شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۴:۰۰:۲۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
 • شما اینجا هستید : ویژه
 • کد مطلب : 87676
 • مدیرعامل در جمع کارکنان پست گیلان:

  شبکه توزیع مزیت رقابتی شرکت ملی پست است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  روز بیست و یکم بهمن ماه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل با حضور در اداره کل پست استان، در جمع کارمندان ضمن گرامی داشت ایام پیروزی انقلاب گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ در حقیقت سرآغاز تحولی بزرگ در کشور بود که مسیر پیشرفت و امنیت کشورمان را هموار نموده و راه ظلم ستیزی و مبارزه با استبداد را به رخ جهانیان کشید.

  روز بیست و یکم بهمن ماه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل با حضور در اداره کل پست استان، در جمع کارمندان ضمن گرامی داشت ایام پیروزی انقلاب گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ در حقیقت سرآغاز تحولی بزرگ در کشور بود که مسیر پیشرفت و امنیت کشورمان را هموار نموده و راه ظلم ستیزی و مبارزه با استبداد را به رخ جهانیان کشید.

  مهندس نعمتی سپس بخش تویع را فصل الخطاب همه امور پست دانست که یکی از محورهای مهم اساسنامه شرکت ملی پست نیز می باشد.

  وی هدف از این بازدید را رسیدگی به مشکلات موجود در این اداره کل برشمرد و گفت: مهم ترین هدف این دیدار، خدمت رسانی مناسب تر به مردم و رفع چالش های پیش روست.

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سپس اعتقاد به هدف اصلی شغل نامه رسانی که همان ارائه خدمت به مردم است را موجب رضایت قلبی همکاران این بخش دانست و گفت: برخی گمان ‌می کنند که شغل نامه رسانی از شأن مناسبی در جامعه برخوردار نیست در حالی که باید به این شغل افتخار کرد زیرا حق الناس در این شغل کاملا رعایت می شود.

  وی سپس از افزایش فعالیت های توزیع پست در آینده خبر داد و تصریح کرد: داشتن یک شبکه پستی موفق نیاز به بخش توزیع قوی و باکیفیت داشته و از این طریق می توان به جذب بازارهای جدید نیز امیدوار بود.

  رئیس هیئت مدیره با اشاره به امانتداری همکاران پستچی گفت: برند شبکه پست کشور همکاران نامه رسان بوده و اینان جزو مورد اعتمادترین قشر نیروهای خدمت رسان جامعه به شمار می روند و از همین رو باید این فرهنگ را همچنان حفظ و تقویت نمود.

  وی پاشنه آشیل شبکه پست کشور را مقوله کیفیت دانست و تصریح نمود: هر کارمندی در هر جایگاهی باید خود را مسئول کیفیت دانسته و وظایفش را به بهترین نحو انجام دهد.

  مدیر عامل با تاکید بر این که توزیع در زمان مورد دلخواه مشتری یکی از مهم ترین اهداف شبکه است گفت: در این راستا برنامه ویژه ای در دست تهیه است که به مرحله اجراء درخواهد آمد.

  نعمتی همچنین معیشت کارکنان را از مباحث مطرح در این شرکت اعلام‌ کرد و بیان داشت: افزایش پرداخت ها در شرکت ملی پست منوط به تلاش همه همکاران و کسب درآمد بیشتر است.

  وی با بیان این که اداره کل پست گیلان نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان ضرر مالی دارد گفت: همه ادارات کل پست کشور به جز تهران و البرز زیان ده هستند اما در این میان سهم گیلان از همه بیشتر است.

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سیاست شرکت ملی پست انقباضی نبوده و به هیچ وجه دنبال کاهش هزینه از طریق سخت گیری با پرسنل نیست.

  نعمتی بر لزوم استفاده از ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن تاکید و بیان داشت: ۵۰ درصد از نیروها باید در قسمت توزیع مستقر شوند اما هم اکنون کمتر از یک سوم در این بخش مستقر هستند و از همه مدیران انتظار می رود نظارت بیشتری بر این نکته داشته باشند.

  مدیر عامل شرکت ملی پست گفت: سختی شغل نامه رسانی در کمیسیون های اجتماعی و صنایع مجلس رای نیاورده، اما تلاش ها برای این مهم همچنان ادامه دارد.

  نعمتی افزود: تلاش می شود تا استاندارد سازی کار و ابزار آلات مربوط به شغل نامه رسانی انجام و سال های خدمت رسانی نامه رسانان نیز کاهش یابد. ضمن آن خرید لباس، موتورسیکلت مناسب و سایر تجهیزات برای این همکاران به اقتضای هر استان در دست اقدام است.

  وی همچنین در خصوص تجهیزات نامه رسانی گفت: استفاده از خورجین در حال حاضر منسوخ شده و بر همین اساس به دنبال طرحی هستیم تا با طراحی باکس ویژه روی موتور، تجهیزات استاندارد را به این بخش وارد کنیم.

  مهندس نعمتی با اشاره به برخی قراردادهای کنونی شرکت پست گفت: برخی قراردادهای غیرمرتبط یا باید حذف شده و یا مورد بازنگری قرار گیرند.

  وی در مورد معضلات مربوط به خرید و فروش اینترنتی نیز تاکید کرد: برای حل این معضل باید با شرکت هایی که در این زمینه معتبر هستند قرارداد بسته شود.

  رئیس هیئت مدیره پس از آن در خصوص اقدامات رفاهی نیز گفت: تمام تلاش این است که خدمات رفاهی، پرداختی و ورزشی کارمندان شرکت ملی پست ارتقاء یافته و شرایط مناسبتری فراهم شود که البته این امر منوط به افزایش درآمدها و استفاده از همه ظرفیت های موجود است.

  مدیرعامل نگاه مقام عالی وزارت به پست را بسیار مثبت برشمرد و گفت: با توجه به روند مثبت امور در شبکه پستی، مهندس آذری جهرمی برای ارتقاء سطح رفاهی همکاران نظر مساعد دارد.

  در ادامه این دیدار، باقری منش مدیر کل پست گیلان نیز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: پست گیلان در چند ماه گذشته توانست رتبه نخست کیفیت کشوری را کسب کند.

  وی از توزیع ۹۵ درصدی نامه ها در گیلان خبر داد و افزود: تلاش شده تعداد برگشتی ها به حداقل رسیده و با رفع نواقص، کیفیت را به صد در صد ارتقاء دهیم.

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از این جلسه از بخش های مختلف اداره کل پست گیلان بازدید کرد.

  آیت‌اله قربانی در این دیدار با اشاره به اینکه پست یکی از اداره‌هایی است که تمام مردم به آن نیاز دارند افزود: اگر پست نباشد روابط در جامع منقطع می‌شود.

  وی به گره‌گشایی تلفن و فضای مجازی در بسیاری از مسایل اشاره کرد و افزود: هنوز نیاز مردم به پست امری ضروری است و پست باید تلاش کند همچنان امانت‌دار خوبی باشد.

  امام جمعه رشت با اشاره با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حضور مردم در صحنه نشان‌دهنده حمایت از نظام است و ملت ایران همواره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گوش می دهند و می دانند این کشتی ناخدای ماهر و توانمندی دارد.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه امنیت موجود در محیط اجتماعی و اداری را ظرفیتی بالقوه برای توسعه ی خدمات پستی در کشور عنوان کرد و افزود : تنها راه بهره گیری از این ظرفیت های بالقوه، اعتماد سازی و جلب توجه عمومی است و ترویج این فرهنگ می تواند سهولت در داد و ستد و گسترش دامنه فعالیت های تجاری را در پی داشته باشد.

  وی در ادامه بر ضرورت بهره گیری از شیوه های نوین برای ارایه ی خدمات پستی به مردم تاکید کرد و گفت : روزآمدی و بهره گیری از فنون جدید، رمز موفقیت دستگاه های دولتی در روند ایفای وظایف محوله است.

  آیت اله قربانی با یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس، پستچی ها را پیام آور شادی به مردم برشمرد که همواره اخبار سلامتی فرزندان را به خانواده ها می رساندند.

  معاون وزیر ارتباطات نیز در دیدار مذکور به وجود ۱۵ هزار کارکنان در شرکت ملی پست اشاره کرد و گفت: اکنون شرکت پست به سمت ارسال بسته و امانت‌ها روی آورده است.

  مهندس نعمتی متعادل شدن هزینه‌ها و درآمدهای پست در سال‌های اخیر  را یادآور شد و افزود: پست نیازمند کمک‌های دولتی است.

  رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست از جابجایی ۵۰۰ میلیون مرسولات پستی به صورت سالانه در کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر سرانه ترافیک مرسولات پستی در ایران به ازای هر نفر ۸ است و تلاش می کنیم این رقم را به میانگین جهانی ۵۰ مرسوله برسانیم.

  از دیگر برنامه های مهندس نعمتی در سفر به استان گیلان، زیارت قبور شهدای استان و دیدار با خانواده شهید حسن جم راد به اتفاق مسئولان اداره کل بنیاد شهید و هیئت همراه بود.

  وی در این دیدار با اشاره به جانفشانی شهدای ۸ سال دفاع مقدس گفت: تنها راه حفظ یاد و نام شهداء پاسداری از آرمان های آنها و ایستادگی در راه انقلاب است.

  مهندس نعمتی همچنین اظهار امیدواری نمود: با خدمت رسانی مناسب به مردم غیور ایران و جلب رضایت آنان، در حفظ انقلاب و آرمان های شهداء موفق عمل کنیم.

   

  جلسه شورای اداری پست بانک استان یزد با حضور دکتر صباغی عضو هیات مدیره، داود قزلباش مدیراموراعتباری و وصول مطالبات، محمدابراهیم عین علیان رئیس اداره کل بانکداری خرد و امورباجه ها، علی قاسمی مدیرشعب و جمعی از کارکنان استان، چهارم بهمن ماه برگزار و طی آن صباغی به تبیین وضعیت جاری بانک و مسائل پیش رو پرداخت و خواستار همت و تلاش تمامی کارکنان برای افزایش درآمد و منابع شد.

  قزلباش در این جلسه به بررسی وضعیت تسهیلات مخصوصا تسهیلات صندوق توسعه ملی و تسهیلات اشتعالزائی طرح ملی روستائی پرداخت و برای تمدید تسهیلات صندوق توسعه ملی قول مساعد داد.

  عین علیان هم به بیان الزامات جدید بانک مرکزی درخصوی تبدیل دفاتر به باجه های بانکی و فرآیند انجام این مهم توضیحات لازم را ارائه کرد.

  همچنین قاسمی ضمن ارائه گزارش عملکرد، وضعیت پست بانک استان را مناسب عنوان کرد و خواستار حمایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره برای رفع برخی مشکلات خصوصا کمبود نیروی انسانی شد.

  گفتنی است: هریک از کارکنان حاضر در این جلسه نیز ضمن بیان مسائل و مشکلات، دیدگاه ها و نظرات خود را درخصوص بهبود امور ارائه کردند.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام