شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۵:۰۳:۳۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی > ویژه
 • کد مطلب : 87432
 • مدیرکل کتابخانه های گیلان در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، نوری هریس عنوان کرد:

  شهید نوری هریس اسطوره مرسوم شهادت را دگرگون کرد/ زندگینامه شهید نوری هریس توسط اداره کتابخانه های عمومی گیلان به کتاب تبدیل می شود

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب و با همراهی جمعی از مسئولین و کارشناسان ستادی با خانواده شهید مدافع حرم، بابک نوری هریس دیدار کرد.

  دکتر نوری گردآوری خاطرات این شهید در قالب یک کتاب و به تصویر کشیدن این خاطرات در قالب مستند را تاثیرگزار دانست و از امادگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این خصوص خبر داد.
  دکتر هادی نوری در دیدار خانواده جوانترین شهید مدافع حرم با بیان اینکه این شهدا با اعتاد قلبی بینظیر پای در این عرصه گذاشتند خاطرنشان کرد: شهید بابک نوری به عنوان جوانترین شهید مدافع حرم پس از گذشت سالهای طولانی از دفاع مقدس بار دیگر دریچه ای متفاوت نسبت به تصور برخی که دچار شک و تردید در ویژگی های جوانان دوران دفاع مقدس و اکنون داشتند پدید آورد.

  شهید نوری موضوع شهادت را در کشور دگرگون کرد
  دکتر نوری اضافه کرد: این شهید جوان با وجود آنکه انقلاب و حوادث پس از آن را تجربه نکرده بود با این ذهنیت پاک وارد عرصه نبرد با تکفیری ها شد و موضوع شهادت در کشور را دگرگون کرد.
  وی از شهید باک نوری هریس بعنوان افتخار گیلانیان یاد کرد و گفت: گیلانیان هموارهبه شهید نوری افتخار خواهند کرد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان الگوسازی این شهدا برای جامعه را افتخار توصیف کرد گفت: تصمیم گیری این جوانان غیور در لحظات سخت و دشوار وجه تمایز آنها با افراد عادی است.
  دکتر نوری همچنین گردآوری خاطرات این شهید در قالب یک کتاب و به تصویر کشیدن این خاطرات در قالب مستند را تاثیرگزار دانست و از امادگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این خصوص خبرداد.
  پدر شهید بابک نوری هریس نیز در این دیدار با ذکر خاطراتی در خصوص این شهید از ی به عنوان جوانی شاد، مومن و انقلابی یاد کرد و گفت: اگر خانواده شهید نوری بابک را به خود اختصاص دهد به جامعه جفا کرده است.
  وی با استقبال از پیشنهاد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مبنی بر گردآوری خاطرات این شهید از وی قدردانی کرد.
  گفتنی است شهید بابک نوری هریس متولد ۲۱ مهرماه سال ۷۱ شهر رشت به عنوان کوچکترین عضو خانواده و دانشجوی ارشد حقوق در دانشگاه تهران بود و پس از اعزام به سوریه در ابان ماه سال جاری در منطقه بوکمال به فیض شهادت نائل آمد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام