه دارم.

   

  عملکرد فدراسیون بولینگ و بیلیارد را چه طور می بینید؟

  بعد از ورود آقای اسکندری در این رشته تغییرات خوبی را شاهد بودیم و حسین وفایی از ایران توانست در تور بازیکنان حرفه ای بازی کند و امیدوارم با برپایی اردوهای تدارکاتی بیشتر و حمایت های مالی بازیکنان تقویت شود و بازیکنان ایرانی این ظرفیت را دارند جزو حرفه ای ها باشند.

   

  وضعیت اسنوکر در شهرستان های گیلان چه طور است و به نظر ورزش اسنوکر با چه کمی و کاستی های در گیلان مواجه است؟

  در شهرستان های گیلان به علت نبود میز استاندارد سطح مسابقات به نرمال نرسیده بود که اکنون با ایجاد باشگاه های جدید رو به بهبود است و نشانه ان مسابقات اخیر رنکینگ استانی است که با پوشش بسیار خوب خبری و رکورد شکنی از نظر تعداد شرکت کننده بوده و امیدوارم مسئولان شهرستان ها شرایط خوبی را برای بازیکنان ایجاد کنند و استان گیلان از پتانسیل خوبی در این رشته برخوردار است و با ایجاد امکانات مناسب بازیکنان بیشتر می توانند خود را در سطح کشور معرفی کنند.

   

  در پایان اگر سخنی دارید بیان کنید

  من مانند ورزشکاران دیگر روزی ۸ ساعت تمرین می کنم تا پرچم استان و کشورم را بالا نگه دارم و امیدوارم مسئولان ما را بیشتر حمایت کنند تا بتوانیم با افتخار آفرینی در میادین مختلف دل مردم خوبمان را شاد کنیم با همت و پیگیری هیئت استان و سرپرست تیم آقای شادمان، شورای شهر رشت در اعزام اخیرم با تیم شادمان پاسارگاد رشت تیم سوم لیگ برتر به مسابقات باشگاه های اسیایی کمک مناسبی به من انجام داده که جا دارد ضمن تشکر تقاضا کنم این کار استمرار داشته باشد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام