شما اینجا هستید
اخبار اصلی » ۴۵ واگن باری آذربایجان منتظر ورود به خاک ایران در آستارا هستند

سرپرست عملیات و حمل و نقل راه آهن جمهوری آذربایجان خبر داد : ۴۵ واگن باری آذربایجان منتظر ورود به خاک ایران در آستارا هستند.

رافیق عباس اف، در جریان ورود آزمایشی نخستین قطار باری جمهوری آذربایجان از مبدأ اروپا (سن پترزبورگ روسیه) به جمهوری اسلامی ایران از مسیر ریلی آستارا و راه اندازی آزمایشی بارانداز بین المللی آستارا در خاک کشور، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها، اظهار کرد: یکی از حلقه های مهم کریدور شمال _ جنوب، راه آهن بین المللی آستارا _ آستارا است که نقش اساسی در ترانزیت مستقیم کالاها به کشورهای منطقه خواهد داشت.

وی ادامه داد: راه آهن آستارا _ آستارا به سبب جایگاه خاص و ممتاز در منطقه، همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را گسترش داده و هر دو کشور از فواید آن بهرمند خواهند شد.

عباس اف با بیان اینکه در مرحله نخست و با افتتاح رسمی پروژه ریلی آستارا _ آستارا شاهد حمل و نقل بیش از یک میلیون تن کالاهای صادراتی و وارداتی و سرعت حمل و نقل خواهیم شد، افزود: باری که به صورت آزمایشی پس از گذر از پل ریلی مشترک آستارا در بارانداز ریلی آستارای ایران تخلیه شد، شامل شش واگن بود که چهار واگن نیز حامل تخته نراد روسی و دو واگن دیگر حامل MDF بود که از روسیه به مقصد ایران بارگیری شده بود.

سرپرست عملیات و امور حمل و نقل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به افزایش بارهای موجود در ترمینال ریلی آستارای جمهوری آذربایجان به مقصد آستارای ایران، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۵ واگن به غیر از واگن های امروز که به صورت آزمایشی ورود و تخلیه شدند، در ترمینال ریلی آستارای جمهوری آذربایجان در نوبت ورود به خاک ایران هستند.

وی در پایان تصریح کرد: ۱۲۷ واگن بارگیری شده نیز با حجم های ۳۰ الی ۴۰ تن بر روی ریل و با بار تخته نراد و MDF در حال حرکت هستند و امیدواریم این خط ریلی سکوی توسعه روابط دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان باشد.

منبع: ایسنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی