شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۳:۳۹:۲۱

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > گزارش > ویژه
 • کد مطلب : 87754
 • گزارش تصویری بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر رشت/ از ارتقای ناوگان حمل و نقل عمومی تا تبریک به هومن سیدی!

  Print Friendly, PDF & Email
    

  بیست و هشتمین جلسه شورای شهر رشت با حضور ۹ عضو شورا و حسابرس شهرداری رشت برگزار شد.

  بیست و هشتمین جلسه شورای شهر رشت با حضور ۹ عضو شورا و حسابرس شهرداری رشت برگزار شد.


  به گزارش شعاع مشرق، رئیس شورای شهر رشت در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای این شهر ضمن قدردانی از مردم بابت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: این حضور پیام ویژه ای برای دشمنان انقلاب داشت.

  سید امیرحسین علوی برگزاری میز خدمت در یکی از مساجد محله شهر رشت را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: این میز موجب آشنایی با مشکلات ریز و درشت محلات شده و موجب تعجیل در رسیدگی به مشکلات می شود.

  وی برلزوم‌تداوم میزخدمت در پنجشنبه های هرهفته در مساجد تاکید و خاطرنشان کرد: این الگو بایدبه سازمانهای دیگر نیز تسری یابد.

  رئیس شورای پنجم رشت با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی آن را امری ضرورتی خواند و تصریح کرد: تاکنون موفق به اجرای این‌مهم نشده ایم بنابراین لازم است با ایجاد امکانات زیر ساختی و روبنایی، ناوگان حمل و نقل عمومی را ارتقا داده و رشت را به سمت شهر ایده آل گردشگری سوق دهیم.

  علوی گفت: متولی اصلی نوسازی ناوگان بر عهده شهرداری نبوده اما ازآنجایی که وظیفه نظارت و حمایت برعهده شورا است باید اقداماتی در این زمینه انجام دهد.
  وی افزود: با بودجه های ۷۰۰ میلیون‌تومانی اتفاق مثبتی در حمل و نقل و ترافیک نمی افتد و تلاش های بیشتری باید دراین زمینه انجام‌شود.‌
  رئیس شورای شهر پیرامون تاکسی های اینترنتی نیز گفت: شورا باید در این قضیه ورود کرده و نظارت های مستقیمی بر ثبت نام داشته باشد.
  علوی با بیان اینکه از سوی مدیریت شهری هیچگونه نظارتی بر صدور مجوزهای تاکسی صورت نمی گیرد بیان داشت: فعالیت این تاکسی های اینترنتی شبیه فعالیت شرکت های هرمی است.‌
  رئیس شورای شهر رشت در مورد تفریغ بودجه سالهای ۹۰ و ۹۱ شهرداری که از دستورات بیست و هشتمین جلسه شورا نیز بود گفت: در این زمینه مشکلات زیادی وجود داشت که با پیگیری ها اکنون به نظم رسیده است اما همچنان نگرانی هایی در مورد قائم به فرد بودن این نظم وجود دارد.
  به گفته علوی در این باره با سازمان بازرسی مذاکراتی انجام گرفته است و در این جلسه گزارش حسابرسی شهرداری نیز ارائه خواهد شد.
  وی ادامه داد: شهرداری از پاسخ دادن به تفریغ بودجه سالهای گذشته دوری می کند.
  وی همچنین از بلاتکلیفی طرح ساماندهی حمل و نقل منتهی به پیاده راه فرهنگی خبرداد و اظهار داشت: پیگیری این موضوع از شهردار انتظار می رود.
  رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت نیز به عنوان ناطق اول از در دست داشتن یک طرح عمرانی خبرداد و اظهار کرد: این طرح به دلیل کامل نشدن در جلسه هفته آینده ارائه می شود.
  رضا رسولی گفت: به برکت کارگروه های تخصصی که زیرمجموعه کمیسیون عمران تشکیل شده است، در این دوره تولید محتواهای مطلوبی به وقوع پیوسته است.
  وی ایجاد فضاهای دلگرم‌کننده بیشتری را از رئیس شورا خواستار شد و خاطر نشان کرد: بررسی طرح ها با شدت و حدتی که باید اتفاق نمی افتد اما تلاش می شود طرح هایی در زمینه های عمران تهیه و پیگیری شود.
  رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری، گفت: طرحی که نزدیک به سه سال و همزمان با راه اندازی سیستم بافت مرکزی در شورای ترافیک استان باقی مانده است بنده را به عنوان یک مسئول نگران می کند.
  رسولی با بیان اینکه به تعویق افتادن مصوبات و پی نوشت های برخی طرح های عمرانی و بی حمایتی ها در حوزه ترافیک اذیت کننده شده است ادامه داد: هرچند که شرایط بهتر شده است اما باید تلاش های بیشتری در این حوزه ها صورت گیرد.
  وی برلزوم اندیشیدن چاره برای دستفروشان درمحدوده پیاده راه تاکید و تصریح کرد: در کنار دستفروشانی که نیاز به این‌شغل دارند هستند افرادی که سوداگرانه به این امر می پردازند.
  رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای پنجم رشت با بیان اینکه باید قطعه زمین‌مشخصی برای ساماندهی این قشر فراهم شود گفت: طبق برآوردهای مالی، زمین‌ تدارک دیده شده در خیابان زیبایی در داخل خیابان شیک گران ارزیابی شد بنابراین طبق ارزیابی های دیگر، لازم است زمینی که در اختیارسازمان زندان ها قراردارد برای این مهم فراهم شود.
  رسولی افزود: تنها بانوی دوره پنجم باید به این قضیه کمک کرده و همچون همیشه نگاه مثبتی به آن داشته باشد.
  وی با بیان اینکه پیاده راه فرهنگی در محدوده های خود دچار مشکلاتی همچون انباشت ترافیک شده است تصریح کرد: تلاش می شود که امکانات حداقلی و روشنایی معابر پیاده راه تا فرارسیدن عید نوروز ایجاد شود.
  در ادامه این‌جلسه سخنگوی شورای شهر نیز به عنوان‌ناطق دوم شورا از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد.
  فاطمه شیرزاد همچنین دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجررا به هومن سیدی هنرمند رشتی تبریک گفت و آن را افتخاری برای گیلانیان دانست.
  وی درادامه با بیان اینکه بیشتر محلات رشت دارای سیستم بهداشتی فاضلاب نیستند خاطرنشان کرد: براساس خبرهای رسیده، ردیف بودجه رشت در این زمینه از بخشهایی همچون خمام کمتر است.
  سخنگوی شورای پنجم شورای رشت همچنین در مورد ناوگان شهری نیز گفت: امید است با افتتاح مرکزکنترل ترافیک شهری نظارت و کنترل در سطح شهر نیز اعمال شده و نوسازی ناوگان شهری نیز در این دوره به نتیجه برسد.
  رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر رشت نیز با اشاره به موکول شدن مرکز کنترل ترافیک به هفته آینده اظهار کرد: این تاخیر به دلیل فوت والده رئیس راهنمایی و رانندگی است.
  اسماعیل حاجی پورگفت: در فاز اول ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه تاکسی نوسازی می شوند.
  وی از هماهنگی ها با منطقه آزاد برای خریداری تاکسی‌های جدید با پلاک منطقه خبرداد و افزود: هر بانک و یا هر فردی که بیشترین خدمات را به مدیریت شهری ارائه کند، با وی وارد مذاکره خواهیم شد.
  رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای پنجم رشت به خرید ۶۰ دستگاه اتوبوس جدید و تعمیر ۳۰ دستگاه اتوبوس درقزوین اشاره کرد و ادامه داد: این اقدامات با اتمام بررسی های کارشناسانه و مصوبه شورا قابل اجرا است.
  احمد رمضانپور نرگسی بعنوان ناطق سوم شورانیز از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کردو گفت: مسئولان نظام باید قدر این مردم را دانسته و صدای آنان را بشنوند.
  وی از اظهار نارضایتی مردم از طرح تفصیلی شهر رشت خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح با وضعیت کنونی نمی‌تواند کشتی طوفان زده مدیریت شهری رشت را به سر منزل مقصود برساند.
  به گفته این عضو شورا، ۲۰ هزار مهندس سازمان نظام‌مهندسی از اجرای چنین طرحی ناراضی هستند.
  رمضانپور با رد لغو این طرح ازجانب خود گفت: معتقد هستم که طرح ها باید بر اساس متغیرهای بومی و نظرات کارشناسانه صورت بگیرد و هدف مدیریت شهری باید در یک شهر مشخص شود.
  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز موفقیت های کامبوزیا پرتویی و هومن سیدی در جشنواره فیلم فجر را به مردم گیلان وبه ویژه شهروندان رشتی تبریک گفت.
  محمد حسن عاقل منش بر لزوم ایجاد خانه مشروطه در رشت تاکید کرد که در نهایت با طرح ایجاد این خانه در ساختمان میرزا خلیل رفیع موافقت شد.

  در ادامه این جلسه، حسابرس شهرداری با بیان اینکه در سال ۹۰ مهمترین مسئله تفریغ بودجه در زمان خود ارائه نمی شد اظهار کرد: برخی از گزارشها حتی مفقود شده بود.
  شفقت گفت: درشهرداری رشت در پایان سال صورت مغایرت گرفته نمی شود.
  وی ادامه داد: شهرداری نمی تواند از حساب شخصی افراد استفاده کند که این مسئله در سال نود مغایرت داشت.
  این حسابرس افزود: حساب تنخواه باید در پایان سال صفر شود اما متاسفانه این عمل هیچ وقت انجام نمی شد.
  شفقت ادامه داد: قرار بود عوارض پارکینگ برای بهسازی پارکینگ ها استفاده شود که این اتفاق نیفتاد.
  حسابرس شهرداری رشت همچنین در مورد گم شدن اسناد مالی نیز اضافه کرد: در این‌مورد خود شهرداری باید پاسخگو باشد.
  شفقت خاطر نشان کرد: مسئول گم شدن این اسناد شورا نیست بلکه ذی حسابان یعنی شهردار و مدیر مالی شهرداری باید پاسخگو باشند.
  احمد رمضان پور بعنوان عضو شورا با بیان اینکه تفریغ بودجه هر سال باید در پایان همان سال مشخص شود گفت: در سال ۹۰ دو بار اسناد مفقود شدو همین گم‌شدن اسناد نشان از فساد است.

  رضا رسولی دراین باره گفت: در حوزه حسابرسی شهرداری توفیق چندانی حاصل نشد و حسابهای شهرداری رشت گنگ است.

  فرهام زاهد نیز بیان داشت: اشتباهات ریاست کمیسیون بودجه در دوره قبل را نمی‌توانم بپذیرم و از آن بگذرم.

  حاجی پور نیز با بیان اینکه تخلفاتی در تفریغ بودجه صورت گرفته است گفت: باید این مباحث بررسی شده و نتیجه حاصل شود.

  در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر، مساله تفریع بودجه سالهای ۹۰ و ۹۱ با شرط اینکه بر عهده ذی حساب یعنی شهردار و مدیر مالی وقت باشد تصویب شد.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام