شعاع مشرق

امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 14 , Friday - ساعت ۱۵:۴۳:۰۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ویژه
 • کد مطلب : 84020
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

  روز رشت تبدیل به مطالبه عمومی شده است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای این روز از سوی برنامه ریزان حوزه های مختلف تاکید کرد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای این روز از سوی برنامه ریزان حوزه های مختلف تاکید کرد.

  فیروز فاضلی طی گفتگویی با اداره اطلاع رسانی شهرداری رشت، پیرامون مزایای روز رشت اظهار کرد: به نمایش گذاشتن عصاره اقدامات فرهنگی، اجتماعی و هنری شهر فرهیخته ای چون رشت، حق مسلم این شهر است.

  فیروز فاضلی از رشت بعنوان شهر اولین ها یاد کرد و گفت: بی شک تدوین برنامه ای منسجم برای اولین ها نیازمند سپری شدن زمان است‌.

  وی با بیان اینکه روز رشت تبدیل به مطالبه عمومی شده است و شهروندان همواره چنین روزی را انتظار می کشند خاطر نشان کرد: چنین مساله ای به معنای فرهنگ بوده و مطالبه گری مردم تلقی می شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر لزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای روز رشت از سوی برنامه ریزان تاکید کرد و بیان داشت: لازم است دست اندرکاران، اقدامات صورت گرفته یکساله در شهر را رصد کرده و زبده های این اقدامات و برنامه ها را در یک روز با عنوان روز رشت به نمایش درآورند.

  فاضلی نخبه یابی از ادارات مختلف از سوی شورا و شهرداری و معرفی آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند خواند و گفت: هنرمندانی همچون هوشنگ ابتهاج در حوزه شعر و ادب، انوش نصر در حوزه هنر و سینما، اکبر رادی در حوزه نمایشنامه نویسی و دکتر معین درحوزه لغت شناسی به عنوان نخبگان فرهنگی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان معرفی و تجلیل شدند.

  وی افزود: معرفی و تقدیر نخبگان از هر سازمان در روز رشت از سوی شهرداری نوآوری مطلوبی بود.

  مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به وابستگی های هنری و وجود فرهیختگان فراوان در رشت ادامه داد: راهی که امسال شهرداری و شورای پنجم طی کرده اند باید در سال های آینده نیز تداوم یابد.

  فاضلی پیشنهاد کرد: بهتر است از اقدامات مختلف فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در طول سال در رشت، فیلم مستند و یا گزارشی کوتاه تهیه شود تا در روز رشت به نمایش درآید.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام