شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۱۳:۰۳:۱۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 83813
 • ذخیره سازی مرکبات شب عید در گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  تیمور رنگیدن، مدیر تعاون روستایی گیلان: ۷۰۰ تن پرتقال به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تاکنون از باغداران گیلانی خریداری و ذخیره سازی شده است.

  باغداران مرکبات گیلان در حال برداشت و ذخیره سازی مرکبات شب عید هستند.

  حبیب جهانساز، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت مرکبات در این استان از اواخر پاییز گفت: پیش بینی می شود باغداران تا پایان امسال با ۱۵ درصد افزایش نسبت به پارسال، بیش از ۱۴۰ هزار تن مرکبات برداشت کنند.

  وی علت افزایش تولید مرکبات را در گیلان اصلاح باغات از طریق کشت نهال های پا کوتاه و پرمحصول، هرس به موقع و اجرای طرح آبیاری تحت فشار اعلام و تصریح کرد: دولت برای جوان سازی باغات مرکبات به کمک کشاورزان آمده و به ازای هر نهال اصلاح شده مبلغ ۲ هزار تومان یارانه پرداخت می کند.

  تیمور رنگیدن، مدیر تعاون روستایی گیلان نیز با اشاره به اینکه جوان سازی باغات و افزایش تولید، منجر به خودکفایی این استان در تامین مرکبات مورد نیاز شب عید شده است، گفت: تعاون روستایی سومین سالی است که پرتقال شب عید گیلانیان را از باغداران استان خریداری و ذخیره می کند.

  وی با بیان اینکه پیش از این پرتقال شب عید گیلان از مازندران خریداری می شد، افزود: ۷۰۰ تن پرتقال به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تاکنون از باغداران گیلانی خریداری و ذخیره سازی شده است.

  مدیر تعاون روستایی گیلان تصریح کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته قرار است استان های مرکزی و زنجان نیز بخشی از پرتقال مورد نیاز شب عید را از باغداران گیلانی خریداری کنند.

   

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام