شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۴:۵۱:۱۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی > هنری
 • کد مطلب : 87706
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

  ۱۲ هزار بازدید از فیلم های جشنواره فجر در گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: فیلم های مصادره، لاتاری، عرق سرد و تنگه ابوقریب بیشترین استقبال مخاطبان را در گیلان داشتند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: اکران همزمان فیلم های سی و ششمین فیلم فجر در استان، مورد استقبال ۱۲ هزار نفری مخاطبان سینما شد.

  فیروز فاضلی افزود: فیلم های مصادره، لاتاری، عرق سرد و تنگه ابوقریب بیشترین استقبال مخاطبان را داشتند.
  وی در ارتباط با اکران نشدن فیلم هومن سیدی کارگردان گیلانی که موفق به کسب چندین سیمرغ از جشنواره فیلم فجر نیز شد، بیان کرد: برای اکران فیلم این کارگردان گیلانی تلاش زیادی صورت گرفت اما بر اساس تصمیم ستاد جشنواره، فیلم مغزهای کوچک زنگ زده در دسته فیلم های برنامه ریزی شده برای گیلان نبود.
  فاضلی در ارتباط با چالش خرید اینترنتی نیز گفت: پیش از آغاز همزمانی پیش بینی شده بود که ۷۰ درصد بلیت های اکران بصورت آنلاین و مابقی در گیشه فروخته شود و این موضوع از طریق رسانه ها نیز اطلاع رسانی شد اما استقبال از فیلم های لاتاری و مصادره بسیار زیاد بود و گویا هنوز مخاطبان به خرید اینترنتی عادت ندارند و تهیه حضوری بلیت را خوشایندتر می دانند؛ به همین دلیل بلیت های گیشه به سرعت فروش رفت و موجبات برخی نارضایتی ها را فراهم کرد.
  وی ادامه داد: در سه روز نخست جشنواره بیش از پنج هزار نفر به تماشای فیلم ها منتخب نشستند و در یک ساعت نخست بلیت فروشی آنلاین، خرید یک هزار و ۲۰۰ بلیت از کل فیلم های جشنواره به فروش رفت.
  وی یادآور شد: استقبال از فیلم های جشنواره ، موجب شد تا سانس فوق العاده ساعت ۲۲ به جدول اکران اضافه شود.
  جشنواره بین المللی فجر یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی کشور است؛ در طول برگزاری جشنواره، ۱۲ فیلم اکران شد که مصادره، عرق سرد، کامیون، شعله ور، امپراطور جهنم، لاتاری، فیل شاه، های لایت، سرو زیر آب، اتاق تاریک، جشن دلتنگی و تنگه ابوقریب فیلم های جشنواره بود که در سینما میرزا کوچک رشت اکران شدند.
  گیلان دارای ۹ سینمای فعال و سه سینمای غیر فعال با ظرفیت پنج هزار و  ۷۶۸ صندلی است.

  منبع: ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام