شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۳:۵۲:۲۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > کشاورزی
 • کد مطلب : 87721
 • انعقاد تفاهم نامه افزایش تولید برنج در رشت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان: تفاهم نامه اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج با مشارکت ۳۰۰ مهندس کشاورزی بسیجی در یک دوره ۳ ساله در ۳۰۰ روستا که در هر روستا ۲۰ شالیکار در آن مشارکت و بین سپاه قدس و سازمان جهاد کشاورزی گیلان امضاء شد.

  تفاهم نامه اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج امروز بین سپاه قدس و سازمان جهاد کشاورزی گیلان امضاء شد.

  سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: تفاهم نامه اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج با تاکید بر تغذیه بین سپاه قدس و سازمان جهاد کشاورزی گیلان امضاء شد.

  وی افزود: در آیین تفاهم نامه اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج از هدف گذاری برای افزایش ۳۰ درصدی تولید در واحد سطح شالیزار‌های گیلان خبر داد و افزود: این هدف با مشارکت ۳۰۰ مهندس کشاورزی بسیجی در یک دوره ۳ ساله اجرا می‌شود.
  فرمانده سپاه قدس گیلان اعلام کرد: این کار ۳۰۰ روستا شناسایی شده است که در هر روستا ۲۰ شالیکار در آن مشارکت می‌کنند.

  سردار محمد عبدالله پور با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه‌ کشاورزی گیلان، خوداتکایی در تولید برنج را قابل حصول دانست و اضافه کرد: ارتقای آگاهی کشاورزان در روند کشت، داشت و برداشت از اولویت‌های مهندسان بسیج کشاورزی گیلان است که در سال زراعی پیش رو در دستور کار قرار می‌گیرد.

  علیرضا شعبان نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز نیاز سالانه کشور به برنج سفید را حدود ۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن از این نیاز در داخل کشور تولید می‌شود که اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج در استان‌های گیلان و مازندران می‌تواند از واردات ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تنی برنج جلوگیری کند.

  وی میانگین برداشت برنج از هر هکتار را ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم اعلام و خاطر نشان کرد: این در حالی است که کشاورزان نمونه با شرایط مشابه توانسته اند از هر هکتار تا ۴ تن برداشت کنند که بی شک با اجرای طرح مطلوب سازی، افزایش ۳۰ درصدی تولید برنج دست یافتنی خواهد بود.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد:در پایان آیین تفاهم نامه اجرای طرح مطلوب سازی ساختار برنج، از طرح مطلوب سازی ساختار برنج با تاکید بر تغذیه به همراه ۶ کتاب و ۳ سی دی آموزشی مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی رونمایی شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام