شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۳:۳۸:۴۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 87860
 • معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبر داد:

  رتبه بیست و یکم گیلان در بالاترین نرخ تورم دی ۹۶

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نرخ تورم کل کشور و استان در دی ماه ۹۶ به ترتیب ۸٫۲ و ۸٫۱ درصد می‌باشد. از این ‌رو استان گیلان در دی‌ماه، در بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست  و یکم بالاترین نرخ تورم کشور است.

  وحید طیفوری، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با اشاره به اعلام نرخ تورم کالاها و خدمات شهری و روستایی، گفت: استان گیلان در دی‌ماه ۹۶، در بین ۳۱ استان کشور دارای رتبه بیست و یکم بالاترین نرخ تورم کشور است.

  وحید طیفوری، از اعلام نرخ تورم کالاها و خدمات نقاط شهری و روستایی استان خبر داد و اظهار کرد: نرخ تورم کل کشور و استان در دی ماه ۹۶ به ترتیب ۸٫۲ و ۸٫۱ درصد می‌باشد. از این ‌رو استان گیلان در دی‌ماه، در بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست  و یکم بالاترین نرخ تورم کشور است.

  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان ادامه داد: در همین راستا، بالاترین نرخ تورم کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲٫۱ درصد و کمترین مقدار مربوط به استان بوشهر با ۶٫۷ درصد بوده است.

  وی اضافه کرد: چهار استان همجوار اعم از قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان به ترتیب با ۸.۷، ۸.۴، ۸.۵ و ۷.۱ درصد دارای رتبه‌های دوازدهم، هجدهم، هفدهم و سی‌ام و نیز استان ساحلی گلستان با ۱۰٫۷ درصد دارای رتبه پنجم بالاترین نرخ تورم هستند.

  این مقام مسئول، درخصوص نرخ تورم شهری، گفت: نرخ تورم در مناطق شهری کل کشور و استان در دی ماه به ترتیب ۸٫۱ و ۷٫۹ درصد می‌باشد. از این ‌رو استان گیلان در بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست و دوم بالاترین نرخ تورم کشور می‌باشد.

  طیفوری تاکید کرد: بالاترین نرخ تورم شهری کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲ درصد و کمترین مقدار مربوط به استان بوشهر با ۶٫۸ درصد بوده است.

  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، به نرخ تورم روستایی نیز اشاره کرد و متذکر شد: نرخ تورم مناطق روستایی در کل کشور و استان در دی ماه به ترتیب ۹٫۲ و ۸٫۴ درصد می‌باشد.

  وی افزود: استان گیلان در بین ۳۱ استان، دارای رتبه هجدهم بالاترین نرخ تورم کشور می باشد که در همین راستا، بالاترین نرخ تورم روستایی کشور مربوط به استان کرمانشاه با ۱۲٫۳ درصد و کمترین مقدار مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵٫۶ درصد بوده است.

  منبع: ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام