شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 11 , Tuesday - ساعت ۱۳:۱۸:۰۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 83817
 • تکلیف گوشی‌هایی که در طرح شناسه‌دار کردن گوشی (رجیستری) غیرفعال می شوند، چیست؟

  Print Friendly, PDF & Email
    

  اواخر مهرماه بود طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه (رجیستری) با مرحله مانیتورینگ آغاز و از تاریخ ۱۴ آذر با گوشی های آیفون اجرایی شد.

  مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص کاربرانی که موبایل‌هایشان در طرح رجیستری غیرفعال شده توضیحاتی ارائه داد.اواخر مهرماه بود طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه (رجیستری) با مرحله مانیتورینگ آغاز و از تاریخ ۱۴ آذر با گوشی های آیفون اجرایی شد. دستگاه هایی که به طور قانونی وارد کشور نشده بودند و دارندگان آیفون و آیپدهایی که دستگاه خود را در سامانه رجیستری ثبت نکرده‌ بودند از یکشنبه (۱۷ دی ماه) سرویس دهی اپراتورهای تلفن همراه به این دستگاه ها قطع شد و به هیچ عنوان دیگر امکان دریافت سرویس برای آن ها مهیا نمی شود.

  حمیدرضا دهقانی‌نیا، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص کاربرانی که موبایل‌هایشان تاکنون که مهلت قانونی رجیستری شدنشان تمام شده گفت: “در صورت قطع شدن آنتن‌دهی دستگاه‌های موبایل، کاربر باید گوشی را به فروشنده‌ای که از آن دستگاه را در طول ماه‌های گذشته خریداری کرده بازگرداند تا دستگاه جدیدی از او دریافت کند و اگر با امتناع فروشنده مواجه شدند به سازمانهای تعزیرات حکومتی به‌آدرس Tazirat135.ir یا حمایت مصرف کنندگان به‌آدرس Cppo.mimt.gov.ir مراجعه و شکایتشان را ثبت کنند. با ثبت شکایت هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و مردم نگران موردی نباشند، حتی اگر فروشگاه مورد نظر تعطیل شده باشد و… بازهم توانایی اقداماتی را در این باره خواهیم داشت”.

  وی همچنین تاکید کرد که خریداران حتما باید هنگام خرید گوشی فاکتوری که سریال دستگاه روی آن نوشته شده باشد، از فروشنده دریافت کنند و در صورت خرید گوشی دست دوم نیز از طریق شماره پیامکی ۷۷۷۷ و یا کد دستوری *۷۷۷۷# اصالت دستگاه را استعلام کنند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام